Lumenier QAV210 buildlog

Koptery wyścigowe, Race drones

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zoom
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 13 wrz 2011, 15:33
Lokalizacja: z Polski
Kontakt:

Re: Lumenier QAV210 buildlog

Post autor: zoom »

Dziękuje za porady. Pakiet zamówiony a symulator odkurzylem i pocwicze na acro.
Duża różnica w agresywności? Nie da się latać bez flipow ale szybko?
Miłego weekendu.
To jest HIT !
Awatar użytkownika
Zgr
Posty: 146
Rejestracja: piątek 06 mar 2015, 22:30

Re: Lumenier QAV210 buildlog

Post autor: Zgr »

zoom pisze:Mam problem :) Zlozylem miniaka ale rusza się jak wóz z węglem. Wygrałem cleanflight na defaulcie. Mój setup.
Afro 12a, Silniki 1806, Atom cc3d, śmigła 5x3x3 i 5x4,5BN.
Aku mam 1500 25C. Waga ok 430g. Mój phantom lata zwawiej :) Gdzie może być słaby punkt? Aku? ESC?
Dzięki.
Śmigła 5x3x3 potnij i wyrzuć. Mniejszy pull niż 5x3x2 i większy pobór prądu. Testowałem wielokrotnie na profesjonalnym sprzęcie do mierzenia oraz w praktyce.
Dla Twojej konfiguracji i śmigieł 5x3 pakiet 1500 25C w zupełności starczy żeby przyzwoicie latać do nauki i absolutnie nie powinien być mułem. 1.5A x25 daje 37A, natomiast 1806 2300KV + 5030 wyciskają maksymalnie 8A na silnik (zazwyczaj mniej, coś ok. 6.5-7). Mam jeden taki pakiet i lata się przyjemnie. Na pierwsze pół roku nauki w zupełności wystarcza.
Jeśli faktycznie masz muła to w czymś innym problem, ale najlepiej pokaż jakiś film, bo może on wcale nie taki muł ;)
Jeśli stawiasz pierwsze kroki i się naoglądałeś wyczynów na YouTube, to faktycznie lot ze stabilizacją możesz odbierać jak "muła".
Lumenier QAV250, DI130, LS210 customized, Bixler 2, Realacc X210, Supafly Flipmode 6S
madre
Posty: 30
Rejestracja: środa 09 wrz 2015, 21:52

Re: Lumenier QAV210 buildlog

Post autor: madre »

Ładny quad. Polecam wszystkim oba źródła części czyli getfpv oraz fpv-flightclub. U obu kupilem wszystkie moje części do QAV 250 Lumenier. Właśnie skończyłem składać. Dostawy zawsze są bez clenia. Tylko mimo wszystko tanio to nie wychodzi. Mnie cały komplet na podobnych zespolach kosztowal jakies 550 dolców. Rama carbon, silniczki lumeniera, naze + osdoge stack, escy, 3d printy, video tx, kamera itp.
Dzisiaj skonfigurowalem go i zong. Pomiewaz mam go na futabie sbus, pewnie dlatego, pitch jest odwrócony. Jak daje do przodu to klad sie cofa. Gdzie to sie zmieńia? W radiu? Mam Futabe t10j.


MacDre
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Lumenier QAV210 buildlog

Post autor: PiotrSz »

madre pisze:Jak daje do przodu to klad sie cofa. Gdzie to sie zmieńia? W radiu? Mam Futabe t10j.
Daj w aparaturze revers na pitchu i po problemie.
ODPOWIEDZ