Budujemy reprap'a ?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: miś »

Mitar pisze:Musiałem jeszcze powalczyć z MK8 bo filament skręcał i nie trafiał do rurki.
Na tę bolączkę pokazałem dwie strony do tyłu "prowadnik" do filamentu. Niezbędny szczególnie dla gumowego filamentu, ale też znakomicie ułatwia ładowanie jakiegokolwiek innego filamentu.
Co do kostki, to aby była pusta to infill ustawia się na 0% i w zaawansowanych opcjach wyłącza ptaka "solid top" czy jakoś tak (cura).
Po za tym chyba Ci leje ciut za dużo filamentu (sądząc po wyglądzie góry), masz typową dla początkujących drukarzy "słoniową stopkę" na dole wyrduku, i rogi u góry Ci się podwijają. Ale te dwa problemy to brak chłodzenia wydruku.
Jak na pierwszy wydruk to całkiem nieźle.
A 0 na temperaturze stołu to raczej tylko wtedy gdy w firmware nie jest zaznaczona opcja że drukarka ma grzany stolik.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Mitar »

A masz gdzieś pod ręką pliczek stl tego prowadnika? Ja na razie rozwiązałem to poprzez wkręcenie rurki o jeden obrót w górę i teraz jest bardzo blisko radełka.

Jeśli chodzi o infill to kostka wydrukowała się pusta w środku a górę wydrukował, ku mojemu zdziwieniu, w "powietrzu".
Jedyne co muszę ustawić to grubość ścianki na 1 i brak góry. Chyba się przesiądę na Cure bo tam jakoś bardziej jest user friendly.

Chłodzenie też będzie tylko czekam na turbinkę i muszę zaprojektować jakiś sensowny uchwyt (albo poszukać gotowca).
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: miś »

Pzdr. -----MIŚ-----
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: maxxxior »

masz w Slicerze ustawienie ile warstw ma byc dolnych i gornych. W Top Layer Ustawiasz na 0 i nie drukuje ci wtedy góry
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Mitar »

Jakby ktoś się zastanawiał co dać na stół do polepszenia przyczepności to mogę polecić COROPad. http://www.corotechnology.com/polish/coropad/
Świetna sprawa, trzyma jak przyklejone nawet na zimnym stole.
Wcześniej na odtłuszczonym i na nagrzanym stole zdarzało się oderwać, teraz nie ma siły.
Praktycznie nie trzeba czyścić stołu, nie zostaje nic po oderwaniu.

Jedyny minus to że wydruk nie jest taki śliski i świecący od strony kontaktu z podkładką, ale coś za coś.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Verid »

A próbowałeś kleju do papieru w sztyfcie? Polecam BIC Glue Stick z serii ECOlutions.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Mitar »

Zastanawiałem się nad klejem bo czytałem, że to najlepsza metoda jakość/cena , ale stwierdziłem, że odżałuje te parę groszy i załatwię sobie coś "bezobsługowego".
Awatar użytkownika
xq_operator
Posty: 441
Rejestracja: czwartek 05 wrz 2013, 12:10
Lokalizacja: pomorskie

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: xq_operator »

Mitar pisze:Jakby ktoś się zastanawiał co dać na stół do polepszenia przyczepności to mogę polecić COROPad. http://www.corotechnology.com/polish/coropad/
Świetna sprawa, trzyma jak przyklejone nawet na zimnym stole.
Wcześniej na odtłuszczonym i na nagrzanym stole zdarzało się oderwać, teraz nie ma siły.
Praktycznie nie trzeba czyścić stołu, nie zostaje nic po oderwaniu.

Jedyny minus to że wydruk nie jest taki śliski i świecący od strony kontaktu z podkładką, ale coś za coś.
do PLA polecasz czy do ABS'u ?
Awatar użytkownika
Mitar
Posty: 380
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 13:51

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Mitar »

Na razie drukuje na PLA i do tego polecam, potem się pobawię w ABS to się przekonam.
Gdzieś czytałem test tej podkładki i pisali że do ABS też się sprawdza ale oczywiście z grzaniem stołu.
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: Kris_po »

ja używam coropadu do ABSu i też się dobrze trzyma, stół rozgrzewam do 90-100 stopni
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: maxxxior »

a ja używam kleju w sztyfcie i też jest OK :-) nic się nie podwija ani nie odkleja,

a druga sprawa to:
czy miał ktoś takie objawy podczas drukowania, że głowica(cała karetka) wyjeżdżała nagle poza wydruk, wracała w to samo miejsce i drukowała dalej? Mój kolega tak ma w swojej prusa-i3 i nie wiemy o co chodzi. zależy jaki to wydruk ale czasami np. podczas 15min druku wyjechała 4 razy.
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: mzyla »

Panowie szybkie pytanie.
Takie termistory NTC3950 czyli chiński do głowicy, to jak to w repetierze ustawić? Jako który typ czy trzeba robić swoją tabele?

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: miś »

Swoją.
Ale to nie problem, bo wystarczy zadeklarować "Generic termistor table 1", po czym na dole (w parametrach) zmienić "Beta" na 3950. Reszta parametrów zostaje domyślna.
Oczywiście mowa o webkonfiguratorze.
Tyle.
Jeśli masz na stole i ekstruderze te same termistory, to w obu robisz to samo.
Pzdr. -----MIŚ-----
mzyla
Posty: 961
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 10:42
Lokalizacja: Manchester

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: mzyla »

A, no właśnie tego mi trzeba było.

Dzięki.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
maxxxior
Posty: 1019
Rejestracja: wtorek 21 paź 2014, 16:12
Lokalizacja: Łódź

Re: Budujemy reprap'a ?

Post autor: maxxxior »

mam pytanie odnoścnie nagrzewania stołu. Co może być przyczyną długiego nagrzewania stołu? Sterownik to Ramps, a stół to popularny czerowny heatbed 210x210mm. Kolega ma taką samą drukarkę i taki sam stolik a nagrzewa mu dużo szybciej. I do tego u mnie temperatura pomiędzy tym co wyświetla LCD a faktyczną wartością temperatury różni się o ok 20-30st.
ODPOWIEDZ