Czarna hexa Pixhawk

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

Szychor pisze:
Podobno wgranie bootloadera do Pixhawk załatwia problem z certyfikatem, ale nie próbowałem

Potwierdzam słowa kolegi , który to napisał. Kupilem "klona" pixhawka od kolegi z forum po podpieci do MP nie szło wgrac oprogramowania błąd certyfikatu. Zaryzykowałem i wgrałem przez DFU bootloader ze strony pixhawka i juz nie wywala błedu o certyfikat.
cześć, opisz całą procedurę może innym kolegom się przyda !
krzysztof

-> pixhawk <-
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Na prośbę kolegi zamieszczam opis upgrade bootloadera do pixhawka.
Usunąłem opis update boota bo okazało się że on ubił mi pixa.
Ostatnio zmieniony czwartek 09 paź 2014, 06:30 przez Szychor, łącznie zmieniany 1 raz.
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

No i ubiłem swojego pixhawka . Chciałem wgrać najnowszą bete do testów i zonk. Po przeflashowaniu wyskoczyło okienko aby poczekac na muzyczkę z buzzera i potem nacisnać ok i na tym pixhawk został. FMU nie chce za cholerę zbootować się. W cli odpala się w trybie NSH(nutshell). Ponowne wgrywanie softa 3.1.5 nic nie daje . Miał ktoś taki przypadek?
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: marimach77 »

Szychor pisze:No i ubiłem swojego pixhawka . Chciałem wgrać najnowszą bete do testów i zonk. Po przeflashowaniu wyskoczyło okienko aby poczekac na muzyczkę z buzzera i potem nacisnać ok i na tym pixhawk został. FMU nie chce za cholerę zbootować się. W cli odpala się w trybie NSH(nutshell). Ponowne wgrywanie softa 3.1.5 nic nie daje . Miał ktoś taki przypadek?
Nie wiem, czy to pomoże ale może spróbuj. Kolega miał problem z oryginalnym Pixem, nie mógł się zbootować a połączenie po USB nie działało. Pomogło wgranie FW w taki http://www.dronetrest.com/t/problems-lo ... hawk/348/2 sposób - punkt 3.
Pozdrawiam
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Niestety nie pomogło. Coś czuje że przez swoja głupią zabawe wysłałem swojego pixhawka do nieba.
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

Szychor pisze:Niestety nie pomogło. Coś czuje że przez swoja głupią zabawe wysłałem swojego pixhawka do nieba.
sprawdź kardę.
krzysztof

-> pixhawk <-
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Karty sd próbowałem rożne , wg statusu led mam jakiś IO error.
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Ok udało się przywrócić do życia pixhawka . Okazało się że wgrałem bootloader od wersji 1.7 zamiast do 2.4 i pomieszało się wszystko , po rekompilacji bootloadera v2 wszystko znowu działa. :-o
Awatar użytkownika
Krzys
Posty: 137
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:37
Lokalizacja: PL

Post autor: Krzys »

Szychor pisze:Ok udało się przywrócić do życia pixhawka . Okazało się że wgrałem bootloader od wersji 1.7 zamiast do 2.4 i pomieszało się wszystko , po rekompilacji bootloadera v2 wszystko znowu działa. :-o
cześć, wgrywałeś bootloader w/g tego opisu ?
http://pixhawk.org/dev/bootloader_update?s[]=dfu
krzysztof

-> pixhawk <-
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Krzys tak wgrywalem wlasnie wg tego opisu , moim błędem było wgranie bootloadera od wersji 1.7 . Musiałem ściągnąć wersje bootloadera px4fmuv2_bl.bin i programem DFU file manager przekonwertować do rozszerzenia px4fmuv2_bl.dfu. Po wgraniu bootloadera od v2 płyta ożyła.
Szychor
Posty: 163
Rejestracja: czwartek 28 mar 2013, 18:18
Lokalizacja: Mielec

Post autor: Szychor »

Powiedzcie jakie macie offsety na wbudowanym magnetometrze ? Mi za kazdym razem mz wychodzi około 350.
Mały edit coby nie klepać postu pod poste.
Testowałem dzisiaj pixhawka i moje pytanie jest takie czy u was po załączeniu ALTHOLD przy próbie latania copter obniża sporo lot po chwili widać że baro kompensuje i go podnosi. Przy każdym ruszaniu z miejsca w alt hold mam wlasnie takowe opadanie.Czyżby quad był za ciężki i brakowało mu kopa ?
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Boogie »

Panowie, właśnie wrzuciłem Pixhawka do swojego coptera i na samym starcie mam problem. Wgrałem oczywiście odpowiedni software do copterów, następnie przeszedłem do 15 stopniowego "czarodzieja" (wizarda), Przy drugim kroku wybieram hexę, potem przy 4 kroku próbuję wybrać hexę jako mój układ ale nie mam już jej. Co źle robię? Wersja Mission Plannera 1.3.10, wgrany ArduCopter V3.15 Hexa.
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

Eeee musi być. Jak nie ma to pomiń a potem ustaw tu:
Obrazek
Awatar użytkownika
Boogie
Posty: 276
Rejestracja: piątek 29 cze 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Boogie »

U mnie to trochę inaczej wygląda. Tak jak opisywałem wcześniej zobacz jakie mam kroki (pokazany 2 oraz 4 krok):
Obrazek
Pozdrawiam,
Krzysiek
Awatar użytkownika
shaggee
Posty: 2718
Rejestracja: piątek 03 lut 2012, 00:32
Lokalizacja: Poznań/Kalisz

Post autor: shaggee »

4 krok to wybór stylu ramy. Trochę to dezorientuje bo wysmarowali na przykładzie quada.
ODPOWIEDZ