DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
From_heaven
Posty: 1301
Rejestracja: czwartek 04 lut 2010, 13:04
Lokalizacja: Kraków

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: From_heaven »

Ta dyskusja uświadamia zupełnie inną zgoła prawdę. Jak to już zauważono część dyskutantów jest za zakazem używania określonego słowa. Ten banalny przykład pokazuje jak łatwo wśród zwykłych ludzi żyjących w zwykłym demokratycznym społeczeństwie mogą rozwijać się niedemokratyczne postawy, które w bardziej radykalnych sytuacjach mogą się rozwijać do dużo bardziej niebezpiecznych rzeczy. Pamiętajmy, że Hitlera Niemcy wybrali w wyborach.
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Rurek »

To się zdziwi z tą giełdą :-)
Ja swoją drogą nie mam już zdrowia kopać się z koniem i przeszedłem do wesołego etapu z trollowaniem słowa na de.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
biczownia
Posty: 271
Rejestracja: poniedziałek 07 cze 2010, 18:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: biczownia »

Rurek pisze:To się zdziwi z tą giełdą
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&p=407639#p407639

Jak widać się nie zdziwił :)
... i tak skończysz na kiss24A
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Rurek »

Oj zdziwił, zdziwił.

Informacyjnie : Bubu12 ma dwutygodniowe wakacje od forum.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: kamilborkowski »

biczownia pisze:
Rurek pisze:To się zdziwi z tą giełdą
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=23&p=407639#p407639

Jak widać się nie zdziwił :)
A cóż to za link do którego nie mam uprawnień? Jakaś strefa dla adminów czy temat usunięty po prostu?
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Rurek »

Temat handlowy powędrował do tajnego archiwum rzeczy nieprzyzwoitych :-)
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
bubu13
Posty: 152
Rejestracja: piątek 11 wrz 2015, 09:48

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: bubu13 »

ha ha ha - to nie było śmieszne
sami ustalacie zasady i piszecie reagulaminy ,a później je łamiecie !
to hipokryzja , jesteście stare konie a zachowujecie się jak dzieci w piskownicy
żenada na całego ,a "From_heaven" to już wogóle ma mózg zlasowany z porównaniem
przykro mi to pisać jesteście dno i kilo mułu ,możecie skasować moje konto , moje wypowiedzi i komentarze - poszukam sobie ludzi z mózgiem między uszami,a nie z orzeszkiem .... szkoda słów
baj
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Ładziak »

From_heaven pisze: ja idę polatać dronem.
Znaczy samolotem FPV?

Dlaczego d.r.o.n jest synonimem tylko wielowirnikowca? Przecież wg definicji, którą podciąga się nasze modele pod to określenie, większość samolotów FPV również jest d.r.o.n.a.m.i! Czy ktoś tu nazwał samolot FPV d.r.o.n.e.m? Nie! Bo używanie tej nazwy to wynik ignorancji. Braku wiedzy i braku ochoty jej nabycia, jak nazywa się "to coś ze śmigiełkami". A że gorszy pieniądz wypiera lepszy, to nawet i niektórzy fachowcy zaczynają jej używać, rozmywając język ścisły i wprowadzając nieporządek. Vide wspomniane tu już koła zębate i zębatki.
bubu12 pisze:chodziło mi tylko o to ,że słowo quad jest już zarezerwowane do innego
urządzenia mechanicznego na czterech kółkach.
może dodam do waszej dyskusji słowo hulaj-noga lub samo-lot lub samo-chód
specjalnie oddzieliłem słowa myślnikiem, żeby zwrócić uwagę na ich składnię
Jaki nieuk! Idealnie spełniasz warunki opisane przeze mnie wyżej. Ty nawet nie znasz poprawnych określeń tych statków powietrznych i próbujesz narzucać swoje widzimisię. To są quadrokoptery, hexakoptery, oktokoptery itd. Napiszę Ci z myślnikami, jak Ty wyżej, to może zrozumiesz: quadro-koptery, hexa-kopety. Koptery. Quad, hexa to jedynie skróty, bo język tak lubi.
Przy okazji, uszanuj pozostałych forowiczów i zacznij używać znaków przestankowych i wielkich liter, leniu.

From_heaven pisze:Jak to już zauważono część dyskutantów jest za zakazem używania określonego słowa.
Nadinterpretujesz! Zakaz używania tak, ale tylko w nieprawidłowym znaczeniu. To źle?
From_heaven pisze:Ten banalny przykład pokazuje jak łatwo wśród zwykłych ludzi żyjących w zwykłym demokratycznym społeczeństwie mogą rozwijać się niedemokratyczne postawy, które w bardziej radykalnych sytuacjach mogą się rozwijać do dużo bardziej niebezpiecznych rzeczy. Pamiętajmy, że Hitlera Niemcy wybrali w wyborach.
Oj F_h, oj F_h, taki stary forumowicz i tak argumentujesz? Aż nie wierzę! Z przykrością stwierdzam, że zgodnie z prawem Godwina przegrałeś internet:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_Godwina
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: oko »

Ładziak pisze:Czy ktoś tu nazwał samolot FPV d.r.o.n.e.m?
Ja nazywałem i nazywam, jeżeli lata autonomicznie albo fpv, i nie jest dopieszczonym modelem redukcyjnym. Namnożyło się samozwańczych profesorów Mniodków :)
Ładziak pisze:To są quadrokoptery, hexakoptery, oktokoptery
To są określenia zbyt precyzyjne w większości kontekstów. "Czy można latać kilometr od granicy CTRu hexakopterem"? "A Y6"? Potrzebny jest wspólny mianownik, i nieco śmieszne że dostrzegła to szeroka publiczność.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Verid »

oko pisze: "Czy można latać kilometr od granicy CTRu hexakopterem"? "A Y6"? Potrzebny jest wspólny mianownik
W podanym przykładzie to wystarczy "Czy można latać kilometr od granicy CTRu?" Jakie ma znaczenie czym? A wspólny mianownik jest. Zacytowany wcześniej kopter.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Ładziak
Posty: 1236
Rejestracja: czwartek 16 cze 2011, 00:09
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Ładziak »

oko pisze:Ja nazywałem i nazywam, jeżeli lata autonomicznie albo fpv, i nie jest dopieszczonym modelem redukcyjnym.
oko, wiem, wiem. Ty wymyśliłeś własną definicję modeli, modelarstwa i dronów, poza ogólnie przyjętą semantyką.
Niedopieszczony model redukcyjny. LOL.
oko pisze:To są określenia zbyt precyzyjne w większości kontekstów. "Czy można latać kilometr od granicy CTRu hexakopterem"? "A Y6"? Potrzebny jest wspólny mianownik,
Otwórz oczy! Kopter.

EDIT: Verid miał szybszą klawiaturę ;-)
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: oko »

Verid pisze:Otwórz oczy! Kopter.
No i jeszcze dokładamy samolot, motoszybowiec, skrzydło, śmigłowiec, a nawet paralotnię z HK i mamy... drona!
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: jacekV »

ktoś tu próbował wcześniej , poszerzać horyzonty i daje przykłady internacjonalne :mrgreen:

Obrazek


hmmm.... też się nie przyjęło... a taki piękny portal... amerykański... :mrgreen:
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
oko
Posty: 919
Rejestracja: wtorek 22 paź 2013, 10:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: oko »

Obrazek jest w takiej rozdzielczości, że niewiele na nim widać... przebłyskuje tam jakieś Multirotor? No i co w tym dziwnego? Nie chodzi o to, by wszystkie tytuły działów zastąpić DRONEM. To chyba oczywiste?

Co do rakiety miałbym wątpliwości :)
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DRON,DRONA,DRONAMI - CO TO JEST !!!

Post autor: Verid »

oko pisze:
Verid pisze:Otwórz oczy! Kopter.
No i jeszcze dokładamy samolot, motoszybowiec, skrzydło, śmigłowiec, a nawet paralotnię z HK i mamy... drona!
Nie. Mamy bezzałogowiec. I źle przypisałeś cytat, to nie ja sugerowałem ruch powiekami.
Ten wredny...
Zablokowany