eLeReS by Mifau?

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

A jaki soft masz w tym 9XR pro ? Bo tu cały czas była mowa o Taranisie w którym jest OpenTX. Do 9XR pro też można wgrać OpenTX, i wtedy powinno działać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
ksn2
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 08:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: ksn2 »

Mam ersky9x-r218. Z translatorem Scota na arudino działało. Chyba rzeczywiście pozostaje wgrać OpenTxa.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Klony ER9x obsługują telemetrię smartport tylko po wybraniu protokołu PXX. Więc przy PPM nie odbierają smartport. Choć tu mogę się mylić i może gdzieś w menu jest opcja przełączenia na protokół smartport. Nie mam 9xr pro aby to potwierdzić.

Translator Scott'a używa starego protokołu FrSky na 9600 baud, i dla tego Ci działało.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
lotpawel
Posty: 918
Rejestracja: wtorek 31 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: lotpawel »

Panowie Konstruktorzy - tak czysto teoretycznie, można by zaimplementować w mod'zie/max'ie taką funkcję, która sama by zwiększała moc nadajnika w przypadku zmniejszenia rssi? Na zasadzie - ustawiam sobie 200mW, lecę, lecę - rssi spada poniżej np. 30% to soft sam podbija moc na poziom wyżej?
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

lotpawel pisze:Panowie Konstruktorzy - tak czysto teoretycznie, można by zaimplementować w mod'zie/max'ie taką funkcję, która sama by zwiększała moc nadajnika w przypadku zmniejszenia rssi? Na zasadzie - ustawiam sobie 200mW, lecę, lecę - rssi spada poniżej np. 30% to soft sam podbija moc na poziom wyżej?
W teorii tak, a w taranisie to nawet w praktyce możesz tak zrobić w skryptach LUA uzywjaąc dowolnego AUX jako zmiany mocy.

Ale my tu gadu, gady, a tu "dawno" nic nowego nie było.... ;-)

Z uwagi na to iż telemetria S.Port działa, pomyślałem aby iść krok dalej... Pomyślałem o tym o czym wy pewnie jakiś czas temu czyli a jak by to eleresa zasilać po S.bus... cyfrowe 16 kanałów i to bez laga... ;-) Pogrzebałem, pokombinowałem, Miś pomógł i S.Bus ruszył... No to jeszcze jak by odbierać S.Bus i nadawać S.Port... Pogrzebałem, pokombinowałem, Miś pomógł i działają obie funkcje, a to nie łatwe na atmedze mając jednego uarta ;-). Zatem co mamy:

- bezprzewodową retransmisję 16kanałów (cyfrową) za pomocą dowolnego odbiornika Sbus
- w pełni działająca telemetrię w Tarnisie o ile użyjemy jakiegoś odbiornika FrSky z S.bus i S.Port

Jedyne co trzeba zrobić to albo dołożyć inwertery na S.Bus i S.Port albo wywalić je z odbiornika Frsky...
Zatem jeżeli ktoś miał pomysł aby wystawić nadajnik na maszt, bez kabli to będzie to możliwe niebawem. Ja aby było ciekawiej wystawiłem sobie nadajnik na tracker tak aby latając nad głową antena kładła się zwiększając zasięg nad głową i dzisiaj bez problemu latałem 2km nad sobą przy nadajniku ustawionym na minimalną moc ;-)

Trwają prace finalizujące wszystko i niebawem będzie firmware.

U mnie wygląda to tak:
Obrazek
Awatar użytkownika
NeXuS
Posty: 881
Rejestracja: sobota 01 lut 2014, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: NeXuS »

Czekał, czekał i doczekał :-) A jednak marzenia się spełniają. Wreszcie koniec z kombinowaniem w półśrodkach. Aż nie wiem jak radość i wdzięczność Szanownym Panom okazać :!:
Awatar użytkownika
kamilborkowski
Posty: 2183
Rejestracja: niedziela 02 lut 2014, 14:43
Lokalizacja: Opole

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: kamilborkowski »

No marbalon to nam prezent z Misiem zrobiliście! A ja właśnie myślałem żeby przez zimę przygotować sobie maszt z MAXem do którego bym podłączył odbiornik FrSky i póki co olać telemetrię w Taranisie. Pozbyłbym się problemów z tymi wszystkimi bluetoothami w retransmisji.

No to z niecierpliwością czekam na efekty Waszych prac!
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marimach77 »

marbalon pisze:Obrazek
marbalon, jeśli można zapytać, co to za model statywu (nie chodzi mi o tracker)?

Edit: chyba geodezyjny - mam rację?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marbalon »

Wpisz w allegro "statyw niwelator" i trochę tego wyskoczy.
Awatar użytkownika
marimach77
Posty: 891
Rejestracja: poniedziałek 29 lis 2010, 14:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: marimach77 »

marbalon pisze:Wpisz w allegro "statyw niwelator" i trochę tego wyskoczy.
Super, dzięki za info.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: zbipok »

No i pięknie. Przekaźnik miałem zrealizowany z dodatkową płytką arduino . A teraz z przyjemnością to przekonfiguruję.
Zbyszek
Awatar użytkownika
ksn2
Posty: 34
Rejestracja: wtorek 02 cze 2015, 08:49
Lokalizacja: Szczecin

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: ksn2 »

miś pisze:A jaki soft masz w tym 9XR pro ? Bo tu cały czas była mowa o Taranisie w którym jest OpenTX. Do 9XR pro też można wgrać OpenTX, i wtedy powinno działać.
Wgrałem OpenTx-a i telemetria działa. Dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: Baqsthc »

mifau pisze:Na RX
- nie świeci żadna - nie ma prądu, albo coś się zepsuło, albo właśnie aktualizujemy oprogramowanie (eLeReS v2 i MOD mruga diodami podczas aktualizacji oprogramowania).
- świeci zielona, czerwona zgaszona - wszystko OK odbiornik prawidłowo odbiera sygnał.
- na chwile gaśnie zielona i zapala się czerwona - odbiornik gubi ramki - słaby sygnał lub zakłócenia odbioru.
- mrugają obie razem - odbiornik jest w trybie FailSafe czyli brak sygnału z nadajnika.
- szybko mruga czerwona, zielona zgaszona - Załączył się tryb lokalizatora, czyli odbiornik nadaje sygnał SOS.
- świecą obie na raz - tryb serwisowy
- zachowanie diod podczas bindowania opisane jest przy opisie bindowania.

Oj przysporzyło mi to trochę bólu głowy dzisiaj... Mam Odbiornik Mini do przyszłej platformy. Nie mogłem doprowadzić go do normalnej pracy (świeci tylko zielona). Więc wziąłem quada 250 w którym jest taki sam odbiornik. Odpalam go. Też czerwona.. ale co jest? Działa przecież. Wracam do pierwszego odbiornika, dioda czerwona, odbiornik działa... Robię ustawienie FS w trybie samolotowym:
mifau pisze:konfiguracja trybu samolotowego:
1. Naciskamy przycisk bind w odbiorniku i załączamy zasilanie
2. Trzymamy naciśnięty dopóki diody nie przestana migać na zmianę
3. Puszczamy, zielona dioda mruga przez 8 sekund, A tu zonk, bo miga czerwona :mrgreen: w tym czasie ustawiamy drążki aparatury w pozycji którą chcemy zapamiętać jako FailSafe.
4. Po 8 sekundach zielona przestanie mrugać a czerwona dioda mrugnie raz, w tym momencie ustawienie drążków zostaje zapisane, po czym następuje powrót do normalnej pracy.
Zachowanie się kanałów binarnych podczas failsafe opisane jest w punkcie 9.
Reszta procesu poszło bez problemów.

Przydało by się chyba wyraźnie zaznaczyć te trafiają się takie odbiorniki.. Bo oba moje mają zamienione diody a kupione na przestrzeni chyba prawie 2 lat..(słaba pamięć, nie pamiętam) Tak samo tutaj na początku wątku jak i na 4drones..

Pzdr. :mrgreen:
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: miś »

Cała spora partia mini ma zamienione diody miejscami. Było info o tym w tym wątku, ale pewnie zginęło w natłoku innych rzeczy.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: eLeReS by Mifau?

Post autor: arek2081 »

Panowie wykorzystałem nowe funkcje eleresa i zrobiłem sobie inwerter podłączony do Moda, a z drugiej strony do taranisa w celu przesłania telemetrii. Mod z taranisem połączony bez pośrednio przez ppm. W eleresie ustawiona telemetria na s-port. wydaje się że wszystko dział tyle że zamienione są szerokość z długością geograficzną, bo po wpisaniu w google map pokazuje całkiem inne położenie. Wystarczy dane z pozycji E wpisać do pozycji N i odwrotnie i w tym momencie jesteśmy tam gdzie powinno. Da radę coś z tym zrobić?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ