Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: luc4s »

Mi ruszyła przesyłka 6 dnia, więc moim zdaniem lada dzień dostaniesz.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

Lotnik54 pisze:Bardzo bym chciał aby dotarłe do mnie przed 20 lipca, bo w tym dniu rozpoczną się Międzynarodowe Zawody Balonowe i bardzo bym chciał mieć kilka fajnych ujęć z powietrza w 4K. Ale nadzieja umiera ostatnia.

Lotnik
czy mam rozumiec ze chcesz latac w poblizu balonow
mysle ze piszesz o tych prawdziwych balonach z koszem i ludzmi
ufasz na 100% sojemu sprzetowi ze nie da drapaka i nie wbije sie w taki statek powietrzny
kurde ze mnie jednak cienias
ja jezdze po dziesiatki km by znalezc miejsce gdzie mozna bezpiecznie kopterem polatac
majac 100% pewnosci ze nie zrobie zadnej krzywdy materialnej nie mowiac ze moj koper moglby zrobic krzywde czlowiekowi lub co gorsze malemu dziecku.
tu gdzie mieszkam latam sobie tylko klasycznie szybowcami z gumy co jest kloptliwe , elektroszybowcami i elektrosamolotami
splinek nie lubie bo smierdza i podglad z nich jest fatalny
a midroxa i inne swoje autonomiczne modele lacznie ze skrzydlatymi ( eleres jako autopilot) testowalem kolo domu z prawie rozladowana bateria tak co by bylo max na 2-3minuty mocy

poza tym a bardziej w temacie
filmy z midroxa wg mnie nie powalaja jakoscia jak na 4k
zreszta z powodu braku kompa do obrobki takich filmow nagrywam w FHD
dla mnie wystarcza
ale jak mam dwa filmy w 4K z midroxa i z kamery sjcam to midrox w ostrosci wypada slabo

Rurku jesli do mnie bylo pytanie to
ja nic przez karte nie robilem wlaczyla sie aktualizacja i poszlo
moze pytasz o inny update to chetnie sprobuje ale opisz jak to zrobic

wybierasz sie do Konarzyn ?
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Nie ulegam strachowi a zdjęcia i filmy robię zachowując najwyższą uwagę, ostrożność, staranność i przestrzegam przepisów. Ponadto tym maleństwem balonowi krzywdy nie zrobisz, nie mówię oczywiście o ludziach na pokładzie ale tu też nie ma aż takiego ogromnego zagrożenia. Więc bez przesady. Latałem w swoim życiu tonami złomu które niestety mogły spaść komuś na głowę ale dzięki szczęściu ale nie tylko, przeżyłem i nikomu nie zrobiłem krzywdy.
Co do jakości materiału 4K to mam inne odczucie. Sfilmowałem kilka kawałków i odtworzyłem na swoim tv. Mam możliwość porównania nagrań z lumixem G7 i nagrania przy bardzo dobrym oświetleniu prawie się nie różnią. Oczywiście na G7 nagrywałem z przysłoną 2,8 aby materiał nie różnił się głębią ostrości. Ta kamerka naprawdę nadaje się do użycia. A poza tym to materiał podczas obróbki można wyostrzyć jeżeli lubisz ostry obraz. Ale w zdjęciach lotniczych ta ostrość wcale nie jest najważniejszym parametrem, przynajmniej dla mnie. Ważne jest dobra ekspozycja i ładne kolory. To przecież nie zdjęcia makro.
No i jeszcze jedno, Ełk to nie Londyn a balony nie startują w centrum miasta tylko na łąkach w okolicy. Więc o horrorze nie ma mowy.
Pozdrawiam.
Edit: A może twoja kamerka ma źle ustawioną ostrość i należy ją skorygować. Bo w sumie i chip i matryca są markowe i dobrej jakości na pewno lepszej od tego sjcama więc pozostaje jedynie ustawienie obiektywu lub jego jakość.
Ostatnio zmieniony środa 12 lip 2017, 18:30 przez Lotnik54, łącznie zmieniany 1 raz.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adasko pisze:Rurku jesli do mnie bylo pytanie to
ja nic przez karte nie robilem wlaczyla sie aktualizacja i poszlo
moze pytasz o inny update to chetnie sprobuje ale opisz jak to zrobic

wybierasz sie do Konarzyn ?
To od końca ;-) Tak mam nadzieję być w sb/nd w Konarzynach...heh dzień wcześniej nawracam z Chorwacji, mam nadzieję że tfu tfu tfu nie utopię MiDronka...

Co do kamery - masz firmware 1065 (wyświetla Ci się taki numerek?) - jeśli nie to tu masz przepis: http://bbs.xiaomi.cn/t-13416587
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ToySoldier
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 20:22
Lokalizacja: Podkarpacie/Małopolska

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: ToySoldier »

Lotnik54 pisze:No i jestem w szoku, no powiedzmy mocno zdziwiony. Bo gdzie sens, gdzie logika. Tomtop mnie zlekceważył i Paypal zwrócił mi całą kwotę. Mi Dronek został u mnie. Gdyby to była moja firma to jednak wolałbym wysłać nowy sprzęt bo wtedy z racji tego, że obniżyli cenę zostałoby im w kieszeni minimum 60$ ale naprawdę dużo więcej bo nie sprzedają za tyle za ile kupują.
Gdyby do tego kazali mi przesłać to co mam to mieliby na wymiany gwarancyjne, akumulator, ładowarkę, drona i radyjko. A po naprawie pewnie i kamerkę.
Rurkowi każą wysłać potłuczoną kamerkę i nogi warte minus 10$ bo zapłacą za utylizację.
Ale ja powiem szczerze jestem z takiego obrotu sprawy bardzo zadowolony. Jutro kolega kupi mi nowego Mi Drona i będzie super.
Lotnik54, czy mógłbyś w jednym poście, ewentualnie w prywatnej wiadomości streścić mi swoją przygodę z TomTop i ostatecznym zwrotem z PayPala? Dostałem od nich drona z uszkodzonym kontrolerem i chciałbym wiedzieć, jakie kroki podjąć, a czego unikać, aby możliwie najszybciej odzyskać kasę lub dostać sprawny sprzęt...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Jeżeli płaciłeś przez Paypal to musisz wejść na swoje konto, odszukać ten przelew i założyć spór. Ja opisałem usterkę, dałem link do filmiku gdzie nagrana była wada i zażądałem wymiany na sprzęt wolny od wad.
Resztą kieruje Paypal powiadamiając Cię o tym co dalej masz robić. Nie jest to sprawa szybka bo u mnie trwała 1,5 miesiąca od założenia do przelewu, ale satysfakcja i kasa jest.
Powodzenia.
PS. Spróbuj połączyć kontroler z dronem kabelkiem usb. Małą wtyczkę trzeba włożyć w gniazdo jakie zobaczysz gdy odepniesz kamerkę a dużą do kontrolera. Włącz po podpięciu drona i kontroler. Poczekaj ok. 15 s i wyłącz. Rozłącz i sprawdź, może się skomunikuje.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
ToySoldier
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 11 lip 2017, 20:22
Lokalizacja: Podkarpacie/Małopolska

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: ToySoldier »

Ale zanim założyłeś spór na PayPal, zwróciłeś się do TomTopa, prawda? I nic to nie dało? Żadnej reakcji z ich strony? Bo zastanawiam się, czy czekać aż mi coś odpiszą, czy od razu zakładać spór?

Jeśli chodzi o wadę mojego kontrolera, to jest to uszkodzenie fizyczne - zepsuty jest jeden z drążków (wygląda jakby się odrobinę "zapadł" do środka drona, co jednocześnie skutkuje tym, że nie da się nim płynnie poruszać).
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Napisz do tomtopa, daj im 3 dni. Jak nie odpiszą to zakładaj spór w paypalu. Jak dobrze pójdzie to dostaniesz jak lotnik pełny zwrot a zepsuty drążek kupisz sobie w sklepie w hiszpanii za bodajże niecałe 5€.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Rurek mnie ubiegł. Ale dobrze prawi.
W moim wypadku prawda jest taka, że obie sprawy toczyłem jednocześnie. Bo po założeniu sporu Paypal daje sprzedawcy czas na odpowiedź 21 dni. Dopiero potem możesz przekształcić spór w żądanie i tam znowu sprzedawca dostaje 10 dni na odpowiedź. Pewnie gdyby odpowiadali to czekałbym z załatwienie sprawy do grudnia.
Edit: Ptak wystartował z NL. Czyli faktycznie w przeciągu tygodnia. Przewidywane lądowanie w Ełku w poniedziałek.
Nadzieja ożyła.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Adasko »

Lotnik54 pisze:Edit: A może twoja kamerka ma źle ustawioną ostrość i należy ją skorygować. Bo w sumie i chip i matryca są markowe i dobrej jakości na pewno lepszej od tego sjcama więc pozostaje jedynie ustawienie obiektywu lub jego jakość.
tu masz oczywiscie racje
z tym ze nie mam mozliwosci poprawienia ostrosci
a zapytam czy porownujesz to o czym mowisz do nagran z midroxa ?
bo chyba nim za duzo nie polatales
Awatar użytkownika
Lotnik54
Posty: 1251
Rejestracja: poniedziałek 29 paź 2012, 15:30
Lokalizacja: Ełk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Lotnik54 »

Filmiki kręciłem z balkonu kamerką drona i panasonikiem z kitowym obiektywem na ustawieniach z priorytetem przysłony. Mi dron naprawdę jest ok. Jestem tylko ciekaw czy ich produkcja jest powtarzalna i czy w tym co przyjdzie obraz także będzie dobry.
1.Tarot 680 - Pixhawk SunnySky V3508 580kV Afro Slim 20A APC 12*4,5 MR X8R Sony QX100
2. Mi Drone 4K całkiem fajna latająca kamerka.
3. DJI Mavic 2 Pro super zabawka
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Adasko pisze:z tym ze nie mam mozliwosci poprawienia ostrosci
Wszystko się da ;-) Tam jest obiektyw ze standardowym gwintem M12 wkręcony na jakiś rodzaj kleju. Kwestia tylko rozebrania obudowy tej kamerki.... https://www.impextrom.com/es/objetivo-d ... 1000014186
Obrazek
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: luc4s »

Dzieki na info o Paypalu, mi tez sie przyda, bo dostalem Mavica ze slynnym juz zlym spasowaniem matrycy i bok kadru mam nieostry. Napisalem do Tomtoma i do DJI. Tomtop nie odpisal, DJI napisalo zebym slal do serwisu w DE, ale nie po to ptaka kupowalem, zeby lezal w serwisie przez wakacje. Jak Tomtop nie odpisze to tez im zaloze spor z zadaniem wymiany, ciekawe co oni na to powiedza...
dronik100
Posty: 26
Rejestracja: piątek 30 cze 2017, 15:45
Lokalizacja: Slupsk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: dronik100 »

Pytanko - gdzie kupowaliscie baterie po 60usd . W tomtop widzie tylko po 80 usd - jakis kod jest/byl ? Kupilem midrona - kusilo mavica - ale jednak sporo drozszy a to tylko zabawka bedzie. Teraz tylko bateria extra i bedzie mozna latac
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Rurek »

Po 66$ są ale z kodem TTRM7962 nie wchodzi zniżka nie wiem dlaczego.
http://tomtop.com/other-rc-battery-1224/p-rm7962.html
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
ODPOWIEDZ