MWC na STM32 - czyli afroflight32 dla "białasów" ;

FC oparte na Arduino

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TBomek
Posty: 74
Rejestracja: środa 15 sty 2014, 13:56
Lokalizacja: Opolskie

Moje ustawienia KFC32-tool

Post autor: TBomek »

Mam prośbę do kolegów, czy możecie sprawdzić moje ustawienia w w KFC32-tool.
Zanim założę śmigła i wykonam pierwszy lot, chciałbym mieć maksymalną pewność że wykonałem, wszystko co trzeba.

Konfiguracja:

- KFC32 v2 (czarana) z kompasem
- Silniki EMAX GT2215/12
- regulatory Afro 20A
- Aparatura Turnigy 9xr z FrSky , odbiornikD8R-II plus przeprogramowane na D8R-XP z CPPM_27ms
- komunikacja odbywa się przez moduł Bluetooth HC06.

00.Film pokazujący konfigurację http://youtu.be/sFf4f4U5_ls


Wykonałem:

- kalibrację acc
- kalibrację kompasu
- magiczną komendę esccalibrate
- EPA ustawione na zakres około 1020-1980
- FailSafe ustawione w Frsky na Thr poniżej 985
- wywarzanie silników bez śmigieł
- wszystkie DEADBAND ustawione na 10 żeby nie pływały drążki
- PIDy nie ruszane
- GPS jeszcze nie podłączony


Najbardziej martwią mnie nierówne obroty silników, zastanawiam się czy to błąd odczytu czy może coś źle zrobiłem?

01. Film przedstawiający pracę silników KFC32-tool http://youtu.be/2bOCwaw6ZUk

02. Film pokazujący pracę silników z MultiWii EZ-GUI w telefonie z Androidem http://youtu.be/uYAeZpHmvOU
zybyzy
Posty: 1346
Rejestracja: sobota 18 sie 2012, 10:06
Lokalizacja: Breslau

Post autor: zybyzy »

Jak dla mnie ok, nigdy nie będą równe. Wprawdzie wyważenie silników to takie sobie, ale poleci :)

Ja przed pierwszym lotem to próbuję quada nad głową dobrze trzymając. Ale to robię ja i na własną odpowiedzialność podejmuję ryzyko wiedząc, że może pójść coś nie tak.
bo latać to cza umić ;) - więc ciągle się uczę.
SkyWalker X-6 FPV - 2Fat2Fly, SkyWalker 1900 FPV Z&P, Mini SkyWalker eleres AP, Mini Talon FPV Z&P
BadCat FPV - KFC32FTB
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Wszystko jest OK, zakładaj śmigła, wyjdź z pomocnikiem na dwór, niech go przytrzyma i sprawdzi czy ciąg jest równomierny, jeżeli będzie ok, to później ;-) tylko latać
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
TBomek
Posty: 74
Rejestracja: środa 15 sty 2014, 13:56
Lokalizacja: Opolskie

Post autor: TBomek »

Zanim poleci to jeszcze muszę wymyślić podwozie do awaryjnego lądowania (maiły być szambo rurki, ale nie potrafię jej pociąć na plasterki :-/ ). Chce jeszcze powalczyć z wyważaniem silników ze śmigłami.
Waga zestawu z baterią 3Ah 20/30C to około 1100g. Jak myślicie ile wytrzyma w locie ?
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Uka »

Czy ktoś korzysta z opcji alt new i mu to sprawnie działa?
Drone them all...
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Uka pisze:Czy ktoś korzysta z opcji alt new i mu to sprawnie działa?
Funkcja działa sprawnie jeżeli masz dobrze ustawione pid'y od alt i deadband, więc zacznij od tego ;-)
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Uka »

Właśnie o to pytałem, bo walczę z ustawieniami, a tak wiem, że jak będzie dobrze ustawione to będzie dobrze działało i jest sens ustawiać.
Drone them all...
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

ja mam u siebie tak, że włączam na pewnej wysokości baro i teraz jak drążek w górę to kopter lecie do góry, jak dam drążek na środek to słychać piknięcie buzzera i wisi w jednym miejscu, to samo w dół, czy to jest opcja alt new?
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Uka »

Opcja alt new działa tak, że jak zawiesisz kopter, to opuszczenie drążka gazu poniżej pozycji w momencie zatrzaśnięcia to kopter opada proporcjonalnie do wychylenie drążka w dół. W górę podobnie. Różnica jest taka, że FC kontroluje gaz, a ty sterujesz wyłącznie prędkością wznoszenia.
Drone them all...
Awatar użytkownika
L.mArK
Posty: 687
Rejestracja: wtorek 16 lip 2013, 22:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: L.mArK »

jak sprawdzić czy mam to włączone?
Awatar użytkownika
BOGDANK
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 01:13
Lokalizacja: wrocław

Post autor: BOGDANK »

Witam kolegów :) Chcialem przekazać dwie informacje może kogos zaciekawią.A więc powalczyłem troche z zakłóceniami od instalacji i udało mi się je praktycznie wyeliminować.Zastosowałem taśmę ekranującą http://allegro.pl/samoprzylepna-wojskow ... html.Taśma jest na tyle ciekawa że nie trzeba jej lutować dwie warstwy sklejone przewodza prąd idealnie, na końcu wklejam plecionkę miedzianą i jest lux:).Co ciekawe magnes lekko przyciąga tą taśmę.Pokroiłem ją na 1cm paski i okleiłem skrętki prądowe oraz porobiłem ekrany na płycie głównej.Efekt jest taki że kompas stoi jak drut :).Skonczyły się problemy z kręgami na gps_hold.A druga sprawa to moduł GPS neo-6.Zakupiłem na aukcji antenę zewnętrzną do GPSa i podłączyłem ją do tego modułu.....efekt jest taki że w domu na stole orginalna antena łapie mi od 4 do 6 satelitów a na nowej antenie od 7 do 9.Ta antena ma lepszy wzmacniacz niskoszumny 28dB i jest naprawdę czulsza.
Awatar użytkownika
BOGDANK
Posty: 42
Rejestracja: czwartek 02 sty 2014, 01:13
Lokalizacja: wrocław

Post autor: BOGDANK »

Awatar użytkownika
marbalon
Posty: 4080
Rejestracja: piątek 16 wrz 2011, 13:02
Lokalizacja: Nakło nad Notecią

Post autor: marbalon »

L.mArK pisze:jak sprawdzić czy mam to włączone?
To jest jedna z opcji na zakładce Konfiguracja IMU - zobacz czy jest zaznaczona.
Awatar użytkownika
TBomek
Posty: 74
Rejestracja: środa 15 sty 2014, 13:56
Lokalizacja: Opolskie

Quadrocopter się obraca

Post autor: TBomek »

Panowie nie wytrzymałem założyłem śmigła i próbowałem wystartować w domu (niezły hardcore, mina Żony bezcenna :mrgreen: ) Nie mniej jednak przy próbie gazu pojawiły się pierwsze problemy.
Quadrocopter sam obraca się w lewo.
Smigła zamontowane tak jak w instrukcji ,na krzyż dwa lewe i prawe. Obroty zgodne ze śmigłami.
Dzieje się tak z wyłączonym ACC, Head Lock, jaki z z załączonymi tymi opcjami.
Ponadto po pewnym czasie z włączonym ACC, Head Lock quadrocopter tak jakby sam dodawał gazu, aż m nie wystraszył.
Jest jeszcze problem z Yaw, quadrocopter zawsze skręca w lewo bez względu trzy skręcam w lewo lub w prawo na aparaturze.
co to może być??

Przesyłam filmiki z testu:

Samoistne obracanie w lewo odczyty KFC32-tool http://youtu.be/63NJYNHce2Q


Samoistne obracanie w lewo, "lot" KFC32 http://youtu.be/P21BZ1CzFa0
Uka
Posty: 339
Rejestracja: niedziela 17 lis 2013, 19:57
Lokalizacja: Otwock

Post autor: Uka »

A silniki podłączyłeś wg rysunku z wiki? I wyłącz wszystkie headhold itp. będziesz miał łatwiej zdiagnozować.
Obrazek

i to musi być zgodne z wyjściami na płytce:

Obrazek
Ostatnio zmieniony niedziela 23 lut 2014, 21:03 przez Uka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ