Drukowanie 3d

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

BQB jeśli by się Tobie chciało machnij taki kubik to druknę z wypełnieniem 50% oraz drugi 100% i wrzucę na wagę taki test mi się też przyda :-) . Ile kosztuje ogniwo petliera o wymiarach 400x400mm lub chociaż 300x300mm ? Oraz czy rozgrzeje stół w granicach 110st lub jak mają co niektórzy 120st ? U mnie jest pod stołem grzałka zrobiona z PCB - zwykły laminat ze ścieżkami miedzianymi polakierowany rozgrzewa się równomiernie po same krańce płytki. Co do głowicy czemu uważasz że poruszanie samą głowicą w 3 wymiarach jest prostsze? Wg mnie ta konstrukcja co ja mam jest prostsza chyba że masz gdzieś fotki lub filmik z budowy drukarki gdzie porusza się sama głowica w 3 wymiarach.

Ja mam taką tylko że większą prościej wg mnie się nie da :-)



Obrazek

Obrazek


Klatka dla gopro już wydrukowana jeszcze trzeba powyrywać supporty :-)

Obrazek


Zostało mi do wydrukowania jeszcze ramię ale to jutro bo dziś się drukarka napracowała. Jeszcze tak długo jej nie męczyłem.
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
nulmail
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 09:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: nulmail »

A co to za model drukarki, wiem że najczęsciej robią mendel prusa, jest tez mendelmax, części sam kompletowałeś czy kupiłes zestaw ? jakiej elektroniki używasz ?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Mój to mendel90 sam wszystko kompletowałem np rama to sklejka 18mm z castoramy :-) silniki to używki z jakiś kserokopiarek ale działają dobrze. 2 zasilacze jeden mocniejszy 17A 24V do grzania stołu drugi mniejszy 8A 24V do zasilania silników i elektroniki. Nie śmiać się drukarka za piękna nie jest:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Elektronika to sunbeam B ze stepstickami i wejściem na kartę mikroSD


Poniżej zdjęcia z budowy :


Obrazek

Obrazek

Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
nulmail
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 09:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: nulmail »

Świetna robota :) na jakim wymiarze pracuje drukarka ? dlaczego wybrałes mendel90 ?
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Dziękuję Nulmail jeśli masz na myśli pole robocze to na początku miało być 400x400mm teraz zmniejszyłem do 300x300mm bo taką płytę grzejną dostałem no i póki co jest mało projektów do drukowania większych niż 200x200 tak więc przystopowałem, bo większe pole robocze to też znowu dłuższy czas na rozgrzanie stołu i większy prąd... i rachunki :mrgreen:
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
nulmail
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 09:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: nulmail »

ja myślałem o mendel prusa, ale jak tam widze te pręciki chyba niedadzą taką stabilizacje jak w mendel90.

Jak wygląda konfiguracja wielkościa pola roboczego ?, bo zwykle widze 20x20cm, przestawienie na inne wielkości wymaga jakieś zmiany w programie mikrokontrolera elektroniki ? Bo sam myślałem o polu 30x30cm.

Części jak np. elektronika gdzie kupiłeś ?
Awatar użytkownika
vintersky
Posty: 471
Rejestracja: piątek 28 paź 2011, 17:51
Lokalizacja: Warszawa / Józefów

Post autor: vintersky »

mikun, drukujesz z SD czy z komputera bezpośrednio na tym Sunbeam?
Tak czy siak - fajność!
Się lata, się testuje, się mądrzy!
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Numail pole robocze ustawiasz najpierw w marlinie (kod w arduino do procka sunbeam) a potem jeszcze w slic3rze (program do generowania gkodów)


Vintersky na razie drukuje z laptopa po USB, bo jakoś nie udało mi się zmusić drukarki żeby widziała pliki na karcie SD czy nawet samą kartę SD :-) ale to pewnie wynik mojej niewiedzy.

Gopro już ma nowy domek :


Obrazek

Obrazek
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Artu

Post autor: Artu »

Jaka waga tego elementu :roll: oczywiście bez GoPro :-P
nulmail
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 09:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: nulmail »

Ciekaw jestem patrząc na ten pierwszy wyduk co było powodem nierównego wydruku ?

Gdy złoże swoją drukarke pewnie i mnie to spotka dlatego dobrze było by być przygotowanym na takie ewentualności :D
Awatar użytkownika
StoQ
Posty: 1021
Rejestracja: sobota 14 maja 2011, 12:57
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: StoQ »

i co takiego drogiego jest w tej drukarce jak wszystko z odzysku i castoramy :D ile kosztuje ta głowica drukująca i cała reszta? Jesteś taką w stanie wydrukować po kosztach? :)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Artu jak wrócę z pracy wstawię fotkę z wagą, ale już zdradzę że ten element bez gopro waży 18g do tego dojdzie ramię które jest mniejsze no i silniki 2 x emax 2822 i dwie śrubki :-) to wszystko aaaaaaaaaa no jeszcze waga najcięższego elementu sensor :-D

Nulmail pierwszy wydruk na dyszy 0,3mm i to zapchanej w dodatku za niska temperatura na dyszy przez cały czas drukowania wciskałem ile sił filament do ekstrudera nie wiedząc że jakiś syf mi hamuje przelot. Po wymianie dyszy na 0,4mm wszystko hula a różnicy w druku nie widzę.

StoQ silniki może i używane ale nie wyciągane tylko kupowane na stronce która specjalizuje się w silnikach do reprapów NP TU:

http://www.akcesoria-cnc.pl/?menu=produkt&id=1138

Głowica kosztuje około 400zł, paski, łożyska, alu, rezystory, przewody,łożyska, usługa cięcia cnc itp... tu 100zł tam 300zł i potem po podsumowaniu faktur robi się ładna suma zanim policzyłem myślałem że wydałem tak z 2 tys zł :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Kris_po
Posty: 628
Rejestracja: niedziela 29 sty 2012, 13:16
Lokalizacja: Wieliczka

Post autor: Kris_po »

głowicę można kupić taką, tylko czy ona jest coś warta to nie wiem, mam nadzieję że za niedługo się dowiem.
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Jak na moje to brak przekładni na śrubę ekstrudera silnik krokowy może nieźle się pocić, co z wymianą śruby gdy się zęby zetną? Nie wiem jak jest oddzielona grzałka od korpusu bo jeśli nie jest to już widzę temperaturę z głowicy na silniku i obudowie może dojść do tego że filament zacznie się topić zanim dojdzie do głowicy a po zaczopowaniu rozbiórka ekstrudera...
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
nulmail
Posty: 69
Rejestracja: czwartek 07 mar 2013, 09:37
Lokalizacja: Polska

Post autor: nulmail »

To jaką głowice polecasz ?
ODPOWIEDZ