eLeReS v2 + MPU6050 + GPS = Tani autopilot do samolotów

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Mateusz
Posty: 2324
Rejestracja: niedziela 21 mar 2010, 02:17
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Mateusz »

Przetestowałem dzisiaj stabilizację , ES II lata jak po sznurku! Robię wszystko SBS (step by step) tak ,aby wszystko miało ręce i nogi :)


Misiu, jak to jest przy RTH z tym gazem? Bo jakoś kurde, nie potrafię ogarnąć :P
Trutututu nici z drutu.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Mateusz pisze:Misiu, jak to jest przy RTH z tym gazem? Bo jakoś kurde, nie potrafię ogarnąć :P
Normalnie. W konfiguracji ustawiasz sobie prędkość przelotową na jakiej ma wracać.
Teraz w locie załączasz RTH albo PH i wraca albo krąży, a Ty sterujesz gazem, ale jak dasz gaz na MAX, to wtedy sam steruje gazem aby lecieć z ustawioną prędkością przelotową. MAX to ponad 90% wychylenia drąga gazu.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

Czy AP bez podłączonego GPS w ogóle nie będzie łapał linka z nadajnikiem?
________________
Cobra
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Będzie działał normalnie tryb Manual, Acro i Level.
Dezaktywują się tylko funkcje RTH, PosHold i AltHold, a failsafe działa w trybie "leć prosto" albo "krążenie" (oba bez silnika).
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cobra »

No już mnie krew zalewa - jakiś czeski film!
Podpięty do konfiguratora działa, IMU odpowiada na ruch, sygnatura zgadza się z TX.
Po podłączeniu wszystkiego w modelu migają razem dwie diody, a na eldispie "brak telemetrii". Nie mam pod ręką drugiego Rx, żeby sprawdzić czy to w ogóle się łączy.
Na dziś poddałem się. :-x
Jutro na spokojnie może ruszy.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Sprawdź czy częstotliwość bazowa jest w obu taka sama, czy nie masz przypadkiem zaznaczonego "custom channels" po czym normalnie zbinduj AP z nadajnikiem tak samo jak binduje się odbiornik. Musi zadziałać.
Pzdr. -----MIŚ-----
Pinio
Posty: 270
Rejestracja: wtorek 17 wrz 2013, 23:22
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Pinio »

Postanowiłem tryby lotu i przełączniki zapisać w tabelce, może komuś się przyda
Obrazek
Ostatnio zmieniony środa 13 sie 2014, 08:33 przez Pinio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

Mam problem z pidaorem, wlaczylem funkcje w eleresie jak i na eldispie ale nic nie wyswietla. Pamietam ze kiedys mi to dzialalo na pewno na pierwszym sofcie jaki byl.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Upewnij się że używasz właściwego konfiguratora do właściwego softu.
Do softu 1.21a potrzebny jest konfigurator 1.21a.
Jak użyjesz niekompatybilnego konfiguratora to nie załączysz PID'atora, bo się zmieniło położenie flagi.
Tak samo jak masz soft AP starszy niż 1.21a i próbujesz go konfigurować konfiguratorem 1.21a - PIDator się nie uruchomi.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

No tak soft AP byl wgrywany chyba konfiguratorem tylko do AP ale jeszcze sprawdze.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

No to uaktualnij do 1.21a i będzie wszystko grało. Albo zaczekaj na 1.22 :-)
W 1.22 jak uaktualnisz AP, i TX, oraz masz najnowszy soft w eLDispie dostaniesz ładne komunikaty na eLDispie o wybranej funkcji PIDatora, o kalibracjach gyro, acc, itp.
Soft 1.22 powinien pojawić się w przeciągu tygodnia.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

Miś jest chyba jakiś problem w nowym sofcie. Chodzi o eldispa a dokładnie o to że, pokazuje wszystko ładnie pięknie opis funkcji się wyświetla i jest możliwa zmiana ale jak damy gaz bez zapisanej bazy to wyświetla info NOHOME i od tej chwili przestaje działać pidator zawiesza sie pokazuje ostatnie wskazanie położenia modelu czyli pierwszy pulpit. Po ponownym załączeniu zasilania w samolocie wszystko rusza.

edit: po przełączeniu kanału 5 lub 6 na mid lub wyżej zaczyna działać pierwszy pulpit i pokazuje odczyt z acc ale reszta nie działa gdy kanał 5 lub 6 jest na low zawiesza sie i przestaje pokazywać położenie.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

po łikendzie wrócę do domu to sprawdzę
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Post autor: miś »

Arek, poprzeanalizowaniu opisanego zachowania okazuje sie ze jest ono jaknajbardziej poprawne. Przeczytaj dokładnie jak ustawia sie ACC przy pomocy PIDatora. W trybie acro wartosci sa zatrzaskiwane aby mozna było je odczytać po wylądowaniu. A wybrac inny PID można dopiero po rozbrojeniu albo po restarcie AP.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Post autor: arek2081 »

Miś, po wczorajszych przemyśleniach doszedłem do tych samych wniosków ale czekałem na Twoje potwierdzenie, dzięki.
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
ODPOWIEDZ