Ranking Gogli FS

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

Rurek pisze:Ale ja Cię nie zjechałem, także nic nie pisałem o tym że nie napisałbyś o wadach.
Ja napisałem że Twoja opinia jest niewiarygodna bo nie masz porównania. Tyle i tylko tyle.

Aha.

A jakie Ty testowałeś ? jakie posiadasz i jakie Tobie podobają się najbardziej. Względem jakości. Oczywiście.

qczek- Rozumiem , że oddałeś swoje do sklepu ?
Awatar użytkownika
qczek
Posty: 954
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 19:04
Lokalizacja: Zielonki/Kraków

Post autor: qczek »

Eski pisze: qczek- Rozumiem , że oddałeś swoje do sklepu ?
Nie, nie oddałem, jak już pisałem alternatywy brak. Co nie zmienia faktu, że to bubel ;).
Krzysiek
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Post autor: TorFPV »

Hiro, parę miesięcy przed zlotem kolega modelarzy z jednej wsi kupił te gogle i stwierdzilismy ze dobrze by było zabudowań je w gogle narciarskie i po tej operacji ni widziałem jeszcze takich gogli które by przebiły headplay'ery :-) od czasu zlotu poluje na nie na allegro :-)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Capo
Posty: 592
Rejestracja: czwartek 09 lut 2012, 17:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Capo »

Minusem HeadPlay'ów jest to że są mało mobilne - w FS masz wszystko wbudowane w gogle, czysto i przyjemnie - przy retransmisji praktycznie masz maszt i gogle które mieszczą się w kieszeni.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Eski pisze:
Można tez kupić obudowę i monitorek i latać w takich niby goglach za 500zł. każdy wybiera co chce jak zwykle musisz mnie zjechać :(
Zanim bzdurki napiszesz to choć sprawdź co i jak.

Właśnie przesiadlem sie z Cinemizeròw (wprawdzie v1 - a to i tak jeśli chodzi o optykę raczej górna pòłka) na takie jak to piszesz obudowy z monitorkiem 5" i już do gogli nie wrócę. Możemy sie spróbować na dokładność lotu i nie sądzę żebys podołał :-P
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Rurek
Posty: 16419
Rejestracja: środa 10 mar 2010, 15:21
Lokalizacja: AIP ENR 5.5 - AAA 153 :-)

Post autor: Rurek »

Eski pisze:A jakie Ty testowałeś ? jakie posiadasz i jakie Tobie podobają się najbardziej. Względem jakości. Oczywiście.
Hmmm... chyba wszystkie :-) znaczy się miałem możliwość "przelecieć się" na zlotach w każdym modelu.
Mój subiektywny "top5" (oparty na przymiarkach i wrażeniach z lotów):
1. Z800... ale cena zabija
2. Hadplay'e ... o kurcze ale cena spadła - rewelka! tyle że do łagodnego obchodzenia się przez te pudło liberatora gdzie się kable urywają :-( Edicao: tak patrzę teraz na tę ofertę i widzę że liberatora wsadzili w jakieś pudełko kolorowe wydrukowane ;-) i chyba bolączka z urywającym się kablem /wtyczką/gniazdem została w ten sposób "zaleczona"
3. Foxtech/Skyzone AIO - kombajn za rozsądną cenę
4. Pudła styropianowe na oczy czyli polskie lub Hobbykingowskie... po dopracowaniu Fresnela nie do pobicia cena/jakość
5. Fatsharki - już nie kojarzę które tyle ich jest teraz :-)

Osobiście w moim zasięgu portfela 3 lata temu były Fatsharki base i takie posiadam (gdybym dozbierał to wtedy bym wziął headplay'e i zabudował do gogli narciarskich bo nie lubię otwartych gogli ale 3 lata temu HeadPlaye kosztowały chyba >500$). Nie narzekam na FS oprócz tego że trochę parują i rozmywa na brzegach.


jacekV pisze:Zanim bzdurki napiszesz to choć sprawdź co i jak.
No właśnie to jest to o czym wspomniałem... a o co burzy się Eski - brak organoleptycznego porównania - a co za tym idzie - stereotypowe sądy (eee kawałek styropianu i monitorek cofania z samochodu - to mają być gogle?)
I na dokładkę w innych wątkach o goglach psy na nas wiesza za kategoryczne stwierdzenia że bez przymiarki nie da się...
Ostatnio zmieniony wtorek 28 paź 2014, 18:42 przez Rurek, łącznie zmieniany 2 razy.
infekcja FPV postępuje w zastraszającym tempie...
Awatar użytkownika
Eski
Posty: 407
Rejestracja: poniedziałek 05 kwie 2010, 22:19
Lokalizacja: UK

Post autor: Eski »

jacekV pisze:
Eski pisze:
Można tez kupić obudowę i monitorek i latać w takich niby goglach za 500zł. każdy wybiera co chce jak zwykle musisz mnie zjechać :(
Zanim bzdurki napiszesz to choć sprawdź co i jak.

Właśnie przesiadlem sie z Cinemizeròw (wprawdzie v1 - a to i tak jeśli chodzi o optykę raczej górna pòłka) na takie jak to piszesz obudowy z monitorkiem 5" i już do gogli nie wrócę. Możemy sie spróbować na dokładność lotu i nie sądzę żebys podołał :-P

Jak zwał tak zwał. Jest to monitorek w styropianowym pudełku.
Spróbować na dokładność lotu hee ??? o czym Ty rozmawiasz do mnie ?? ;//
Temat powstał aby doradzić koledze i w jakiś sposób opisać swoje odczucia , a nie jakieś tutaj wyzwania mi dajesz , a gadki co jest lepsze Monitorek w kartonie czy gogle za 4k to kwestia indywidualna każdy ma prawo powiedzieć swoje zdanie , ale Ty tutaj jakieś herezje prawisz...


Rurek nie tak zupełnie stereotypowe , ale zgodze się że dobrze zmontowane pudełko z monitorkiem daje radę ;-) Troche też już widziałem mimo iż postów mam nie wiele na forum więc prosze też tak nie oceniac mnie źle , było by miło z waszej strony.

Proszę bardzo. Rok 2010.
Latanie na laptopie z graberem
Obrazek

Tutaj jeszcze dam filmik z pierwszych prób lotów w 2010r i pierwsze testy OSD Remzibiego.


A tutaj coś nowszego. Jeśli mowa o pudełeczkach z monitorkami.
Obrazek
Ostatnio zmieniony wtorek 28 paź 2014, 18:53 przez Eski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
HIRO
Posty: 1206
Rejestracja: sobota 21 sty 2012, 02:03
Lokalizacja: łęczyca

Post autor: HIRO »

Rurek pisze:3 lata temu HeadPlaye kosztowały chyba >500$
2 lata temu kupiłem gołą płytke sterującą + same okulary za 200 $, resztę widziałeś na zlocie ;-) . Powiem tak jeśli latacie siedząc w aucie i nie uwiera was to że macie 2 kabelki(AV do stacji, i od stacji do gogli) to nie znajdziecie lepszych gogli biorąc pod rozwagę kryterium cena/jakość.
Awatar użytkownika
Speed76
Posty: 400
Rejestracja: piątek 30 lis 2012, 20:42
Lokalizacja: Kaszëbë - Banino

Post autor: Speed76 »

Zastanawia mnie jedno. Czy wśród użytkowników nie ma nikogo kto używałby gogli Vuzix Wrap 1200. Powiem tak że sam używam i jestem zadowolony. Kupiłem je dwa lata temu za jakieś 1500zł. Nie żałuję. Może ktoś jeszcze wyda opinię o nich. Wiem że model starszy używa Jarlist i też nie narzeka.
VEGA, Legwan, Turnigy 9XR + eLeReS +eLDisp, AP+OSD Pitlab, Fox 800
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Z Vuzix'ów to miałem AV920 a w sumie to mam nadal - żona ich sporadycznie używa. Obraz jakościowo dobry. Nieco mniejszy niż FS Aviator Edition ale za to ostry od krawędzi do krawędzi czego o FSach powiedzieć się nie da. Wady wspólne z Headplayami tj. otwarte (w komplecie niby jest osłona przeciwsłoneczna ale diabła warta) i sterownik na kabelku.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Moim zdaniem Jakość=Cena to gogle typu pudełko. Każde inne to kwestia ilości pieniędzy. Widzę że nikt raczej nie miał wielu gogli tylko jak kupił jedne to je ma puki się nie popsują. Może na jakimś zlocie zrobi się listę, fotki i ranking. Bo na forum chyba nam sie nie uda. Jak Rurek pisał każdy chwali swoje. Ja w aucie latałem na 37calach :D i tez było fajnie :D tylko słonce wyszło i się zesr....... A nie miałem koca by auto przykryć :D
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13005
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Post autor: Verid »

Widzę że nikt raczej nie miał wielu gogli tylko jak kupił jedne to je ma puki się nie popsują.
Przetrzyj oczęta, otom jest.
Posiadałem (lub posiadam):
Trimmersiony
MyVu Crystal EV
Vuzix AV920
FS Aviator Edition
Testowałem:
Piewsze Foxtech AIO
Gogle Marka Rokowskiego

Potrzebujesz subiektywnej oceny którychś? Służę...
Ten wredny...
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

Racja
Eski pisze: Temat powstał aby doradzić koledze i w jakiś sposób opisać swoje odczucia ...
Więc wypowiadaj sie proszę w zakresie który jest Ci znany.

P.S.
podobnie jak powyżej :
EVG 920
Carl Zeiss Cinemizer v1 i v2 (Oled)
Gogle Marka
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
Burakko
Posty: 2231
Rejestracja: czwartek 14 cze 2012, 20:55
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Burakko »

Verid wal śmiało a będzie ci dane :D Napisz na które warto wydać które są średnie itd... twoje odczucia... możesz dorzucic fotkę zony :D
Mapka ŚL http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... bcc46646ee

Kontroler lotu: "Widoczność pionowa zero."
Pilot: "W stopach czy w metrach?"

Nie pisz "Dron" moje dzieci mogą to czytać...
Awatar użytkownika
efevee
Posty: 89
Rejestracja: czwartek 10 sty 2013, 08:15
Lokalizacja: Bdg

Post autor: efevee »

Head Play'e można jeszcze "profesjonalnie" zabudować, nawet nie tak drogo:
http://www.fpv-plastics.com/FPV-Plastics/headplay.html
ODPOWIEDZ