Jaka ładowarka do dużych pakietów.

czyli wszystko to co nie podpada pod powyższe działy ale ma związek z technikami stosowanymi w modelarstwie

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Post autor: zeman0 »

a może taka? używa ktoś warta tych $?
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 800W_.html
Mam zamiar taką poczynić, mile widziane opinie.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

ghambit pisze: @pma_ @PiotrSz
Ja wiem ze nie powinno się kupować oczami ale pulsar mi się
trochę nie podoba optycznie hehe, no i ta cena bo wszystko inne na +
Jak byś omacał na żywo te solidna obudowę z grubego aluminium, to byś nie patrzył więcej po cackach z giętej blachy lub plastyku.
Jak na mój gust ta prostota i czystość designu w połączeniu z doskonalą funkcjonalnością jest genialna.
Obrazek
A co do samej ładowarki, można powiedzieć tylko tyle, że wszystkie inne są technologicznie daleko daleko w tyle. Ale to było omawiane już wiele razy.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

OK chyba cofnę moją opinię na temat Hitec H4 !
zaczynają się schody i dziwne pokazy.
1. ładowarka kończy mi ładować i pokazuje 85% 73% 90% lipola naładowane ale według niej jest FULL.
2.napięcie cel pokazuje również błędne.
3.Zaczyna mnie to wk.....ć ,bo to jest druga zaraz po 400W turnigy quadro ładowarka ,która mi się pie....y po kilku dniach użytkowania i nie jest z tych tanich.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

marcin.gala pisze:OK chyba cofnę moją opinię na temat Hitec H4 !
zaczynają się schody i dziwne pokazy.
1. ładowarka kończy mi ładować i pokazuje 85% 73% 90% lipola naładowane ale według niej jest FULL.
2.napięcie cel pokazuje również błędne.
3.Zaczyna mnie to wk.....ć ,bo to jest druga zaraz po 400W turnigy quadro ładowarka ,która mi się pie....y po kilku dniach użytkowania i nie jest z tych tanich.
Dobrze że dałeś znać a szkoda że i z tą masz problemy bo obok iChargera był to mój faworyt.
IvanM pisze:
ghambit pisze: @pma_ @PiotrSz
Ja wiem ze nie powinno się kupować oczami ale pulsar mi się
trochę nie podoba optycznie hehe, no i ta cena bo wszystko inne na +
Jak byś omacał na żywo te solidna obudowę z grubego aluminium, to byś nie patrzył więcej po cackach z giętej blachy lub plastyku.
Jak na mój gust ta prostota i czystość designu w połączeniu z doskonalą funkcjonalnością jest genialna.
Obrazek
A co do samej ładowarki, można powiedzieć tylko tyle, że wszystkie inne są technologicznie daleko daleko w tyle. Ale to było omawiane już wiele razy.
No właśnie tylko co ten Pulsar ma czego inne ładowarki nie mają? (no oprócz BT bo to akurat jest szczegół którego nie szukam w ładowarkach). Obawiam się że jest to trochę jak z sprzętem audofilskim, Kup Pan to bo Grube, bo pozłacane, bo będzie lepiej prąd płynąć etc. Tylko za Pulsara 3 mogę mieć 3 x iCharger 1300W lub 3 x wyżej wymienionego Hiteca a porównując parametry poza mocami te 3 ładowarki aż tak bardzo od siebie nie odbiegają możliwościami.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

możliwe że jest to jakiś robal w oprogramowaniu "mam 1.02" na teraz a ludzie na rcg piszą że na 1.03 działa OK ?....
no ale już hite dostaje dużego - za wypuszczenie na rynke produktu który nie jest działający w 100%,tylko jak chce.

Właśnie przetestowałem 3celowego lipola.
Ładowarka skończyła na 86%
pokazująz że 1cela ma 3.8V 2 ma 4.1V i 3 ma 4.18V
całość niby ma 12.53V

miernik pokazał
12.32V całość i cele średnio 4.11V 4.10V 4.10V

żart za tą cenę....
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
laciaty
Posty: 477
Rejestracja: środa 11 wrz 2013, 19:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: laciaty »

Moja H4 ma takie same problemy.
Nie ładuje pakietów do końca.
Była juz 2 razy wymieniana i nadal jest ten sam problem.
eLeReS MOD, Penguin FPV, Beta, X525, Pilatus PC-6 MPX, SkyEye FPV
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4660
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Post autor: pma_ »

Pulsar ma lepiej zrobiony program ładowania, ładuje szybciej i lepiej balansuje.
Dużo ludzi latających dużymi heli tego używa, a pakiet 12 albo 14S tani nie jest.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
shafter
Posty: 672
Rejestracja: czwartek 27 wrz 2012, 08:01
Lokalizacja: Bielsko-Biala

Post autor: shafter »

Stałem dokładnie przed takim dylematem jak ty, iCharger 308 DUO ma bardzo kiepskie opinie dot.awaryjności więc tą możliwość odrzuciłem, Pulsar jest najlepszy i polski ale jednak troche za drogi jak na moje modelarskie potrzeby, obawiałem się tego Raytronica C60 jak cholera ale okazał sie strzałem w dziesiątke.

Wiadomo żę kazdy będzie cię namawiać no ta co już ma/kupił czy używa a najnowsze ładowarki (jak 308D itd) kuszą, ale nie daj się zwieść bajerom, ładowarka ma być przeźroczysta jak router, im mniej będziesz o niej myślał i miał z nią roboty tym finalnie lepiej, zobaczysz.

Aha u mnie była jeszcze kwestia zasilacza, nie umiałem się pogodzić z hałasem serwerówek bo bardzo dobrze go znam i w zyciu z własnej woli nie przyniósłbym czegoś takiego do domu, po dłuższych poszukiwaniach trafiłem te pasywne zasilacze nalistwowe 28V 20A i ... też jestem zachwycony :lol:
IvanM
Posty: 1566
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 19:25
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: IvanM »

ghambit pisze:No właśnie tylko co ten Pulsar ma czego inne ładowarki nie mają? (no oprócz BT bo to akurat jest szczegół którego nie szukam w ładowarkach). Obawiam się że jest to trochę jak z sprzętem audofilskim, Kup Pan to bo Grube, bo pozłacane, bo będzie lepiej prąd płynąć etc.
Tutaj się jednak mylisz. Pulsar jest zupełnie inny.
Przede wszystkim ładuje impulsowo a to pozwala mu mierzyć rzeczywiste napięcie celi i przy ładowaniu dużymi prądami oraz aktualna rezystancje celi. To są bardzo ważne parametry, które są obarczone przy normalnej ładowarce sporym błędem wynikającym z przepływu prądu poprzez rezystancje celi.
A że ładuje nawet 14 celi szeregowo - to mierzy każda jedną indywidualnie. Przez to może utrzymać dłużej wysoki prąd ładowania bez ryzyka jej uszkodzenia.
W uproszczeniu: możesz ładować większym prądem a i tak jest to przy P3 łagodniejsze dla baterii. Dłużej utrzymują niską rezystancję, dłużej trzymają po naładowaniu napięcie i są nawet przy szybkim ładowaniu perfekcyjnie zbalansowane.
Tak nawet te bardziej zużyte - u których ostatnia faza ładowania normalnie ciągnie się w nieskończoność, ładują się tutaj do końca bez wydłużania czasu i nabierają życia.
Wszystko to można oczywiście obserwować jak na wyświetlaczu, tak na wykresach na kompie czy komórce.
Pomiary przy pracy impulsowej pozwalają na stosowanie zabezpieczeń dużo wyższej klasy (a przy ładowaniu dużymi prądami są one naprawdę bardzo wskazane). Poziom bezpieczeństwa P3 jest nieporównywalny z chińskimi wynalazkami w ładnych obudowach - czytając na forach niemieckich, gdzie ludzie sprzęty rozkręcają i analizują - stają włosy na głowie). W P3 by ogniwo się zapaliło, musiało by oszukać 6 niezależnych dodatkowych zabezpieczeń.
A BT akuratnie jest bardzo miły dodatek.. Ja na przykład ładuję często pakiety 12S za jazdy w bagażniku samochodu. Prądem 2C. Siedząc w kabinie z komórką - mam cały czas podgląd na napięcie każdej jednej celi, na stopień działania na niej balancera, na ilość wpakowanej energii ...
Podobnie na lotnisku nie muszę ciągle podchodzić i sprawdzać, a w i domu ładują się pakiety w modelarni i ja mogę siedzieć na tarasie z piwkiem i czekać aż mnie telefon poinformuje, że ładowanie zakończono pomyślnie. Raz spróbujesz i nie rozumiesz jak mogłeś bez tego do tej pory żyć.
Awatar użytkownika
jacekV
Posty: 2246
Rejestracja: czwartek 30 maja 2013, 18:06
Lokalizacja: Jasienica

Post autor: jacekV »

marcin.gala pisze:możliwe że jest to jakiś robal w oprogramowaniu "mam 1.02" na teraz a ludzie na rcg piszą że na 1.03 działa OK ?....
no ale już hite dostaje dużego - za wypuszczenie na rynke produktu który nie jest działający w 100%,tylko jak chce.

Właśnie przetestowałem 3celowego lipola.
Ładowarka skończyła na 86%
pokazująz że 1cela ma 3.8V 2 ma 4.1V i 3 ma 4.18V
całość niby ma 12.53V

miernik pokazał
12.32V całość i cele średnio 4.11V 4.10V 4.10V

żart za tą cenę....
Też rozważam tę ładowarkę.

laciaty, marcin.gala
Robiliście upgrade do 1.03 ?
pozdrawiam, Jacek
__________________
Sprzęt był sprawny. Użytkownik nie.
W Hangarze; Hujsban FPV, KRAB 250, Qamikaze X4, OctoCongoCopter X8, Kadłubek, Raptor,
Awatar użytkownika
mknet
Posty: 1223
Rejestracja: wtorek 10 sty 2012, 20:13
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Post autor: mknet »

Panowie a co myślicie o tym:
Turnigy Reaktor 300W
Cena wydaje się rozsądna, a podobno jest to kopia sprawdzonego IChargera I206B.
BTW. użytkuje mojego accucela 50W od 4lat i nie mam z nim problemów ;-)
Obrazek
Użytkowane: Bixler 2 1500m, SkySurfer 2000mm, Transporter Q7.6, Mini-Hrejser slim 280mm, Delta120min.
Składają się: SU31 ElectriFly, FarFlyer długolot fpv.
Zakurzone: T-rex 500ESP, Ofna ultra lx comp, Hpi Sprint 2
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

jacekV pisze:
marcin.gala pisze:możliwe że jest to jakiś robal w oprogramowaniu "mam 1.02" na teraz a ludzie na rcg piszą że na 1.03 działa OK ?....
no ale już hite dostaje dużego - za wypuszczenie na rynke produktu który nie jest działający w 100%,tylko jak chce.

Właśnie przetestowałem 3celowego lipola.
Ładowarka skończyła na 86%
pokazująz że 1cela ma 3.8V 2 ma 4.1V i 3 ma 4.18V
całość niby ma 12.53V

miernik pokazał
12.32V całość i cele średnio 4.11V 4.10V 4.10V

żart za tą cenę....
Też rozważam tę ładowarkę.

laciaty, marcin.gala
Robiliście upgrade do 1.03 ?
gdzie można znaleźć 1.03 do H4 ? wczoraj szukałem i nic.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

marcin.gala pisze:
jacekV pisze:
marcin.gala pisze:możliwe że jest to jakiś robal w oprogramowaniu "mam 1.02" na teraz a ludzie na rcg piszą że na 1.03 działa OK ?....
no ale już hite dostaje dużego - za wypuszczenie na rynke produktu który nie jest działający w 100%,tylko jak chce.

Właśnie przetestowałem 3celowego lipola.
Ładowarka skończyła na 86%
pokazująz że 1cela ma 3.8V 2 ma 4.1V i 3 ma 4.18V
całość niby ma 12.53V

miernik pokazał
12.32V całość i cele średnio 4.11V 4.10V 4.10V

żart za tą cenę....
Też rozważam tę ładowarkę.

laciaty, marcin.gala
Robiliście upgrade do 1.03 ?
gdzie można znaleźć 1.03 do H4 ? wczoraj szukałem i nic.
Jak z upgradujesz to daj znać czy się poprawiło, bo jednak ten pulsar za drogi jest, za mało mam lipoli (jak dojdą 6S to może 12 sztuk łącznie) żeby się to opłacało aczkolwiek po waszych opiniach kórcze podoba mi się ta ładowarka.
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

wysyłem do sprzedawcy niech kombinuje ,nie będę kupował dodatkowych puszek co by zrobić update ,ale dam znać.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
ghambit
Posty: 1279
Rejestracja: wtorek 03 maja 2011, 01:10
Lokalizacja: Amsterdam

Post autor: ghambit »

mknet pisze:Panowie a co myślicie o tym:
Turnigy Reaktor 300W
Cena wydaje się rozsądna, a podobno jest to kopia sprawdzonego IChargera I206B.
BTW. użytkuje mojego accucela 50W od 4lat i nie mam z nim problemów ;-)
Obrazek


Fajna ładowarka do zabrania ze sobą ale chyba nie dopracowali jej za bardzo.
ODPOWIEDZ