DJI Mavic

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

Zauktalizowalem mavica do najnowszego softu. Wszystko działa ok.
Jakość obrazu w stosunku do p4 ciut gorsza, ale nie zawsze.
Automat p4 radził sobie lepiej w dużym słońcu aniżeli mavic, ale od czego sa ustawienia manualne ;)
Surowy materiał z mavica przy odpowiednich ustawieniach jest super.
Dronik extra ;)

EDIT: ma ktoś linka do zmodyfikowanej aplikacji Dji go ? Z trybem us i super sport ... etc ?
talib1990
Posty: 156
Rejestracja: wtorek 10 sty 2017, 16:32
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: DJI Mavic

Post autor: talib1990 »

saku pisze:Panowie mam maly problem,
Aktualizacja doszla do 99% i dalej nie poszla.
Wylaczylem aplikacjie dji go i wlaczylem ponownie kontroler lotu dziala poprawnie ale na aplikacji nie ma polaczenia z mavricem jest disconnected...
Co z tym fantem?
Aktualizowales i drona i aparaturę ?

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Mavic

Post autor: rika2017 »

saku pisze:Panowie mam maly problem,
Aktualizacja doszla do 99% i dalej nie poszla.
Wylaczylem aplikacjie dji go i wlaczylem ponownie kontroler lotu dziala poprawnie ale na aplikacji nie ma polaczenia z mavricem jest disconnected...
Co z tym fantem?
Podłącz pod pc drona jak nie wykryje to chyba serwis cię czeka

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

Ma ktos linka z tym zmodyfikowanym dji go pod andka ? Szukam i wszystkie linki martwe ...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

O co chodzi z tym zmodyfikowanym Dji go. Ja robiłem sobie downgrade. Jest jakaś specjalna wersja ???
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

Chodzi o zmodyfikowaną aplikację Dji, w której to można zaznaczyć ze jesteś w US. Wtedy limity się zwiększają, moc nadajnika.
luc4s
Posty: 147
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2014, 09:19
Lokalizacja: KRK

DJI Mavic

Post autor: luc4s »

Czytajac o Waszych problemach zrobilem dzisiaj test. Mam wszedzie soft 1000, zarowno gogle, rc, wszystkie aku i dron. W terenie lesno, gorzystym lecac nad duza rzeka bez problemu polecialem za 1000m. Zasieg spadl o jedna kreske przez chwile, a potem ponownie wskoczyl na max. Wszystko bardzo stabilne. W tym terenie raczej nie ma wiele sieci wifi, wiec to moglo miec wplyw, ale problemow z softem 1000 nie mam zadnych. Latalem na iPad 2017 + gogle.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

Tak tylko jest podejrzenie że to może apka Dji go robi jaja. Ja już pisałem że i na 700 i na 900 zdarzają się lagi. Nie testowałem 1000 ale ludzie pisali że też się laguje. Stąd pomysł że to może apka. Ja swoją zmieniłem downgradem ale jeszcze nie testowałem. Co do triku z US w apce to coś wątpię. Przecież on z GPS wie gdzie jest.....
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: DJI Mavic

Post autor: potrek »

Właśnie udało mi sie odnaleźć zmodyfikowaną aplikacje dji go. W ustawieniach jest zaznaczony US.
Nawet mapy wyświetlają sie tylko dla tej lokalizacji. Dziś na standardowej apce i najnowszym sofcie, w pełnym lesie ( sosny na 20 metrów ) udało sie poleciec na 1600 metrów. Jutro zobaczę na tej zmodyfikowanej.
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: DJI Mavic

Post autor: rika2017 »

Tak to działa, nawet jak wejdzie się później w odbyty lot to nie pokazuje trasy jaka się przelecialo

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka
valdi99
Posty: 63
Rejestracja: środa 06 lut 2013, 00:32
Lokalizacja: Wyszkowskie

Re: DJI Mavic

Post autor: valdi99 »

MorF pisze:@talib1990 dzieki za info.
Lata ktos jeszcze na dji go 4.0.5? Jedna ze stabilniejszych z tego co sie naczytalem.
Latam na 4.0.6 - podobno najmniej "inwigilacyjna" i pozwala na FCC - choć nie korzystałem.
Ostatnio zmieniony niedziela 17 wrz 2017, 17:12 przez valdi99, łącznie zmieniany 1 raz.
.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

ocean_wro pisze:U mnie sprzęt się nie zmienił (note 4) więc obstawiam apke. Niedługo sprzęt zmienię to też będę miał potwierdzenie.

Edyta: zrobiłem downgrade Dji go do wersji 4.1.0. Jak to będzie działać zobaczymy jak pogoda pozwoli
Dobra. Lot próbny odbył się. Bez najmniejszych przeszkód zrobiłem 2,6 km. Zero lagów. Jedynie dziwne ikony miałem, gdzie np. symbol satelity przysłaniał nieco cyfry z ich liczbą. Tak jakby coś w rozdzielczości się pozmieniało. następny krok zrobię jak zmienię phona na note8 i zapisami znów najnowszą Dji go. Zobaczymy. Jak będą lagi to wrócę do 4.0.1
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Miałem dziwny przypadek - w aplikacji pojawił się czerwony komunikat "aircraft disconnected", podgląd wideo się skończył, jednak nadal działało sterowanie oraz wideo nagrywało się na kartę pamięci. Dron był 140m dokładnie nade mną, stąd podejrzewałem kiepską transmisję wideo, ale zjechanie w dół nic nie pomogło. Nie pomogło też resetowanie aplikacji. Problem ustąpił dopiero po ponownym uruchomieniu wszystkiego. Czy to problem aplikacji czy softu w kopterze? Zdarzyło się to komuś?
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI Mavic

Post autor: ocean_wro »

Miałem. Mi coś to na apke wygląda
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
s050197
Posty: 276
Rejestracja: piątek 30 gru 2016, 20:23
Lokalizacja: Łódź

Re: DJI Mavic

Post autor: s050197 »

Latałem jeszcze kilka razy i już więcej "aircraft disconnected" się nie pojawiło.
Co masz zrobić jutro, zrób pojutrze. Będziesz miał dwa dni wolnego.
ODPOWIEDZ