czym sie rozni od plytki Kukiego ?

Elektronika w modelu i na ziemi

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Jakub Jewuła
Posty: 1867
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 11:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Jakub Jewuła »

Nosz to I2c mnie wlasnie powstrzymuje :(

q
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

jedrus pisze:A co z tym?
jedrus pisze:2. MWC by Kuki czy by ProFlyer.eu?
Jako że nikt jeszcze nie napisał to wypowiem sie jako projektant MWC by Proflyer.eu.
Zasadnicza różnica jest taka że w naszej płytce został zastosowany procesor ATMega 2650 co daje możliwość podłączenia 8 silników czyli budowę octo.
Dodatkowo dostępne są dodatkowe porty uart dzięki czemu można podłączyć gps (jeszcze nie oprogramowania do końca).
Jest jeszcze kilka innych różnic ale to te najważniejsze.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

No chetnie czlek wspiera Polska Tworczosc ale i tak nie znam ceny full plytki z sumatorem czy bez ze wszystkimi czujnikami czy z polowa :-(
u chinczyka mam to ze wiem ze 50f place i mam bo przesylka free do Londynu
a zeby zamowic warto przeliczyc co sie bardziej oplaca wsparcie dla PL i dobry serwis ze storny Kukiego , czy moze oszczednosc :-)
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Wracając do tych plytek z GLB. Tańsza wersja lite http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii ... kout-.html nie zawiera baro, ale też nie zawiera elektronicznego kompasu. Po co jest baro to rozumiem, ale czy ktoś byłby uprzejmy i wytłumaczył mi w dwóch zdaniach co tracę nie posiadająć kompasu na płytce?

Kolejna sprawa to akcelerometr - w wersji lite jest ADXL345, a wersji standard http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii ... kout-.html powszechnie używany BMA180. Czy jest jakaś istotna różnica pomiędzy tymi komponentami, która przekłada się na zachowanie quada w powietrzu, czy można uznać że te elementy z praktycznego punktu widzenia są równoważne i zasadniczo nie ma aż tak dużego znaczenia, który czujnik jest na płytce?

No i ostatnia kwestia - ITG3205 vs. ITG 3200. Na obu płytkach GLB jest ten pierwszy. Na krajowych produkcjach jest stosowany ten drugi, więc podobnie jak wyżej - czy ta różnica ma jakieś istotne znaczenie z puntu widzenia użytkowania quada czy też raczej jest pomijalna?
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

jesli chodzi o zyrka to roznica chyba pomijalna
wczoraj wyszukalem wypowiedz Kukiego
ze zmienil na 1tg3200 bo wczesniejsze itg3205 wylutowywal z wii komponentow a te rozne przychodzily ( to wiadome wszystkim co sie bawia wii kopterem od poczatku)
Awatar użytkownika
Radzu
Posty: 317
Rejestracja: środa 01 gru 2010, 00:10
Lokalizacja: Rydułtowy

Post autor: Radzu »

Z tego co pamiętam to różnicy odczuwalnej nie było pomimo tego że według producenta ITG3200 ma lepsze parametry od wersji z 5 na końcu.
A co do akcelerometru to pamiętam że kuki kiedyś mówił że BMA180 było odczuwalnie lepsze od ADXL345.
Awatar użytkownika
Adasko
Posty: 2245
Rejestracja: wtorek 28 gru 2010, 15:14
Lokalizacja: Londyn

Post autor: Adasko »

no i odpowiedz takiego goscia jak Radzu dla mne juz wystarcza
jedrus
Posty: 1531
Rejestracja: piątek 24 cze 2011, 13:22
Lokalizacja: PL/ okolice W-Wy

Post autor: jedrus »

Super, dzięki wielkie - to jeszcze niech ktoś napisze dwa zdania a propos tego i będzie miodzio:
jedrus pisze:Wracając do tych plytek z GLB. Tańsza wersja lite http://www.goodluckbuy.com/mwc-multiwii ... kout-.html nie zawiera baro, ale też nie zawiera elektronicznego kompasu. Po co jest baro to rozumiem, ale czy ktoś byłby uprzejmy i wytłumaczył mi w dwóch zdaniach co tracę nie posiadająć kompasu na płytce?
ODPOWIEDZ