Wannabe a GoPro Master

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Wannabe a GoPro Master

Post autor: cholo »

jako, ze na wyjezdzie windsurfingowym kolega mial gopro wiec postanowilem byc pro i zamiast moim brylokiem nagralem nieco akcji tym sprzetem.
niestety w drugim plywaniu pekl zatrzask obudowy, kamerka zaparowala i cos tam pokaszanila na karcie.

po powrocie kolega niestety pozwolil windozie naprawic problemy na karcie i tak oto wszystko szlag trafil. udalo mi sie odzyskac jeden film ale podejrzewam, ze program wkleil mu zly naglowek bo jest w rodzielczosci 512x384.

i teraz pytanie, czy gopro ma taka rozdzielczosc (bo ja tam nic nie ustawialem) czy moze winny jest wlasnie ten naglowek a nagranie jest w hd. a moze to wina moich kodekow.
plik ma 1.3GB i trwa 38 minut wiec wyglada jak by byl to format hd ?

i prosba o udostepnienie krotkiego filmu z gopro w rozdzielczosci 720p i 1080p (30 fps) zebym mogl sobie sprawdzic ten naglowek.

jakich programow uzywaliscie do odzyskania nagran z karty (szczegolnie gopro) ?

dzieki
Awatar użytkownika
Inżynier
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 18:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Inżynier »

Cześć !
Go pro nagrywa w takich rozdzielczościach.
1080p: 1920 x 1080
960p: 1280 x 960
720p: 1280 x 720 30 fps
720p: 1280 x 720 60 fps
WVGA 60 fps

Co do wagi nagrania w full Hd ( 30 pfs) to możliwe że zajmuje on 1.3 Gb.
Mój film nagrany w rozdzielczości 720 p przy 60 fps zajmuje on 1,1 Gb.
W Full HD nie nagrywam bo mam za słaby komputer do obróbki takich filmów a wolę mieć płynność obrazu w 60 klatkach na sekundę .



Do przywrócenia nagrań myślę że wystarczy ten program Active@ File Recovery 8.1.2.
Myślę że nie jest to wina kodeków bo podstawowy windows z Windows Media Player bez problemu odtwarza filmy nagrane GoPro.
Pozdrawiam Maciek POL-6344
cholo
Posty: 3371
Rejestracja: środa 03 lut 2010, 21:38
Lokalizacja: Kraków

Post autor: cholo »

Dzieki Panie Inzynieru :mrgreen:
Sprawa sie wyjasnila bo okazalo sie, ze bylo to Gopro, ktore nagrywa maksymalnie wlasnie w 512x384 (wersja juz nie produkowana).
Awatar użytkownika
Inżynier
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 18:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Inżynier »

To dobrze :-)
Pozdrawiam Maciek POL-6344
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Post autor: Szymon »

Moje GoPro Hero HD w jakości 1080 nagrywa około 100MB na jedną minutę.

Jeśli można to podłączę się ze swoim pytanie. Nie wiedzieć czemu moje gopro nagrywa nie w 30 i 60 fps tylko odpowiednio 25 i 50 fps. Czym to może być spowodowane i jak to naprawić?
Awatar użytkownika
marcin.gala
Posty: 2837
Rejestracja: poniedziałek 15 mar 2010, 23:09
Lokalizacja: ...

Post autor: marcin.gala »

Może wolna karta.
FPV nie kupisz.FPV robisz.
Licencja BNUC'S.

Nie ustawisz koptera lepiej niż swój własny poziom latania.
Awatar użytkownika
Lukasz
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 23:04
Lokalizacja: Sydney
Kontakt:

Post autor: Lukasz »

?
strejla_u pisze:eśli można to podłączę się ze swoim pytanie. Nie wiedzieć czemu moje gopro nagrywa nie w 30 i 60 fps tylko odpowiednio 25 i 50 fps. Czym to może być spowodowane i jak to naprawić?
Probowales zmienic tryb z PAL na NTSC
Pozdrawiam
Łukasz
http://scalemodelstobuy.com/
Awatar użytkownika
tomnow95
Posty: 727
Rejestracja: wtorek 09 lis 2010, 17:21
Lokalizacja: Kraków

Post autor: tomnow95 »

Tak jak mówił przedmówca, może nagrywać w innym systemie. Albo jes to wina padniętego oprogramowania.
EDIT Off top: Witaj Maćku(Inżynier) na forum :)
Aurora 9, Hexa cyberdroness, Qadro cyberdroness, ODIN 90, Rex 600N, Rex 600ESP, Rex 500, Rex 450 FPV, Mini Titan, Rex 250, Walkera 4g3 i kupa innego szajsu wliczając lamy i HBK2:)
Oraz spora flota samolotów:)
Awatar użytkownika
Marciniasty
Posty: 918
Rejestracja: piątek 18 mar 2011, 14:23
Lokalizacja: Głogów

Post autor: Marciniasty »

Na 99% to kwestia ustawienia PAL /Ntsc . Ale pamiętaj że jak mawiał mój wykładowca na NTSC = Nigdy Ten Sam Colour :)
Awatar użytkownika
mikun
Posty: 2540
Rejestracja: środa 26 maja 2010, 21:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: mikun »

Żeby zmienić NTSC na PAL czyli z 30 na 25 trzeba zrobić sobie upgrade softu tej kamerki za pomocą karty SD (opisane na stronie GoPro) dochodzi też parę ciekawych nowych opcji :-)

Marciniasty masz rację (w sumie Twój wykładowca) że NTSC to kicha zanim zrobiłem upgrade kamerki to czerń miałem taką jakąś szarawą i na kompie i na TV LCD pisałem nawet do supportu gopro hero z pytaniem czy można jakoś podkręcić kontrast nasycenie i inne pierdoły za pomocą ich softu ale napisali im że jest im przykro że ich produkt nie spełnia moich oczekiwań. Miesiąc po tym wyszedł soft do zmiany na PAL i nagle kolory - głównie czarny zrobił się czarny jak węgiel :-)
...i tak nie skończysz na jednym ani na dwóch :-)
Awatar użytkownika
Inżynier
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 18:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Inżynier »

Witaj Maćku(Inżynier) na forum :)
;-)
Pozdrawiam Maciek POL-6344
ODPOWIEDZ