Gopro Hero 12 Black

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

leonid113

Gopro Hero 12 Black

Post autor: leonid113 »

Witam kolegów.
Jestem nowym posiadaczem kamerki Gopro Hero12 black. Mam pytanie, czy ktoś z kolegów zasilał poprzez powerbank kamerkę i smartfona(Xiaomi 12) jednocześnie tak aby oba urządzenia były doładowywane i Gopro mogło nagrywać?. Mam powerbanka Xiaomi 20000 mAh 18W (smartfon i gopro ładuje), ale gdy załączę nagrywanie w kamerce to doładowywanie w niej znika co oznacza że zasilana jest tylko z baterii. Z uwagi na to że dużo filmuję takie rozwiązanie z zasilaniem podczas jazdy na rowerze bardzo by mi to usprawniło.Dane powerbanka model PB200LZM. Wyjście:
Pojedynczy port USB-A 5.1V/2,4A, 9V/2A, 12V/1,5A.
Podwójny port USB-A 5,1V/3A,6A cokolwiek to znaczy.
Bardzo proszę o jakieś konkretne podpowiedzi z uwagi na zbliżający się wyjazd. Może ktoś takie coś testował. Zamierzam kupić ewentualnie silniejszy powerbank Xiaomi 50W. Gabaryty prawie takie same jak obecny, tylko czy to coś da.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
pawelsky
Kontakt:

Re: Gopro Hero 12 Black

Post autor: pawelsky »

Ladowanie jest wylaczone podczas nagrywania (w celu ochrony przed nadmiernym przegrzaniem), ale kamera jest zasilana wprost z powerbanka wiec mozesz filmowac do woli (cztytaj: na ile starczy energii w powerbanku).
leonid113

Czyli ikona ładowania znika, ale kamerka zasilana ma być z powerbanku a nie z baterii? hmmm to dlaczego jak włożyłem naładowany akumulator i podłączyłem powerbanka i jak wróciłem po godzinnej jeździe poziom naładowania baterii wskazywał żółty kolor? To co piszesz to byłoby fajne. Kilku moich znajomych mówiło abym wyciągnął baterię podczas podpinania powerbanku właśnie z uwagi na grzanie, bo niby kamera ładuje i obsługuje nagrywanie co zwiększa pobór prądu a co za tym idzie więcej się grzeje.
Awatar użytkownika
pawelsky
Kontakt:

A miales cos jeszcze podlaczone do powerbanka oprocz GoPro? Ten powerbank ma tylko 18W...
leonid113

No tak miałem, napisałem w pierwszym poście.Smartfona Xiaomi 12.
Awatar użytkownika
pawelsky
Kontakt:

No to cudow bym nie oczekiwal, praw fizyki Pan nie zmienisz. Nie wiem jak Twoj powerbank dzieli moc pomiedzy porty, ale GoPro potrzebuje ok. 8-9W, Xiaomi pewnie 2 razy tyle, wiec kolderka za krotka

Zrob prosty eksperyment:
1) zrob GoPro 10 min nagranie bez podlaczania do powerbanka, zobacz ile % zuzyje, powtorz to samo z GoPro podlacznym do powerbanka bez telefonu a potem z podlaczanym telefonem. Porownaj wyniki.
2) wyjmij baterie z GoPro i podlacz do powerbanka jednoczesnie z telefonem - zobacz co GoPro na to
leonid113

10W to ok 2A przy 5V bo takim napięciem chyba ładuje, więc to by się zgadzało.Próbowałem różne warianty za każdym razem nawet z podłączoną samą kamerą gdy włączam nagrywanie kamera przechodzi w tryb odtwarzania bez ładowanie gaśnie strzałka na ikonie baterii. A co sądzisz o tym drugim Powerbank Mi 50W (PB200SZM) ?? Ten powinien dać radę tylko czy nie za duży?
Awatar użytkownika
pawelsky
Kontakt:

leonid113 pisze: niedziela 02 cze 2024, 12:16 10W to ok 2A przy 5V bo takim napięciem chyba ładuje, więc to by się zgadzało.
Pytanie jak powerbank dzieli moc pomiedzy gniazda? Po rowno? Kto pierwszy ten lepszy? Ciezko stwierdzic.
leonid113 pisze: niedziela 02 cze 2024, 12:16Próbowałem różne warianty za każdym razem nawet z podłączoną samą kamerą gdy włączam nagrywanie kamera przechodzi w tryb odtwarzania bez ładowanie gaśnie strzałka na ikonie baterii.
Co to znaczy "przechodzi w tryb odtwarzania"? Nie wlacza sie nagrywanie?

Jaki masz kabel do tej kamery? Jakis porzadny, 3A?

Pisalem Ci juz ze w czasie nagrywania bateria nie jest ladowana, eksperyment mial pokazac zapotrzebowanie na energie i potencjalny podzial pomiedzy gniazda.
leonid113 pisze: niedziela 02 cze 2024, 12:16 A co sądzisz o tym drugim Powerbank Mi 50W (PB200SZM) ??
Nie znam tego powerbanka. Ja mam Baseus 20000mah 65W (PPADM65) i sobie chwale.
leonid113 pisze: niedziela 02 cze 2024, 12:16 Ten powinien dać radę
Tylko jesli jedno z urzadzen podlaczysz przez USB-C a drugie przez USB-A, w przeciwnym razie na dwoch USB-A masz sumaryczne ograniczenie do max 15W (5Vx3A) czyli nawet mniej niz w tym co masz obecnie.
leonid113 pisze: niedziela 02 cze 2024, 12:16 tylko czy nie za duży?
W sensie gabarytow? To juz musisz sam ocenic.
ODPOWIEDZ