Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Miros70
Posty: 14
Rejestracja: piątek 29 gru 2023, 16:02

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Miros70 »

spritster pisze: piątek 12 kwie 2024, 22:37 Może ktoś z kolegów podpowie jak podłączyć i skonfigurować otwieranie klap w łódce za pomocą APMa. Podłączenie to myślę , że podobnie jak regulatory silników. Chcę dla klap wybrać kanał 6 w apm, zatem na input6 podać wejście z odbiornika od otwierania klap, a servo podłączyć pod output 6 APMa, tylko nie wiem jak skonfigurować w MP , żeby ruch na wejściu przenosił się na wyjście. Na wejściu pokazuj mi że sygnał się zmienia , ale wyjście nie reaguje zmianą. Nie wiem gdzie to ustawić.
Witam dawno nie wchodziłem ale jak masz dalej problem z apm z klapami to wyżej opisałem RC danego kanału na 1 ustawione działa np z Carp Pilotem jak mamy RC 0 to sterujemy z aparatury oczywiście aparaturę tak samo podłaczamy kanał z Odbiornika (np.4 gdzie mamy klapy) podłączamy pod 6in apm jak w twoim przypadku a serwo klap pod OUT 6
Miros70
Posty: 14
Rejestracja: piątek 29 gru 2023, 16:02

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Miros70 »

Czyli RC6 function na 0 będziesz miał z pilota sterowanie a RC6 function 1 będzie działać np.z Carp pilotem niestety dopiero pixhawk ma funkcję wyboru z pilota lub z aplikacji zależy co w danym momencie potrzebujesz a APM trzeba się zdecydować przy programowaniu.A jak dalej nie działa problem może być w odbiorniku ja mam podłączone VCC osobno z jednego bec a drugi bec od drugiego silnika zasila OUT 1 w APM out 3 podłączony sam sygnał do sterowania drugim silnikiem .I servo klap z OUT5 a na OUT 6 chyba oświetlenie
ODPOWIEDZ