Czy to jeszcze da się sprzedać?

Moderatorzy: Matkas, moderatorzy2014, moderatorzy

dudekd55
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:20
Lokalizacja: Warszawa/okolice

Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: dudekd55 »

Cześć wszystkim,

Powracam tu po 8 latach, gdy wpadłem na pomysł złożenia własnego drona.
Niestety podczas kalibracji ustawiłem w regulatorach tryb, z którego nie byłem w stanie już wyjść przy pomocy konfiguracji z aparatury. Straciłem zapał i dron przeleżał w szafie te wszystkie lata.
No i dlatego zwracam się do Was z pytaniem czy jest szansa, że ktoś to w ogóle jeszcze może kupić. Nie jestem na czasie, wiedzy w tym temacie też nie mam dużo.

Aparatura Turnigy 9XR
Silniki Emax MT2216 + śmigła
Arducopter (chyba 2.6) + GPS
FrSKY D8R-II plus
Bateria Turnigy 5000mAh 3 cell'owa
Ładowarka IMAX B6
Regulatory EMAX BLHeli 25A
Ostatnio zmieniony piątek 10 lis 2023, 07:51 przez dudekd55, łącznie zmieniany 1 raz.
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: df2 »

Myślę, że nie odzyskasz pieniędzy.
Ta aparatura ma już raczej wartość sentymentalną, jak dla mnie w sam raz do mojej kolekcji. Jeśli chcesz sprzedać za nieduże pieniążki to zapraszam na pw.

Moduł do aparatury ostatnio był poszukiwany na Facebooku, na którejś giełdzie, jakieś 3 miesiące temu.

Ładowarkę sobie zostaw. Nie jest to jakieś cudo, ale może się przydać. Chyba, że totalnie nie masz miejsca.

Co do pakietu - należałoby zmierzyć rezystancję wewnętrzną, żeby go wyceniać.

Nie wiem jak z silnikami, może ktoś szukać właśnie takich. Tak samo kontroler. Może ktoś szukać. Pół roku temu widziałem udaną (podobno) transakcję na fb.

Regulatory raczej do odratowania bezproblemowo po podpięciu do komputera. Aczkolwiek dziś ich wartość jest niewielka.
dudekd55
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:20
Lokalizacja: Warszawa/okolice

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: dudekd55 »

Skoro tak, to chyba go już zostawię i może coś jeszcze z nim zrobię.
df2 pisze: środa 08 lis 2023, 14:47 Regulatory raczej do odratowania bezproblemowo po podpięciu do komputera.
A jak to można zrobić?
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: df2 »

Albo podpinasz przez programator, ftdi, albo przez FC na betaflight itp i uruchamiasz blhelisuite na pc.
dudekd55
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:20
Lokalizacja: Warszawa/okolice

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: dudekd55 »

Co to jest FC na betaflight? :/
Czy takie ftdi https://abc-rc.pl/product-pol-6523-Konw ... duino.html pozwoli mi bezinwazyjnie podpiąć regulatory do komputera?
Czy będą potrzebne jeszcze jakieś przeróbki, lutowanie kabli bezpośrednio do regli?
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: Marcin »

Skoro tam ardu siedzi to chyba on powinien pozwolić na podpięcie przez niego do kompa regulatorów? I wtedy BLHeli Suite powinno je widzieć...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: pawelsky »

dudekd55 pisze: czwartek 09 lis 2023, 13:33 Co to jest FC na betaflight? :/
Czy takie ftdi https://abc-rc.pl/product-pol-6523-Konw ... duino.html pozwoli mi bezinwazyjnie podpiąć regulatory do komputera?
Czy będą potrzebne jeszcze jakieś przeróbki, lutowanie kabli bezpośrednio do regli?
A probowales poczytac instrukcje do BLHeli gdzie w szczegolach masz rozpisane metody programowania?
https://flyingmodscom.files.wordpress.c ... apters.pdf
dudekd55
Posty: 12
Rejestracja: środa 12 sie 2015, 12:20
Lokalizacja: Warszawa/okolice

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: dudekd55 »

Tak, czytałem, ale średnio to rozumiem. Nie wiem jaką mam wersję, nie wiem czy SiLabs czy Atmel. Trochę to dla mnie czarna magia.

A to jeśli podłącze ardu do kompa i odpalę BLHeli Suite to jest szansa, że je pokaże?
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Czy to jeszcze da się sprzedać?

Post autor: pawelsky »

dudekd55 pisze: czwartek 09 lis 2023, 17:42 Tak, czytałem, ale średnio to rozumiem. Nie wiem jaką mam wersję, nie wiem czy SiLabs czy Atmel. Trochę to dla mnie czarna magia.
To moze lepiej sie nie zabierac za robote?
dudekd55 pisze: czwartek 09 lis 2023, 17:42 A to jeśli podłącze ardu do kompa i odpalę BLHeli Suite to jest szansa, że je pokaże?
Pomijajac fakt ze musialbys to sobie najpierw odpowiedni skonfigurowac, nie przypominam sobie zeby ArduCopter na APM 2.6 obslugiwal tryb blheli passthrough, wiec moim zdaniem takiej szansy nie ma.
ODPOWIEDZ