Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
|Darek05
Posty: 17
Rejestracja: sobota 01 maja 2021, 09:55
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606

Post autor: |Darek05 »

Witam :-D

Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606, posiadam programator Pickit2 ale nie obsługuje on już tego scalaka, nie rozpoznaje go.
Wiem że programator Pickit3 tego problemu nie ma, ale dla tego jednego zadania nie opłaci mi się go ekstra kupować.
Jest może ktoś na forum kto posiada takie możliwości techniczne, lub jeżeli jest to możliwe jak zmusić programator Pickit2, nic w zasadzie nie znalazłem na ten temat a nie jestem pewien czy nie jest to sprawa budowy samego programatora, zamieszczam zdjęcie poglądowe PCB z przedmiotowego układu .
Obrazek
Załączniki
PCB.jpg
PCB.jpg (126.14 KiB) Przejrzano 310 razy
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606

Post autor: Verid »

Nie wiem jak zmusić PicKit2 do udawania PicKit3 ale mam na składzie PicKit3 którego nie używam i raczej używać nie będę - mogę się podzielić jak chcesz.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
|Darek05
Posty: 17
Rejestracja: sobota 01 maja 2021, 09:55
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606

Post autor: |Darek05 »

Super :-D , aby nie narażać cię na koszty, sprzęcik zwrócę jak uporam się z modułem, lub w zamian mogę wykonać cięcie na ploterze CNC jeżeli miał byś taką potrzebę, szczegóły wysyłam na priv.
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606

Post autor: Verid »

I co? Żyje? Nie żyje? Dało radę wgrać to co chciałeś do tego cośka?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
|Darek05
Posty: 17
Rejestracja: sobota 01 maja 2021, 09:55
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606

Post autor: |Darek05 »

Sorki za brak odpowiedzi, programator jet w porządku, działa z dedykowanym programem, mam zainstalowane dwa programy PICKIT V3 wersja 3.10, oraz MLAB X IPE wersja 5.15 oba widzą programator, natomiast nie potrafią się połączyć z mikrokontrolerem i wygląda na to że go uwaliłem podczas kilku prób lutowania i wylutowywania go, ponieważ nie zauważyłem że na stacji lutowniczej miałem przełączony pomiar temperatury na stopnie Faradaya i z tym związaną ustawioną niską temperaturę, która powodowała że piekielnie trudno było mi go prawidłowo wlutować, zlewały mi się nóżki.
Aktualnie chwilowo odłożyłem projekt na bok ale niedługo będę zamawiał na nowo części i wracał do dokończenia go.
Ten cośek to zadajnik MPG do mojej maszynki CNC, ma mi za zadanie ułatwić ustawianie plotera do pracy, trochę taki wodotrysk dla hobbystycznej maszynki, ale podjąłem się jakiś czas temu jego budowy i chcę go ukończyć.
Jak będziesz go potrzebował daj znać to go odeślę, dzięki Tobie zaoszczędziłem trochę pieniędzy na projekt z sieci, na który nie ma gwarancji że jest poprawny a co z tym się łączy że uda mi się go skończyć.
MPG.jpg
MPG.jpg (107.2 KiB) Przejrzano 267 razy
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Potrzebuję wgrać wsad do mikrokontrolera dsPIC33FJ64GS606

Post autor: Verid »

Spoko, spoko - byłem po prostu ciekaw czy poszło czy nie. Programator kupiłem wieki temu do autopilota Arsov'a a jako że są już prostsze w konfiguracji propozycje (o moim "wypadnięciu" z tematu nie wspominając) to temat poszedł w zapomnienie także z odsyłką nie musisz się śpieszyć.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ