Zgubiony dron fpv 8"

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: leonarl »

Witam
Poszukuje kogoś z siemianowic lub pobliskich okolic do o lotu swoim dronem najlepiej coś pokroju dji Mavic 2 Air
Straciłem swojego drona fpv w polu rzepaku
Chodzenie od soboty nie przynosi rezultatu
Jest szansa że spadł na górę rzepaku i sobie wisi ale to trzeba z góry sprawdzić
Jeśli spadł na dół to lipa ale trzeba spróbować
Proszę o kontakt pw
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: df2 »

Rzepak zamknie się nad nim. Obojętne czy wisi czy leży. Nie mówiąc o tym, że i tak będzie cały żółty.

Obyś jednak go znalazł.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: leonarl »

Chodzac nie ma takiej opcji za duży obszar a nie mam konkretnego miejsca tylko to co młoda widziała z odległości 100 metrów może gdzie potencjalnie spadł
Poki co rzepak jest zielony prawie cały także jest szansa
Jest bardzo gesty i myślę że mógł się zatrzymać na górze ale może być tak że siła uderzenia spowodowała że spadł na dół
Waga 1100gram może zrobić swoje
Szkoda tylko gopro 7 i silnikow tmotor f90 1500kv

Myślałem nad wynajmem dji z termowizja co o tym myślicie jest jakaś szansa dojrzeć wieczorem po słonecznym dniu?
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: pawelsky »

Szukanie 8" z gory to raczej strata czasu. Przeczesz rzepak systematycznie miejsce przy miejscu. Czasochlonna robota ale jesli nie masz zadnego piszczyka, nagrania video czy telemetrii, najbardziej skuteczna.
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: leonarl »

Kupiłem wczoraj autela evo light plus dziś będzie oblot zobaczymy może jakiś ślad będzie
Chodzenie nie ma żadnego sensu od 3 dni przeczesywałem pole ale bez skutku
Za duży obszar nie mam konkretnego miejsca tak naprawdę chodzac można nawet przygnieść go nie wiedząc o tym
Ale jest to szukanie igly w stogu siana
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: marcinoc »

a wykrywaczem metalu nie dałoby rady?
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: Kowal »

leonarl pisze: środa 07 cze 2023, 06:03 Kupiłem wczoraj autela evo light plus...
Tylko jego nie utop w rzepaku :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
leonarl
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 03 lip 2014, 16:03
Lokalizacja: Siemianowice slaskie

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: leonarl »

Spokoknie, dziś i wczoraj zrobiłem kilka oblotow 3 metry nad rzepakiem niestety bez rezultatu
Też mi ktoś mówił o wykrywaczu metalu tylko jak tym szukać jeśli to jest taki obszar
Chodzi się z nim przed sobą? Jak daleki zasięg ma taki wykrywacz max metr chyba
Vento 1900mm,KfC32ftb,Mobius,Turnigy 9x+ Frsky,Rc- helikal 5 zwoi,Av-helikal 6 zwoi,Patch 23 Dbi, Lcd 7"+Dvr.
oskare2345
Posty: 57
Rejestracja: sobota 17 sie 2019, 08:00
Lokalizacja: Okup Mały

Re: Zgubiony dron fpv 8"

Post autor: oskare2345 »

Klasyczny wykrywacz wykryje drona z odległości około 20-50cm w kierunku prostopadłym do cewki (zależy ile w dronie metalu i jak ułożony oraz jak magnesy będą wpływały na sygnał). Chodzenie w polu z wykrywaczem jest złym wyjściem - wykrywaczem VLF trzeba cały czas machać na boki . Można by użyć wykrywacza ramowego PI i nosić go nad zbożem (ma większy zasięg choć może go braknąc w zależności od wysokości rzepaku) ale prędzej wyciągniesz kawałki złomu rolniczego i pociski moździerzowe. Musisz metodycznie łazić i szukać. Zainstaluj sobie aplikację która dokładnie zapisuje przebytą trasę z danych GPS (ja używałem vetus maps ale pewnie znajdziesz wiele alternatyw.) - dokładność powinna być wystarczająca. Niezależnie od ilości poświęconego czasu musisz mieć bardzo dużo szczęścia.
X-UAV mini talon eLeReS i vtx 1.2GHz
TBS source one 7 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
TBS source one 5 inch ELRS 868 i vtx 5.8 GHz + GPS
ODPOWIEDZ