baza walizkowa

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

baza walizkowa

Post autor: marcinoc »

Nie wiem czy jeszcze ktoś się w to bawi ale planuje budowę bazy walizkowej.
Na razie założenia i oczekiwania:
- wbudowany aku wystarzajacy na kilka godzin ciągłej pracy
- jasny ekran min. 15 cali umożliwiający komfortowe latanie nawet w najbardziej słoneczny dzionek
- możliwość nagrywania
- dodatkowy ekran np. tablet lub tel. do podglądu mapy / telemetrii.
będę wdzięczny za wszelkie sugestie - zwłaszcza co do matryc i drivera LCD
p.s. teraz latam na RC Eleres + video 1.2GHz czasem 5.8GHz
df2
Posty: 675
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: baza walizkowa

Post autor: df2 »

Ja od dawna zastanawiam się nad użyciem takiego sprzetu:

pfm906-wielofunkcyjny-tester-kamer-dahua-zasilenie-poe-12v-ekran-dotykowy-7

To ma baterię, można założyć większą.
Daje zasilanie 12v
Ma video pofiltrowane.
Wejście i wyjście hdmi.

Jedynie z wad - jest małe. Trzeba by trzymać blisko siebie.
Awatar użytkownika
|Darek05
Posty: 17
Rejestracja: sobota 01 maja 2021, 09:55
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: baza walizkowa

Post autor: |Darek05 »

Cześć
Opiszę konstrukcję mojej bazy.
Zastosowałem matryce LCD, zdemontowaną ze starego laptopa TOSHIBA, model matrycy - LTN154X3-L06 matryca 15,4 calowa z matową, antyrefleksyjną powłoką, o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, dodatkowo wymieniłem w niej podświetlenie z lampy CCFL na LED, które poprawiło jakość obrazu w słońcu, w zasadzie po przeprowadzonych testach nie muszę stosować osłony przeciwsłonecznej obraz jest wyraźny i jasny.
Kontroler do niej kupiłem na ALI.. oczywiście szukałem takiego aby obsługiwał ten model matrycy.
Załączam linki do kontrolera który zastosowałem: https://pl.aliexpress.com/item/10050014 ... pt=glo2pol
oraz podświetlenia LED ze sterownikiem: https://pl.aliexpress.com/item/1005004 ... pt=glo2pol
Podświetlenie jest uniwersalne dla różnych wielkości matryc i można je przycinać do pożądanej długości.
Z uwagi że moja matryca miała tylko jedną świetlówkę CCFL zamontowaną od dołu, zamontowałem również pojedynczy LED który skierowałem diodami w kierunku tejże matrycy, okazało się że podświetlenie jest bardzo nierówne, i źle to wyglądało, antidotum na ten problem okazało się obrócenie podświetlenia o 90 stopni w kierunku lustra które pozostało po zdemontowanej świetlówce.
Kontroler ma kilka różnych wejść video, łącznie z antenowym, wejście Audio, i wyjście na głośniczki ja wykorzystałem tylko wejścia AV, AUDIO, i podłączyłem głośniczki które miałem zdemontowane z laptopa.
W samej walizce mieści się jeszcze bateria zbudowana z ogniw 18650 o konfiguracji 4S5P i pojemności 13Ah, przetwornica napięcia DC/DC CC step down 300W/8A, miernik panelowy zresztą bardzo fajny tutaj zamieszczam link do niego https://pl.aliexpress.com/item/10050018 ... pt=glo2pol
oraz tablet z androidem, zabudowane gniazdo ładowania USB dla tableta, oraz gniazdo XT60 do ładowania baterii.
Reszta na prezentowanych zdjęciach.
14.jpg
14.jpg (258.16 KiB) Przejrzano 572 razy
9.jpg
9.jpg (232.31 KiB) Przejrzano 572 razy
18.jpg
18.jpg (96.84 KiB) Przejrzano 572 razy
17.jpg
17.jpg (227.15 KiB) Przejrzano 572 razy
16.jpg
16.jpg (249.27 KiB) Przejrzano 572 razy
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: baza walizkowa

Post autor: marcinoc »

Świetnie się ta walizka prezentuje, z czego robiłeś te panele / pokrywy
Awatar użytkownika
|Darek05
Posty: 17
Rejestracja: sobota 01 maja 2021, 09:55
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: baza walizkowa

Post autor: |Darek05 »

marcinoc pisze: niedziela 04 cze 2023, 17:48 Świetnie się ta walizka prezentuje, z czego robiłeś te panele / pokrywy
Płyta szklano epoksydowa czarna 3mm
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: baza walizkowa

Post autor: marcinoc »

jeszcze powiedz że sam to sobie w warsztacie wycinasz to z Tobą nie gadam ;-)
Awatar użytkownika
|Darek05
Posty: 17
Rejestracja: sobota 01 maja 2021, 09:55
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: baza walizkowa

Post autor: |Darek05 »

marcinoc pisze: niedziela 04 cze 2023, 19:13 jeszcze powiedz że sam to sobie w warsztacie wycinasz to z Tobą nie gadam ;-)
No tak, ale do tego wcześniej zbudowałem sobie plotter CNC, no i teraz jest mi łatwiej, dużo "czasu" i nauki tematowi poświęciłem ale warto było. Zachłystuję się tematyką CAD/CAM tym co ona potrafi, teraz nie wyobrażam sobie bez takich narzędzi mojego hobby.
Nauczyłem się projektować w Fusion360 i całe wyposażenie walizki zostało w tym programie zrobione. Jeszcze jeden element został mi do wycięcia, osłona przeciwsłoneczna która tak naprawdę będzie miała za zadanie chronić tablet przed promieniami słońca, położenie jego powoduje że błyskawicznie się rozgrzewa i się wyłącza.
Ramka-walizki_FPV v130.png
Ramka-walizki_FPV v130.png (392.86 KiB) Przejrzano 523 razy
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: baza walizkowa

Post autor: marcinoc »

Też próbowałem swoich sił w Fusion, ale jakiś zawsze z przyzwyczajenia/lenistwa i ograniczeń mojego laptopa wracam do Sketchup, proste rzeczy można tam ogarnąć, ale komfortowo nie jest.
O nagrzewaniu się tableta nie pomyślałem, chyba spróbuję go zastąpić jakimś jaśniejszym telefonem i zobaczę czy nie uda się go upchnąć obok ekranu.
Ta osłona będzie jakoś składana do transportu?
Awatar użytkownika
|Darek05
Posty: 17
Rejestracja: sobota 01 maja 2021, 09:55
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: baza walizkowa

Post autor: |Darek05 »

marcinoc pisze: niedziela 04 cze 2023, 22:27 Też próbowałem swoich sił w Fusion, ale jakiś zawsze z przyzwyczajenia/lenistwa i ograniczeń mojego laptopa wracam do Sketchup, proste rzeczy można tam ogarnąć, ale komfortowo nie jest.
O nagrzewaniu się tableta nie pomyślałem, chyba spróbuję go zastąpić jakimś jaśniejszym telefonem i zobaczę czy nie uda się go upchnąć obok ekranu.
Ta osłona będzie jakoś składana do transportu?
Tak, inaczej kłopotliwe było by w transporcie, symulacja złożenia poniżej.
Osłona.png
Osłona.png (409.73 KiB) Przejrzano 498 razy
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: baza walizkowa

Post autor: marcinoc »

Po wielu podejściach do tematu i szperaniu na forach udało się skompletować matrycę ze sterownikiem.
Najwiekasza jaka zmieściła się do walizki 19"
Teraz czekam na ogniwa do pakietu, przetwornicę bo te małe nie wyrabiają i niemiłosiernie piszczą, no i miernik panelowy.
W związku z tym, że do końca nie wiem jakie mam od tej walizki oczekiwania to nie montuję na razie żadnych osłon / paneli, wszystko będzie tylko zamocowane na przykręcanych łącznikach/podstawkach.
Awatar użytkownika
marcinoc
Posty: 234
Rejestracja: czwartek 18 kwie 2013, 06:09
Lokalizacja: Strumień - Zabłocie

Re: baza walizkowa

Post autor: marcinoc »

Udało się zmontować całość i podłączyć do trackera, testy wypadły wg mnie bardzo dobrze
Załączniki
Test w słoneczny dzień pokazał, że jakiekolwiek przeróbki podświetlenia są zbędne
Test w słoneczny dzień pokazał, że jakiekolwiek przeróbki podświetlenia są zbędne
słoneczny dzień.jpg (128.9 KiB) Przejrzano 237 razy
porównanie z 14 calowym laptopem - obraz dużo jaśniejszy i ogromny!<br />zapowiada się b. dobrze
porównanie z 14 calowym laptopem - obraz dużo jaśniejszy i ogromny!
zapowiada się b. dobrze
porównanie z laptopem.jpg (147.9 KiB) Przejrzano 237 razy
ODPOWIEDZ