Problem z podłączeniem FC do komputera

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: Thomassino »

Cześć.

Moze ktoś będzie mi w stanie pomóc bo borykam się z problemem podłączenia FC do PC i wgrania nowego FW.
Mianowicie, kopter to Chimera 7 i latał na INAV 6, teraz stwierdziłem że chciał bym go ponownie konfigurować w Betaflight.
Problem pojawił się gdy chciałem wgrać FW w BF, na początku nie mogłem uruchomić FC w trybie DFU.
Po kilku próbach udało się to wykonać za pomocą programu ImpulseRC (DRIVER FIXER).
Wgrałem wtedy nowy FW na FC i komputer przestał poprawnie widzieć FC.
W zasadzie widzi je jako "Niezgodne urządzenie USB" (foto poniżej)
Borykam się z tym już któryś dzień próbując różnych cudów lecz jak się pewnie domyślacie, bezskutecznie...
Poniżej zamieszczam screeny jakie mam komunikaty w menadżerze urządzeń jak i samym programie zadig.

Za wszelką pomoc bardzo dziękuję...
Załączniki
4.jpg
4.jpg (27.91 KiB) Przejrzano 515 razy
3.jpg
3.jpg (31.62 KiB) Przejrzano 515 razy
2.jpg
2.jpg (29.74 KiB) Przejrzano 515 razy
1.jpg
1.jpg (21.41 KiB) Przejrzano 515 razy
Ostatnio zmieniony wtorek 16 maja 2023, 21:03 przez Thomassino, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: miś »

A FC daje jakieś oznaki życia ? Bo jeśli nie, to nie będzie też gadał przez USB.
Jak nie ma oznak życia, to uruchom jeszcze raz tryb DFU i ponownie wgraj firmware. Jak po ponownym wgraniu będzie dalej to samo, to wgrywasz złe firmware.
Jeśli FC żyje, ale tylko nie chce gadać przez USB, to spróbuj na innym porcie USB w komputerze albo na innym komputerze. Walka ze sterownikami przy komunikacie "żądanie deskryptora nie powiodło się" jest bezcelowa, bo komputer nie dostaje identyfikacji przez USB, a więc nie wie nawet jaki sterownik ma użyć do komunikacji.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: Thomassino »

miś, tak FC daje oznaki życia, po podłączeniu do USB świeci czerwony led a niebieski miga.
Natomiast po trzymaniu przycisku boot na FC i podłączeniu pod USB świeci tylko czerwona.
Więc na moje oko wszystko ok...

Co do ponownego wejścia w tryb DFU to sprawa wygląda tak samo jak bym nie trzymał przycisku boot na FC i podłączył pod USB.
Po prostu menadżer widzi to cały czas tak samo czy po podłączeniu w trybie DFU czy też normalnie...

Próby wykonywałem na 3 róznych komputerach i na każdym z nich jest ten sam komunikat w menadzeże urządzeń jak i programie zadig...
Awatar użytkownika
miś
Posty: 9242
Rejestracja: niedziela 07 lut 2010, 15:24
Lokalizacja: Bytom

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: miś »

Kabel USB pewnie też zmieniałeś... Ale weź miernik i przedzwoń ścieżki od gniazda USB na FC. Takie efekty daje też pęknięta ścieżka od gniazdka USB lub uszkodzone gniazdo USB na FC.
Pzdr. -----MIŚ-----
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: Thomassino »

Owszem przewody zmieniałem z nadzieją że któryś jest walnięty, Na 100% tutaj problemu nie ma.
Co do ścieżek to przepikałem jak piszesz i również jest ok...
Moim zdaniem kwestia leży w totalnie wysypanym FW na FC i pojęcia nie mam jak to ogarnąć...
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: Marcin »

A wypnij odbiornik i GPS jak masz, bo wiem, ze wpięty odbiornik i GPS czasami blokowały mozliwosc podlaczenia się do FC. DFU glupiało wlasnie.
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: Thomassino »

Marcin pisze: środa 17 maja 2023, 10:22 A wypnij odbiornik i GPS jak masz, bo wiem, ze wpięty odbiornik i GPS czasami blokowały mozliwosc podlaczenia się do FC. DFU glupiało wlasnie.
Zrobiłem jak piszesz i nie ma żadnej poprawy...
Dziś rano siedziałem i szukałem jakiegoś sterownika który być może by pomógł, na chwile obecna nie znalazłem...
Załączniki
20230517_141828_2_250.jpg
20230517_141828_2_250.jpg (196.29 KiB) Przejrzano 473 razy
pjk11
Posty: 61
Rejestracja: czwartek 26 maja 2016, 08:37

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: pjk11 »

Sprobuj Linux Mint jako live uruchomione z pendrive. Betaflight jest tuL

https://github.com/betaflight/betafligh ... r/releases
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: df2 »

Żaden inny sterownik nie pomoże, bo urządzenie nie przedstawia się zgodnie ze standardem usb.
Albo firmware na fv jest wysypane, albo wgrane złe, albo coś obciąża linie usb procesora, albo kabel lub złącza są niedziałające.

Wymuś dfu fizycznie - przyciskiem i zobacz czy zmieni się sposób prezentacji urządzenia w systemie:
1. wciskamy i trzymamy wciśnięty przycisk
2. dopiero podłączamy do usb do komputera
3. puszczamy przycisk

Jeśli nie pomoże, to może warto odlutować wszystkie podłączone urządzenia od płytki fc
Ortas
Posty: 33
Rejestracja: niedziela 06 paź 2019, 20:21
Lokalizacja: Białogard

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: Ortas »

Ja polecam odinstalowanie sterowników, uruchomienie komputera na nowo i ponowną instalacje sterowników
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Problem z podłączeniem FC do komputera

Post autor: Thomassino »

Więc tak...

Zainstalowałem jakiś program o nazwie Driver fixer i pobrałem jakies stery pod USB.
Zainstalowałem je i dopiero wtedy urządzenie USB czyli FC było widoczne ale tylko w trybie DFU.
Później zmieniłem sterownik USB przez program Zadig i udało się wgrać nowy FW w BF.

Ogólnie męki co niemiara ale fakt faktem udało się to ogarnąć.
Jak pisze df2 firmwear się wysypał ewidentnie i trzeba było się namęczyc by to po kolei wgrać.

Dziękuję wszystkim za wszelkie rady.

PS pisze to drugi raz bo mi nie dodało wcześniej...
ODPOWIEDZ