Po aktualizacji ELRS nie chce się zbindować.

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Po aktualizacji ELRS nie chce się zbindować.

Post autor: Thomassino »

Cześć.

Przesiadłem się na ELRS przeczytałem wszystkie najważniejsze wątki i wszystko działało bez problemu do momentu aktualizacji odbiorników.
Wykonywałem ją na ExpressLRS Configurator wykorzystując bardzo wygodna opcje wgrywania przez WIFI.
Wybrałem Target, devices category (RadioMaster 2.4 GHz) oraz devices (RadioMaster RP1/2 2400 RX)
Po czym zaznaczyłem że chcę po WIFI i kliknąłem "BUILD" aby wgrać najnowszą wersję 3.2.0.
Gdy plik .BIN się utworzył podłączyłem model do pakietu i czekałem na szybkie świeceni diody led.
Po chwili takowe zaistniało więc przełączyłem się miedzy sieciami WIFI i wszedłem w menu expresslrs.
Następnie wybrałem opcję update, z listy wybrałem plik bin z nowym firmwearem i wgrałem.

Po podłączeniu do zasilania odbiornik miga 2x szybko po czym miga wolno jak by czekał na połączenie z radiem.
każda próba wprowadzenia odbiornika w stan "BIND" nie przynosi zamierzonego efektu,
Wykonuję 3 szybkie podłączenia do zasilania i za 4tym razem podłączam napięcie na stałe, niestety RX nie przechodzi w tryb BIND.

Dodam że dotyczy to zarówno odbiornika Radiomaster RP1 jak i RP3

Możecie cos doradzić w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Thomassino
Posty: 303
Rejestracja: piątek 05 sty 2018, 11:58
Lokalizacja: Siedlce

Re: Po aktualizacji ELRS nie chce się zbindować.

Post autor: Thomassino »

Znalazłem problem... ale jeżeli przeszkadza Wam admini że pisze sam po sobie, lecz może to komuś pomóc to proszę o usunięcie postu, przepraszam.
Problem był w zaznaczonej "Binding phrase setup / BINDING_PHRASE" w programie ExpressLRS configurator.
Po wgraniu najnowszego FW do RXLRS RP1 problemu nie ma, znalazłem info tutaj: https://www.expresslrs.org/1.0/quick-start/binding/
ODPOWIEDZ