Xiaomi Mi DRONE

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Katastrofa drona była tylko kwestią czasu
Wszystkie mocowania silników posiadają pęknięcia
Wskazuję to ewidetnie na wadę fabryczną tego drona
Załączniki
20200914_230820_compress16.jpg
20200914_230820_compress16.jpg (109.21 KiB) Przejrzano 4185 razy
20200914_230828_compress14.jpg
20200914_230828_compress14.jpg (96.09 KiB) Przejrzano 4185 razy
20200914_230845_compress3.jpg
20200914_230845_compress3.jpg (94.73 KiB) Przejrzano 4185 razy
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sajgon »

tomaszzakopane pisze:Katastrofa drona była tylko kwestią czasu
Wszystkie mocowania silników posiadają pęknięcia
Wskazuję to ewidetnie na wadę fabryczną tego drona
Nie wiem czy doczepienie osprzętu w postaci dodatkowego spadochronu, nie mogło być przyczyną.. Gotowce tego typu zazwyczaj nie są projektowane na dodatkowy ciężar ustawiony poza jego CG, ale to było by nawet zabawne i dość prawdopodobne, bo coś co miało uratować gotowca, było by jego wadą, ale wcześniejszego kreta wcale nie wykluczam ;-)
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Powiem Ci tak lotów ze spadochronem miałem do kupy może 2 może 3 godziny tyle może było od zeszłego roku jakoś czasu brak
Po drugie latalem bardzo spokojnie bez przeciążeń bo rzadko latam i wprawy brak
Pozatym spadochron waży 85 gram przy drone który waży 1.5 kg to nie wiele
Kreta nigdy nie było kiedy go kupiłem dron był jak nowy żadnych najmniejszych śladów użytkowania nie mówię już o śladach upadku
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: sajgon »

Jak widzisz miejsca pęknięć są najsłabszym miejscem konstrukcji, obliczonej na określoną ilość godzin w powietrzu, jedno mocowanie mogło popękać w momencie stratu modelu w powietrzu, reszta podczas wodowania. Samoloty pasażerskie do dziś spadają ze wzgląd na mikropęknięcia spowadowane przez jeden lot, jedno nieudane lądowanie i późniejszą eksploatacje dla tego są skrupulatnie sprawdzane przed każdym startem i serwisowane a i tak czasem spadają... Doczepienie spadochronu napewno nie pomogło u gotowca. Pamiętam jak miałem kreta bixlerem 1.1 bo wyleciało mocowanie orczyka na lotce w skrzydle, ale no cóż platforma była przewidziana na napewno mniejszą ilość przelatanych godzin jak i mniejszą wagę startową modelu, jak się przyjrzałem później innym mocowaniom to okazało się że też by w końcu puściły i na tym chyba polega modelarstwo fpv ;-) zostały Ci śmigła, silniki zbuduj coś z tego :lol: a jak Ci coś znowu nie wyjdzie to masz tu dobry wątek gdzie możesz zamieścić swoje loty http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=13&p=566080 jak i czerpać inspiracje.
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Dron miał przelatane może ok 60 godzin
Szkoda że producent nie podał prawdopodobnego czasu zabawy

Dla mnie jest to ewidentną wada fabryczną

Wodowanie bylo z wysokości ok 3 - 4 metrów

Trudno przed każdym lotem rozkręcać drona i sprawdzać czy są gdzieś mikropęknięcia
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: misiekkk »

Wnioski jakie należy wyciągnąć z tego zdarzenia:

1. Każdy copter pewnie kiedyś spadnie - pytanie tylko kiedy
2. Przeglądy przed i po locie są potrzebne - można było łatwo odkryć takie uszkodzenia i nie podnosić maszyny w powietrze
3. Zabawki będą zawsze zabawkami - należy mieć tego świadomość i bawić się nimi z głową (a nie nad czyimiś głowami)

Generalnie jest to bardzo fajna zabawa, ale wymagająca używania głowy.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

No co do tych przeglądów to muszę się nie zgodzić musiałbyś co chwila rozkręcać drona co akurat w przypadku tego egzemplarza łatwe nie jest

Ewidetna wada konstrukcyjna zauważ że wszystkie pęknięcia idą w identycznych miejscach zbyt cieniutki plastik słabej jakości w tak newralgicznym miejscu przy wadze tego drona mogło być go sporo więcej
rika2017
Posty: 489
Rejestracja: wtorek 07 mar 2017, 20:16

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: rika2017 »

To kup phantoma tam widać jak pęka. Po co drążyć dalej temat

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9758
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: pawelsky »

tomaszzakopane pisze:Ewidetna wada konstrukcyjna zauważ że wszystkie pęknięcia idą w identycznych miejscach zbyt cieniutki plastik słabej jakości w tak newralgicznym miejscu przy wadze tego drona mogło być go sporo więcej
Nie wiem na jakiej podstawie wyciagasz wnioski ze jest to EWIDENTNA wada konstrukcyjna a nie skutek wodowania, dlubania w latadle i doczepiania do niego ponadnormatywnych komponemtow. Latajac przy tak wylamanych silnikach mialbys wyrazne wibracje, wiec nie wyciagalbym az tak zdecydowanych wnioskow.
tomaszzakopane
Posty: 64
Rejestracja: wtorek 21 maja 2013, 21:02
Lokalizacja: Zakopane

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: tomaszzakopane »

Ponad normatywnym komponentem są również osłony na śmigła i wszelkie inne dodatki bez przesady kolego 80 gram na drona ważącego ponad kilogram? Żartujesz?
A no że wada konstrukcyjna stwierdzam to na podstawie takiej iż wszystkie pęknięcia są w identycznych miejscach ich droga jest taka sama w pod każdym z silników czy to dla ciebie zbyt mało?
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: Verid »

tomaszzakopane pisze:Ponad normatywnym komponentem są również osłony na śmigła
Nie są. Producent firmowo je dodaje.
tomaszzakopane pisze:A no że wada konstrukcyjna stwierdzam to na podstawie takiej iż wszystkie pęknięcia są w identycznych miejscach ich droga jest taka sama w pod każdym z silników czy to dla ciebie zbyt mało?
Biorąc pod uwagę że gmerałeś w nim ty i poprzedni właściciel to tak, jak najbardziej - jest to nie tylko za mało ale wręcz na siłę naciągane byle tylko "udowodnić" winę producenta.
Ten wredny...
MAGIK
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 16 paź 2022, 21:21

Re: Xiaomi Mi DRONE

Post autor: MAGIK »

Witam Serdecznie🙂
Jestem nowym użytkownikiem🙂
Chciałem spytać co mogę zrobić i co mogło
się stać kiedy kontroler nie łączy się z dronem ?
Znajomy mówił, że mógł paść system w dronie
a jeśli tak się stało, to czy wyczyszczenie i wgranie
go na nowo wymaga jakiegoś oprogramowania ?
Z góry dziękuje za odpowiedź🙂

Editt
Nie pisz post pod postem, tylko edytuj.
marek025 pisze: poniedziałek 15 sty 2018, 16:38 Odpisał mi typek z fimi. Dostałem update oprogramowania, dał mi jedno, potem kazał zainstalować drugie i działa. Dron lata. Polatałem 3-5 minut i wróciłem do domu bo niesamowicie dziś zimno( -10C ) Ale działa, to się liczy, że nie musiałem nic rozbierać ! :)
Witam 🙂
Czy posiadasz jeszcze ten update Kolego🙂?
ODPOWIEDZ