GroundStation by Zbig&Pitlab

Autorskie projekty naszych użytkowników

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Szymon »

Jak to ma działać dokładnie, to wolną chwilą siędę i zobaczę ;)
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Panowie mam pewien problem, GS nie puszcza sygnału Audio z modelu na wyjscie. CRC jest w porządku, więc dostaje sygnał, GS domiksowuje alarmy do audio, ale Vario z modelu głucha cisza.. Jest co kombinować samemu czy od razu na serwis wysłać?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: TorFPV »

Zakładam, że już podłączyłeś audio z pominięciem GS'a i wtedy słychać wszystko co powinno ?
Na GS jest chyba potencjometr który odpowiada za poziomy audio model/gs.
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Nie do końca tak sprawdziłem ale skoro GS San dostaje dane, a alarmy domiksowuje więc problem musi być w samym gsie. Hmm a ten potencjometr jedynie nie "domiksowuje" Audio? Czy na zasadzie wyciszania jednego zastępując drugim? Spróbuję choć ciężko z GSem w pudełku..

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
zeman0
Posty: 684
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2012, 22:07
Lokalizacja: łódzkie

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: zeman0 »

W GS nie ma potencjometru odpowiadającego za audio. Trzeba miksować w modelu. Dlatego tam umieszcza się potencjometr między mikrofonem a płytką AP.
Taranis 9XD, eLeRes, GS, OSD i AP by Zbig & Pitlab, FOX 800 1,2GHz, Talon.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Baqsthc »

zeman0 pisze:W GS nie ma potencjometru odpowiadającego za audio. Trzeba miksować w modelu. Dlatego tam umieszcza się potencjometr między mikrofonem a płytką AP.
Zanim napiszesz przeczytaj ze zrozumieniem prosze. Nikt nie mówi o mikrofonie w modelu a o samym Vario którego nie słychać. I owszem, w GSie jest potencjometr a nawet dwa. jeden od balansu bieli 2 wejść diversity a drugi od domiksowywania alarmów GSa do wyjścia audio.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: saticzek »

Dane telemetryczne są w sygnale video w ramce synchronizacji i nie mają nic wspólnego z dźwiękiem.
Spróbuj wymusić z GZ np. wyłącz zasilanie nadajnika video . wtedy CRC=0 i powinno być słychać alarm z GS. Sygnał audio w stacji jest przepuszczany z wejść przez przełącznik z diversity i do niego jest domiksowany sygnał alarmów z GS bez ingerencji w poziom tego pierwszego.
Modelarz...."Wymierający gatunek"
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Ryszard_I »

Baqsthc pisze:Panowie mam pewien problem, GS nie puszcza sygnału Audio z modelu na wyjscie. CRC jest w porządku, więc dostaje sygnał, GS domiksowuje alarmy do audio, ale Vario z modelu głucha cisza.. Jest co kombinować samemu czy od razu na serwis wysłać?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Czy czasem nie przepuszczasz sygnału audio przez monitor będący wyposażeniem GS. Jeżeli tak to monitor musi być włączony aby sygnał audio z IN pojawił się na OUT. Jeżeli to nie ten przypadek o którym piszę to sprawdź czy masz sygnał vario na AUDIO OUT obu odbiorników GS.
Awatar użytkownika
Baqsthc
Posty: 1076
Rejestracja: poniedziałek 02 wrz 2013, 21:12
Lokalizacja: Legnica

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Baqsthc »

Niestety, jedyne co mam na wyjściu z GSa to Vtx 5.8Ghz robiący za retransmisję. Tak, z modelu idzie sygnał Vario.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Ryszard_I
Posty: 79
Rejestracja: piątek 21 kwie 2017, 18:33
Lokalizacja: Legnica

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Ryszard_I »

Czyli rozumiem, że na wejścia audio kontrolera GS sygnał vario jest podany a na wyjściu audio kontrolera GS komunikaty alarmów są a sygnału vario nie ma. Czy sprawdziłeś oba wejścia audio kotrolera GS ? Jeżeli tak, to wygląda na problem z kontrolerem GS. Można by zapodać jakiś sygnał m.cz. na wejście (wejścia) i pomacać "oczkiem" (oscyloskopem). Może jakaś przerwa, może zwarcie przed punktem miksowania alarmów i alarmy słychać a vario nie.
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: saticzek »

Zasugeruję jeszcze jeden błąd ludzki: może video podpięte pod wejście A podczas gdy audio pod wejście B?
Modelarz...."Wymierający gatunek"
Awatar użytkownika
arek2081
Posty: 1054
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 04:53
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: arek2081 »

Czy ktoś wie jaka jest minimalna wartość CRC przy której GS odbiera telemetrie i steruje anteną?
Optic 6 (expander 12ch), eleres mod, OSD Remzibi, Fox 800, AP eleres V2, sony 600, gopro 4 sliver, pixhawk
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Zbig »

CRC to procentowa ilość poprawnie odebranych paczek telemetrii, ale każda paczka zawiera tylko część informacji, cały komplet telemetrii to ok 20 paczek cyklicznie powtarzanych. Gdy CRC spada, cześć informacji odświeżana jest rzadziej, stosownie do tego jak często poprawnie odbierana jest dana paczka. Do tego np. paczki wykorzystywane do sterowania anteny powtarzane są częściej niż paczki stricte informacyjne (jak np. HDOP/VDOP).
Szymon
Posty: 992
Rejestracja: poniedziałek 06 wrz 2010, 09:18
Lokalizacja: Pruszków
Kontakt:

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Szymon »

Czy dało by radę zrealizować ustawianie częstotliwości odbiornika video 1.2GHz z dokładnością do 1MHz? Obecnie stacja pozwala dostrajać z krokiem 10MHz po naciśnięciu przycisku, może długie przyciśnięcie mogłoby zmieniać o 1MHz?

Ewentualnie zadowolę się dodaniem do listy kanałów nieusuwalnej częstotliwości 1258 MHz. Zestaw video z ReadyMadeRC obsługuje taki wlaśnie kanał 1258 MHz.

Wiem że blisko jest 1260, ale co precyzyjnie, to precyzyjnie.
Awatar użytkownika
Zbig
Posty: 2268
Rejestracja: czwartek 13 gru 2012, 20:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: GroundStation by Zbig&Pitlab

Post autor: Zbig »

Zapiszę to na listę postulatów, ale terminu realizacji nie jestem w stanie teraz podać
ODPOWIEDZ