Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Od niedawna na forum?: poczytaj zanim zapytasz!

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Robas1
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 02 sty 2022, 00:20
Lokalizacja: Poznań

Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Post autor: Robas1 »

Witam,

Jestem zupełnie nowy w dziedzinie dronów FPV (aczkolwiek mam już kupionego wczesniej DJI Mavic Pro.

Kupiłem nowego drona Eachine Wizzard X220 V2 w komplecie wraz z aparaturą FlySky FS-i6-X.
Skonfigurowałem drona i aparaturę w Betaflight wg tej instrukcji na Youtubie https://www.youtube.com/watch?v=Jmcc71u ... 12&t=2171s

Teoretycznie wszystko działa ok. poza dziwnym zachowaniem kanału AUX10. Widzę, że na wszystkich takich filmikach widać, że wartość AUX 10 jest w dolnym zakresie, w okolicach 1520, a u mnie wartość ta trochę skacze i jest w okolicach 1930 !
Za co odpowiada ten kanał (oczywiście nie przypisywałem go do żadnego przełącznika w aparaturze, bo to raczej nie możliwe)? Dlaczego u mnie jest taka dziwna wartość i czy można wyłączyć taki kanał w Betaflight jeśli to w czymś przeszkadza?


I jeszcze jedna rzecz - a pytam o to właśnie w kontekście AUX 10: jak pierwszy raz odpaliłem drona ze śmigłami (na dworze), wtedy jeszcze z "wątpliwą" wstępną konfiguracją od Eachine, to po dodaniu "gazu" dron wypalił w górę jak rakieta, mimo, ze drążka throttle nie dałem nawet na połowę. Myślałem, że już po dronie. :cry:
Stąd konfiguracja w Betaflight i inne przypisanie przełączników w aparaturze.
Ale tu znowu dron zachowuje się dziwnie - jak jest podłączony do Betaflight to wartości throttle działają prawidłowo - jak daję "gazu" to idą w górę, jak zmniejszam - to wartości maleją.
Ale jak już odłączę od Betaflight i używam aparatury to nawet przy małym throttle (nie ruszam drążka!) silniki rozkręcają się do coraz szybszych i szybszych obrotów - mało dron nie rozleci się. I nawet jak daję throttle na minimum, to silniki nie zwalniają!!! Ale to wszystko bez śmigieł, na sucho. Nie próbowałem jeszcze latać, bo pogoda kiepska, no i boje się, że mi dron znowu wypali w górę jak rakieta.
Czy wiecie dlaczego tak się dzieje? :?:
Załączniki
Betaflight Aux 10.jpg
Betaflight Aux 10.jpg (340.42 KiB) Przejrzano 2119 razy
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Post autor: df2 »

Wiemy dlaczego tak się dzieje bez Śmigieł.
Więcej, połowa internetu też wie.
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Post autor: krall »

Nie znam sprzętu ale jeśli jest 8 kanałowy to wyższe - nieobsługiwane kanały mogą się tak nieustalenie zachowywać.
A co samego lotu a właściwie startu... sprawdziłeś jakie tryby pod jakimi przełącznikami są ustawione? w jakim trybie startowałeś?
Rozkręcanie obrotów bez śmigieł takie jest.
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Robas1
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 02 sty 2022, 00:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Post autor: Robas1 »

Dzięki za odpowiedź
Aparatura jest 10-kanałowa, a AUX 10 już leży poza możliwościami tej aparatury, bo kanał AUX 10 to musiałby być 14 kanał w aparaturze, a takiego nie ma.
Jak pierwszy raz startowałem to kompletnie nie wiedziałem w jakim trybie (pewnie to był Acro), bo wszyscy piszą, że Chińczycy dziwnie ustawiają te tryby w aparaturze. Po pierwszym starcie szybko przestawiłem wg poradnika z Youtuba (link załączyłem). Teraz nie próbowałem latać, bo fatalna pogoda i chyba na początek (przy pierwszym starcie) przywiążę drona na sznurek, żeby mi nie uciekł ;-)

Rozumiem, ze to normalne, że bez śmigieł silniki w dronie mogą się na trybach Angle/Air, Horizon tak rozkręcać i nie zmniejszać obrotów po zmniejszeniu throtle (a w trybie Acro działa throtle normalnie - zwiększa / zmniejsza obroty silników)?
Ostatnio zmieniony poniedziałek 21 lut 2022, 16:53 przez Robas1, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Post autor: Verid »

Robas1 pisze:Rozumiem, ze to normalne
W skrócie - tak. W trybach stabilizowanych kopter usiłuje utrzymać zapamiętaną pozycję. Nawet minimalne odchylenie powoduje że IMU próbuje kontrować silnikami. Nie ma śmigieł więc nie ma jak ale kopter o tym nie wie i daje w palnik mocniej i mocniej żeby tylko się ustabilizować.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
Robas1
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 02 sty 2022, 00:20
Lokalizacja: Poznań

Re: Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Post autor: Robas1 »

Wielkie dzięki za odpowiedź :-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Eachine Wizzard X220 V2 dziwne zachowanie AUX 10

Post autor: pawelsky »

Robas1 pisze:Wielkie dzięki za odpowiedź :-)
Najczestsza przyczyna opisywanego zachowania jest domyslnie wlaczony tryb AirMode...
ODPOWIEDZ