DJI Spark

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI Spark

Post autor: pawelsky »

flyaway pisze:nie znam dokładnych przepisów zagranicznych - Grecja.
Wiec je poznaj i sie do nich stosuj zamiast probowac je obchodzic.
flyaway pisze:mam nie latać nad pustą plażą bo ktoś kiedyś sprawdzał ilość turystów w złym sezonie?
Masz latac tak zeby nie stwarzac zagrozenia i nie lamac przepisow.

Co do reszty Twojego posta patrz pkt. 15 regulaminu forum.
Jagoda
Posty: 1346
Rejestracja: poniedziałek 20 lip 2015, 16:02

Re: DJI Spark

Post autor: Jagoda »

pawelsky pisze:
flyaway pisze:nie znam dokładnych przepisów zagranicznych - Grecja.
Wiec je poznaj i sie do nich stosuj zamiast probowac je obchodzic.
Na początek "za/poznawania" proponuję:
http://www.ypa.gr/userfiles/fa3cb89c-ac ... -Final.pdf
Pozdrawiam. :), :)
Higher
Posty: 86
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 18:44
Lokalizacja: Legionowo

Re: DJI Spark

Post autor: Higher »

Witam. Pewnie należy mi się złota łopata za odkopanie, ale potrzebuję małej podpowiedzi :)
Kupiłem Sparka Fly More Combo, przeczytałem cały ten wątek od deski do deski + filmy i recenzje na YT i nie rozumiem nadal jednej rzeczy.
Mianowicie jak zmusić Sparka do połączenia kontrolera RC ze Sparkiem na 2,4 GHz bo ciągle łączy mi się na 5,8 GHz.

Mój telefon obsługuje niestety tylko 2,4 GHz. Więc za każdym razem jak łączyłem się telefonem z kontrolerem przez Wi-Fi to łączyło na 2,4 GHz - nie może inaczej bo telefon nie obsługuje 5,8 GHz. Jak rozumiem (wyczytałem w tym wątku), gdy RC-telefon jest połączone na 2,4 GHz wówczas kontroler ze Sparkiem łączy się na 5,8 GHz. Zgadza się?
Więc kupiłem kabel OTG żeby zwolnić pasmo 2,4 GHz. Kontroler z telefonem łączy się teraz przez kabel OTG więc teoretycznie kontroler ze Sparkiem powinien śmigać na 2,4 GHz (powinno się dać go przełączyć).
I tu pojawia się problem, ponieważ gdy wejdę w DJI GO4 w ustawienia połączenia i zmienię z Auto na Custom, to na dole na tym wykresie kanałów radiowych nie mam nic. A wydaje mi się że tam coś powinno być, żeby ten kanał wybrać i wówczas nastąpi przełączenie na odpowiednią częstotliwość.
Tylko jak mam go wybrać skoro tam nic nie ma?
Może ktoś pamięta jeszcze jak to jest w Sparku? Jadę za kilka dnia na urlop i chcę ponagrywać filmy i nie chcę zgubić drona.
Awatar użytkownika
Bulkake
Posty: 225
Rejestracja: sobota 18 lip 2015, 12:29
Lokalizacja: Blachownia

Re: DJI Spark

Post autor: Bulkake »

Czemu chcesz na 2.4? przecież to najbardziej zanieczyszczone pasmo. jak latalem na telefonie podlaczonym kabelkiem pod aparature i Z fcc niegdy nie bylo problemu.
Było:
QUAD F450 APM 2.8 | DJI PHANTOM 3 STANDARD
Jest:
Phantom 4 / Spark / TELLO
Szukam:
Mavic AIR / 250 Racer
ODPOWIEDZ