Mapa - DroneRadar

Merytoryczne komentarze opisywanych w dziale wyżej przypadków

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 4540
Rejestracja: poniedziałek 27 sty 2014, 21:15
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: Kowal »

Mała archeologia:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur
Lepiej wejść komuś w drogę, niż w tyłek...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: PiotrSz »

Trochę odgrzeję temat, Australia też mają swój "DroneRadar" :-)
http://www.abc.net.au/news/2017-05-26/m ... ed/8563826
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: saticzek »

Witam.
Odgrzewam temat aplikacji.
Czy ktoś wie jak rozwiązać temat:
W czasie lotu doszło do utraty kontroli nad modelem: z wysokości ok 90m model oddala się ode mnie (szybując spadł na osiedle domków 800 m dalej).
Zgłosiłem utratę kontroli w aplikacji drone radar, i od tego momentu nie mogę zakończyć check-in..
Miałem już kilka telefonów od kontrolera fis że wisi im na systemie nie zakończony check-in.
Jak mogę zakończyć ten zgłoszony lot w aplikacji?
Modelarz...."Wymierający gatunek"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

saticzek pisze:Zgłosiłem utratę kontroli w aplikacji drone radar, i od tego momentu nie mogę zakończyć check-in.
Mozesz sprecycowac co oznacza "nie moge zakonczyc check-in"? Nie masz takiej opcji? Masz taka opcje ale nie dziala? Jaki czas do rozladowania baterii podales?
Awatar użytkownika
g.p
Posty: 759
Rejestracja: poniedziałek 05 gru 2011, 23:29
Lokalizacja: BIAŁYSTOK

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: g.p »

labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: labo »

Ktoś wie, czy poza pieniędzmi (bo tego się domyślam), poszło o coś jeszcze i może rzucić więcej światła na sprawę?
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: krall »

Ja też nie wiem mogę się tylko domyślać, że skończył się okres obowiązywania jakieś umowy między spółką a pażp i póki co nie dogadali się co do warunków kolejnej umowy. W tle z pewnością jest kasa ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

krall pisze:Ja też nie wiem mogę się tylko domyślać, że skończył się okres obowiązywania jakieś umowy między spółką a pażp i póki co nie dogadali się co do warunków kolejnej umowy. W tle z pewnością jest kasa ;-)
Poszlo o to ze na mocy rozporzadzen COVIDowych PANSA UTM (backend) zostal przejety przez panstwo, zas DroneRadar (frontend) juz nie. Program nie moze byc platny bo korzysta z panstwowych zasobow, jednoczesnie panstwo nie przeznaczylo wiecej funduszy na rozwoj DroneRadar, stad koniecznosc zaprzestania rozwoju.

Aplikacja wciaz dziala, PAZP pozostaje odpowiedzialny za dane ktore wyswietla, checkiny itp.

Ponizej oficjalne stanowisko PAZP w tej sprawie:
W związku z oświadczeniem Droneradar Sp. z o.o. z dnia 23 października 2021 r., dotyczącym wstrzymania rozwoju i utrzymania aplikacji Droneradar, informujemy, że aplikacja DroneRadar pozostaje narzędziem zintegrowanym z systemem PANSA UTM – systemem teleinformatycznym wskazanym przez PAŻP do realizacji obowiązków informowania Agencji o zamiarze wykonania lotu przy użyciu systemu bezzałogowego statku powietrznego, wynikającego z art. 15zzzzl ust. 1 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (t.j. Dz. U. poz. 1842 z późn. zm.) oraz wytycznych nr 7 Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego z dnia 9 czerwca 2021 r. w sprawie sposobów wykonywania operacji przy użyciu systemów bezzałogowych statków powietrznych w związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 2019/947 z dnia 24 maja 2019 r. w sprawie przepisów i procedur dotyczących eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych (Dz. Urz. ULC z 2021 r. poz. 35).

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że na chwilę obecną, ww. obowiązek niezmiennie może być realizowany za pomocą aplikacji DroneRadar. Potwierdzamy, że w dniu 22 października 2021 r. zakończył się okres obowiązywania umowy na świadczenie przez Droneradar Sp. z o.o. usług utrzymania systemu PANSA UTM. Zakończenie realizacji ww. umowy pozostaje jednak bez wpływu na funkcjonowanie aplikacji DroneRadar i korzystanie z niej przez użytkowników BSP. Tym samym, nie uległ zmianie sposób przekazywania danych pomiędzy aplikacja DroneRadar a systemem PANSA UTM, jak również zakres informacji będących w dyspozycji Droneradar Sp. z o.o.

Zapewniamy również, że zespół Agencji stale monitoruje jej funkcjonowanie i bezpieczeństwo danych przekazywanych z systemu PANSA UTM do aplikacji DroneRadar. Bezpieczeństwo operacji BSP i innych operacji wykonywanych w polskiej przestrzeni powietrznej niezmiennie stanowi dla PAŻP priorytet. Dlatego też, w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek nieprawidłowości będziemy na bieżąco reagować i podejmować stosowne kroki.
Takze w razie problemow z checkinami nalezy sie zglaszac bezposrednio do PAZPu.
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: saticzek »

pawelsky pisze:
saticzek pisze:Zgłosiłem utratę kontroli w aplikacji drone radar, i od tego momentu nie mogę zakończyć check-in.
Mozesz sprecycowac co oznacza "nie moge zakonczyc check-in"? Nie masz takiej opcji? Masz taka opcje ale nie dziala? Jaki czas do rozladowania baterii podales?
Po kolei:
1 model skrzydełko zaczął uciekać więc kliknąłem utratę kontroli.
2 czas akumulatora 1 godzina.
3 zwinąłem sprzęt i z gps trackera ustaliłem pozycję modelu.
4 pojechałem na miejsce po model.
5 zapłaciłem za uszkodzone dachówki i odebrałem model (to co z niego zostało).
6 wyciągam komórkę, na komórce świeci na czerwono check-in. ( nie wróciłem na lotnisko )
7 klikam na dole okna check-in.
8 szukam ikony "zakończ check-in" , nie ma . Jest tylko " nowy check-in"
9 za pół godziny telefon od operatora Pansy : Co z modelem bo wisi na systemie?
10 tłumaczę problem.
11 po godzinie kolejny telefon :Dlaczego nie zakończono check-in ?
12 odpowiedziałem : Nie mam takiej opcji w aplikacji.
13 na drugi dzień utrata kontroli dalej wisi w aplikacji. ( od zgłoszenia ponad 14 godzin)
14 po poniedziałkowym mailu do Pansa utm Check-in zniknął z mapy.

Wydaje mi się że jeśli zgłaszam rozpoczęcie lotu, to pomimo zgłoszenia utraty kontroli, jeśli znajdę model, powinien mieć możliwość zgłoszenia zakończenia lotu.
Modelarz...."Wymierający gatunek"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

saticzek pisze:Wydaje mi się że jeśli zgłaszam rozpoczęcie lotu, to pomimo zgłoszenia utraty kontroli, jeśli znajdę model, powinien mieć możliwość zgłoszenia zakończenia lotu.
Opcja zakoncz checkin dostepna jest tylko do momentu uplyniecia zadeklarowanego czasu akumulatora. Pozniej checkin powininen odwolac sie samoczynnie. Najwyrazniej mieli jakis blad w systemie i mimo ze sie odwolal (nie miales juz opcji zakoncz checkin) to nadal byl widoczny na mapie.
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: saticzek »

Czas check-in przy starcie zadeklarowany był 3 godziny ( zawsze tak deklaruję niezależnie od czasu lotu), awaria modelu poniżej 3 minuty od startu, znalezienie modelu i dogadanie się z właścicielem dachu nie zajęło więcej jak godzinę. Na sto procent próba odwołania check-in była przed zadeklarowanym czasem. Pierwszy telefon z Pansy miałem jeszcze jak negocjowałem odszkodowanie z właścicielem budynku i już wtedy nie było opcji zakończ check-in.
Zresztą przy następnej ucieczce modelu szczegółowo zwrócę uwagę na samą dostępność przycisku zakończ check-in zaraz po zgłoszeniu utraty kontroli. :-)
Modelarz...."Wymierający gatunek"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mapa - DroneRadar

Post autor: pawelsky »

saticzek pisze:Na sto procent próba odwołania check-in była przed zadeklarowanym czasem.
Mowa o czasie jaki podales do konca baterii (czyli 1h), nie o czasie na jaki zadeklarowales checkin.
saticzek pisze:Zresztą przy następnej ucieczce modelu szczegółowo zwrócę uwagę na samą dostępność przycisku zakończ check-in zaraz po zgłoszeniu utraty kontroli. :-)
Obys nie mial okazji ;-)
ODPOWIEDZ