Zmiana silnika w WLToys 124019 - kilka pytań

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Zmiana silnika w WLToys 124019 - kilka pytań

Post autor: kamilos47 »

Dzień dobry

 

Mam kilka pytań odnośnie wymiany silnika w popularnym autku od WLToys 124019 a mianowicie zastanawiam się nad zmianą silnika bezszczotkowego Hobbywing Ezrun 3562 4000KV który mam zamontowany na silnik i regulator ESC sensorowy. I teraz kilka pytań:

1. Czy taka zamiana ma w ogóle sens? Dodam, że autko używane jest amatorsko, nie jeździ w żadnych zawodach itp. 

2. Jeśli byłby sens takiej wymiany to jaki najlepiej wybrać jeżeli chodzi o firmę, ilość zwojów T i obrotów KV ( zasilanie póki co to 2S 7.4 V).

Autkiem jeżdżę głównie w terenie( kamyczki, trawa itp.) asfalt i utwardzone powierzchnie również aczkolwiek rzadziej.

3. Jaka jest różnica pomiędzy silnikiem oznaczonym jako SPECS a MODIFIED i który byłby lepszy?

4. Czy opłaca sie przejść na pakiet 3S i silnik z mniejszym KV? Jakie to da korzyści?

Dziękuje z góry za pomoc i pozdrawiam

Kamil
Awatar użytkownika
esc
Posty: 67
Rejestracja: piątek 30 sty 2015, 18:41
Lokalizacja: Krk

Re: Zmiana silnika w WLToys 124019 - kilka pytań

Post autor: esc »

U mnie sa WLtoys 12428 ale mialem te same zastanowienia co ty. I ja wybralem inna droge. Zamiast bawić się w wymiane silnika i esc zaczalem ulepszać zawieszenie. A mianowicie tryby, wal na metalowe oraz lepsze amortyzatory czy plyte pod przednim zawieszeniem i zanim tak naprawde te czesci mi przyszly to juz ich potrzebowalem. Natomiast pomyslalem ze skoro juz i tak mam ten silnik i tez dwie baterie 2S to troche szkoda tego "wyrzucac" trzeba dojezdzic. I tak naprawde autko juz jezdzi poltorej roku.

Co nie zmienia postaci ze być może jak w koncu ten silnik padnie to wrócę do tematu i ile reszta auta bedzie jeszcze rokowala :)

Dlatego tez sam chetnie bym się dowiedział o plusach przejscia na silnik bezszczotkowy i ew 3S
Pozdrawiam Esc
kamilos47
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 05 wrz 2016, 19:39
Lokalizacja: Olkusz

Re: Zmiana silnika w WLToys 124019 - kilka pytań

Post autor: kamilos47 »

Ja właściwie na fabrycznym samochodzie wyjeździłem 2 pełne pakiety i stwierdziłem, że zmieniam silnik i ESC na bezszczotkowy a co za tym idzie również odbiornik i serwo. Fabryczny ESC, silnik, serwo i aparaturę sprzedałem na znanym portalu aukcyjnym. Ogólnie jeździ spoko, na pełnym gazie skurczybyk jest ciężki do opanowania jednak denerwuje mnie cogging tego silnika czyli na niskich obrotach i przy ruszaniu silnik nie pracuje równo tylko go tak trochę szarpie dlatego chciałem sie dowiedzieć czegoś więcej o silnikach sensorowych które podobno są pozbawione efektu "coggingu".
Co do zawieszenia to pozmieniałem chyba wszystko co możliwe na metalowe jednak po czasie stwierdzam, że plastikowe mają tak jakby mniej luzów niż te metalowe. Ale może to tylko moje odczucie ;-)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: Zmiana silnika w WLToys 124019 - kilka pytań

Post autor: lesz »

hm, tak szczerze do konca nie rozumiem problemu - realnie kto jezdzi takim autkiem wolno. Nie zrozum mnie zle, ale to jest buggy racer, nie buggy slimak. problem czkania sie silnika jest bolacy dla crawlerow, one musza pelzac i czkawka tam psuje zabawe :)
Problem czkawki teoretycznie mozna rozwiazac silnikiem z sensorami (owszem, plynniej rusza), ale tez np. przelozeniem zebatek (wiecej mocy kosztem max speeda) czy kolejnym sposobem jest po prostu wlozenie innych pakietow.
moja sugestia, przetestuj ten zestaw na 3s :) dla mnie na 2s on marnuje swoj potencjal :P jesli 4000kv i 3S to za duzo (nieprawda :P), to mozna to zawsze zlimitowac czy w apce, czy w ESC
p.s. od razu dokup troche czesci ;) roznica 2 a 3S jest spora i dla kierowcy i dla napedu autka
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ