Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Samoloty, szybowce, skrzydełka, delty...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Coś będę musiał pomyśleć ogólnie to może być problem wynikający z mocowania łoża silnika ma bowiem minimalne luzy które wynikają z jego konstrukcji, sam nie wiem pewnie dam tam jakiegoś klina w formie uszczelki albo z kleje na stałe.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: Verid »

No nie - luźne łoże to zdecydowanie być nie powinno. Ja bym wkleił na Soudal zanim mocowania się wytelepią. Zmęczyć piankę wibracjami można bardzo szybko a biorąc pod uwagę ilość włożonej pracy mniemam że nie masz ochoty rozstawać się z tą platformą w najbliższym mierzalnym czasie.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: sajgon »

Rozkręciłem łoże silnika i na rękach został mi jakby biały smar który jak się okazało nie był jednak smarem a pyłem plastiku z luźno pracującego łoża silnika ewidentnie mocowanie mocno pracowało i było efektem wibracji i tutaj wielkie podziękowania dla kolegi Verid za dostrzeżenie swym bystrym nieuzbrojonym chociaż tego nie wiem może uzbrojonym okiem, efektu Jello i późniejszej analizy i rady odnośnie wklejenia tego elementu, do klejenia użyłem kleju montażowego Pattex fix bo taki akurat miałem.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Volantex Ranger 1600 FPV 757-7

Post autor: Verid »

Cieszę się że udało ci się to wyłapać ZANIM straciłeś maszynę. Oprócz wklejenia łoża proponuję (zupełnie luźno i niezobowiązująco) żebyś sobie odświeżył sobie forumowy wątek o wyważaniu napędu za pomocą akcelerometru. Sprawdziłem na własnej piance (i nie tylko piance) że działa cuda w temacie wibracji.
Ten wredny...
ODPOWIEDZ