Czy nie umiem?

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Andrzej J
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 25 lut 2021, 21:01
Lokalizacja: Katowice

Czy nie umiem?

Post autor: Andrzej J »

Dzień dobry. Jestem amatorem. Wprawdzie umieściłem juz ja youTube ponad 1000 filmów, ale nadal mam problemy. Dotychczas składalem w Sony Vegas 13. Ostatnio przesiadłem się na Pinnacle studio 23 (lub 24). I co sie okazalo. (1) kolory sa lepsze w Pinnacle. (2) edycja obrazu w Pinnacle mniej intuicyjna i bardziej skomplikowana w Pinnacle niz w Vegasie. Ale najważniejsze; (3) Obróbla audio w Pinnacle to porażka. W Vegasie mogłem mieć 5 ścieżek audio, i każdy dźwięk widziałem nawet do 0,001 sekundy. funkcja Shift+V jest dla mnie bardzo użyteczna. Fx tez bardzom pomocne, jak kompresor, EQ, reverb. Tego nie ma w Pinnacle. Albo ja nie umiem.
Proszę o odpowiedź: Czy Pinnacle to jest program do robienia filmikow z urodzin wujka, czy to powazny propgram, a ja nie potrafię edytować audio. A edycja audio jest dla mnie bardzo ważna, bo do wszystkich filmikow muzyke wykonuję sam. takie hobby. Zwykle muzykę nagrywam w Reaper, i potem łączę z video. Dlatego możliwość śledzenia dźwięku co do ułamka sekundy jest dla mnie istotna.
Pozdrawiam czytających, Andrzej J
ODPOWIEDZ