Co kurier może a co powinien.

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Co kurier może a co powinien.

Post autor: Marcin »

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Adrián »

Tak to jest, jak się nie sprawdza przesyłki przy odbiorze ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Tak to jest, jak się nie sprawdza przesyłki przy odbiorze ;-)
A ogladales filmik? Jak ma sprawdzic skoro kurier zostawia przesylke pod drzwiami i jedzie dalej?
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Adrián »

Jak się dogadał z kurierem, żeby mu zostawił pod drzwiami, to już jego sprawa, a jak kurier sam zostawił paczkę, to i tak nie ma potwierdzenia odbioru, więc może jej nie przyjmować i zostawić tam, gdzie ją kurier zostawił, czyli pod drzwiami.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Jak się dogadał z kurierem, żeby mu zostawił pod drzwiami, to już jego sprawa, a jak kurier sam zostawił paczkę, to i tak nie ma potwierdzenia odbioru, więc może jej nie przyjmować i zostawić tam, gdzie ją kurier zostawił, czyli pod drzwiami.
W stanach doreczenie pod drzwi jest akurat standardowa opcja, ale istotne jest tutaj tak naprawde co innego - nie ma czegos takiego jak sprawdzenie przesylki przy odbiorze. Kurier nie ma obowiazku czekac az otworzysz paczke jesli opakowanie nie jest uszkodzone.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Adrián »

Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, że po zapłaceniu nie mogłem sprawdzić przy kurierze paczki, nawet jak nie są to ich obowiązki. Wiem, że są tam takie zwyczaje i nie tylko tam, ale przy drogich paczkach, warto sprawdzić.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Adrián pisze:Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, że po zapłaceniu nie mogłem sprawdzić przy kurierze paczki, nawet jak nie są to ich obowiązki.
To tylko i wylacznie dobra wola kuriera, ktory ten czas pewnie wolalby jednak poswiecic na rozwiezienie fury przesylek ktore ma jeszcze na pace. Poza tym nawet gdyby sie okazalo ze dostales cegle kurier i tak tej paczki od Ciebie nie zabierze (bo zostala doreczona), a i zadnego protokolu podpisywac pewnie nie bedzie chcial, wiec skutecznosc tego typu sprawdzenia jest znikoma.
Adrián pisze:Wiem, że są tam takie zwyczaje i nie tylko tam, ale przy drogich paczkach, warto sprawdzić.
W opisywamym przypadku takiej mozliwosci nie bylo wiec rada moze i dobra, ale niestety nieprzydatna...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI FPV Combo

Post autor: ocean_wro »

pawelsky pisze: Poza tym nawet gdyby sie okazalo ze dostales cegle kurier i tak tej paczki od Ciebie nie zabierze (bo zostala doreczona), a i zadnego protokolu podpisywac pewnie nie bedzie chcial, wiec skutecznosc tego typu sprawdzenia jest znikoma.
Mylisz się. Kilkukrotnie miałem wątpliwą przyjemność otrzymać paczki w których po otwarciu było coś nie tak. Zbite szkło, braki lub uszkodzenia. Za każdym razem sporządzany był protokół z kurierem, który gwarantował 100% uznania reklamacji.
Owszem kurierowi trzeba najpierw podpisać i zapłacić jeśli pobranie, ale nigdy nie było problemu z otwarciem przy nim paczki. Sprawdzone empirycznie dla Dpd, Gls, Inpost.

Może masz złe podejście do ludzi ? :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Adrián »

pawelsky pisze:
Adrián pisze:Jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło, że po zapłaceniu nie mogłem sprawdzić przy kurierze paczki, nawet jak nie są to ich obowiązki.
To tylko i wylacznie dobra wola kuriera, ktory ten czas pewnie wolalby jednak poswiecic na rozwiezienie fury przesylek ktore ma jeszcze na pace. Poza tym nawet gdyby sie okazalo ze dostales cegle kurier i tak tej paczki od Ciebie nie zabierze (bo zostala doreczona), a i zadnego protokolu podpisywac pewnie nie bedzie chcial, wiec skutecznosc tego typu sprawdzenia jest znikoma.
Adrián pisze:Wiem, że są tam takie zwyczaje i nie tylko tam, ale przy drogich paczkach, warto sprawdzić.
W opisywamym przypadku takiej mozliwosci nie bylo wiec rada moze i dobra, ale niestety nieprzydatna...
Niestety miałem taką "przyjemność", że towar się nie zgadzał z zamówieniem i bez problemu spisaliśmy protokół w obecności kuriera i miałem dowód, że to nie ja podmieniłem towar. Dzięki temu odzyskałem pieniądze. Inaczej sklep mógł się wyprzeć i mnie olać.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:Mylisz się. Kilkukrotnie miałem wątpliwą przyjemność otrzymać paczki w których po otwarciu było coś nie tak. Zbite szkło, braki lub uszkodzenia. Za każdym razem sporządzany był protokół z kurierem, który gwarantował 100% uznania reklamacji.
Owszem kurierowi trzeba najpierw podpisać i zapłacić jeśli pobranie, ale nigdy nie było problemu z otwarciem przy nim paczki. Sprawdzone empirycznie dla Dpd, Gls, Inpost.
Jesli opakowanie jest uszkodzone, kurier ma obowiazek sporzadzic z Toba protokol szkody, jesli nie, jest to tylko i wylacznie jego dobra wola, jedni zaczekaja inni zawina sie szybciej niz zdazysz sie odezwac. Poczytaj sobie regulaminy przewozu, dla przykładu stosowny punkt z regulaminu wspomnianego przez Ciebie GLSu
7. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia lub ubytku Przesyłki przed jej wydaniem Odbiorcy, Kurier doręczający Przesyłkę bądź osoba działająca w imieniu GLS Poland w punkcie ParcelShop przystępuje niezwłocznie do sporządzenia protokołu o stanie Przesyłki (protokołu szkodowego). Sporządzenia protokołu szkodowego może żądać także Odbiorca, jeżeli twierdzi on, że Przesyłka została naruszona. Protokół szkodowy podpisują Kurier bądź osoba działająca w imieniu GLS Poland w punkcie ParcelShop i Odbiorca, kopię protokołu otrzymuje Odbiorca.
Takze jak widzisz nie, nie myle sie.
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI FPV Combo

Post autor: ocean_wro »

Tu naprawdę nie jesteś w stanie przyznać komuś racji ? :-)

Twoje doświadczenia są jak widać inne, niż moje, czy Adriana. Nie mówię tu o regulaminach, a praktyce i sytuacjach rzeczywistych. Kurier pewnie nic nie musi, zgoda, ale jak widać może. I przynajmniej mi póki co się udawało. I to w tym kontekście się mylisz.

No, ale już nie ma co g.... na atomy rozkładać :-)
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:Tu naprawdę nie jesteś w stanie przyznać komuś racji ? :-)
Jesli ma racje, nie mam z tym najmniejszego problemu.
ocean_wro pisze:Twoje doświadczenia są jak widać inne, niż moje, czy Adriana. Nie mówię tu o regulaminach, a praktyce i sytuacjach rzeczywistych. Kurier pewnie nic nie musi, zgoda, ale jak widać może. I przynajmniej mi póki co się udawało. I to w tym kontekście się mylisz.
Jak moge sie mylic w kontekscie co do ktorego sie nie wypowiadam? :-) Ja nie mowie o tym co kurier moze, tylko o tym do czego jest badz nie jest zobowiazany.

Twoja argumentacja jest troche na zasadze - zlapala mnie kilka razy policja za przeroczenie predkosci ale nie dostalem mandatu wiec jak ktos twierdzi ze policja wystawia mandaty za nadmierna predkosc to sie myli. Mysle ze sam rozumiesz absurdalnosc takiego rozumowania...
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: DJI FPV Combo

Post autor: ocean_wro »

A Ty pamiętasz co piszesz?
Przypomnę
"i zadnego protokolu podpisywac pewnie nie bedzie chcial"

To Twoje gdybanie poparte być może Twoimi doświadczeniami. Twoimi. A ja Ci mówię, że może być i jest inaczej i generalizując, że kurier pewnie czegoś nie będzie chciał mylisz się i tyle. Z mojego doświadczenia chciał i nie miał z tym problemu, ale jak pisałem trzeba umieć z ludźmi gadać.

Powtórzę, nie potrafisz przyznać komuś racji.
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

ocean_wro pisze:Z mojego doświadczenia chciał i nie miał z tym problemu, ale jak pisałem trzeba umieć z ludźmi gadać.
Zarzucasz mi generalizacje samemu generalizujac na podstawie wlasnych doswiadczen. Jezeli tak chcesz argumentowac swoje racje, to obawiam sie ze dalsza dyskusja jest bezcelowa :-)
Awatar użytkownika
ocean_wro
Posty: 259
Rejestracja: sobota 03 paź 2015, 20:05
Lokalizacja: Wrocław

Re: Co kurier może a co powinien.

Post autor: ocean_wro »

Wiesz co, miałem Ci napisać, gdzie jest błąd logiczny w Twoim rozumowaniu, ale tak po ludzku normalnie mi się już nie chce. Uznaję, że nie ma co dalej offtopować. Proszę Cię jednocześnie, byś brał jednak pod uwagę, że nie jesteś nieomylny i czasem argumenty Ci się kończą. Tak traktuję Twój ostatni post. Nie masz racji, a sprawa to pierdoła nie mająca nic wspólnego z tematem wątku, ale będziesz to chciał ciągnąć, aż do bólu. Po co ?
Protos Mini
Goblin 700
Quad 250
ODPOWIEDZ