DJI FPV Combo

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:Oczywiście. Jeżeli ktoś mi reklamuje automatyczną osełkę do noży którą bez trudu, niezależnie od umiejętności, naostrzę każdy nóż a w przesyłce znajduję kamień i w dwóch miejscach instrukcji jestem ostrzeżony że jak źle dobiorę kąt i nie podleję wodą to nóż (i kamień) szlag trafi to będę zawiedziony, nawet jeżeli instrukcja zawiera link do aplikacji na telefon pt. "cyfrowy kątomierz" gdzie mogę poćwiczyć rękę.
Porownanie zupelnie nieadekwatne, w tym przypadku bowiem dostajesz ostrzalke kora ma 3 tryby, full automat ktory praktycznie ostrzy za ciebie, powolutku i spokojnie, tryb turbo, do ktorego lepiej zalozyc rekawice i okulary ochronne, bo moze sypnac iskrami i tryb ninja, ktorym naostrzysz samurajska katane tak ze bedzie ciac komary w locie, ale do tego potrzebujesz juz jednak troche umiejetnosci i praktyki. Oczywiscie zgodnie z efektem D-K jak pusciles kiedys z okna samolot z papieru to bedzie Ci sie wydawalo ze bez problemu przelecisz dronem przez miedzy kolami jadacego pociagu, ale za ulanska fantazje uzytkownika nie ma co winic producenta...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:orownanie zupelnie nieadekwatne, w tym przypadku bowiem dostajesz ostrzalke kora ma 3 tryby, full automat ktory praktycznie ostrzy za ciebie
Problem w tym że będąc w tym trybie i mając przed oczami ostrzoną katanę z reklamy będę próbował zrobić to samo - w końcu dałem za ta osełkę 6 koła i chcę mieć katanę z noża kuchennego a magia tej osełki ma mi to zapewnić nawet jeżeli jestem noobem.
pawelsky pisze:ale za ulanska fantazje uzytkownika nie ma co winic producenta...
Tylko jego producenta reklam? Tak jak Marcin napisał, marketing opanowany do perfekcji a ludzie łykają jak ciepłe bułki (a przynajmniej ci których stać) - przypomnij sobie co było z pierwszymi Mydelnicami, "każdy może latać, spirit of flight, jadda, jadda". I co? Regularne żale że zwiał, że się utopił/ rozwalił bo bateria się skończyła, że się rozsmarował w trakcie RTH o przeszkodę terenową itp itd. mimo całkiem zjadliwej instrukcji i zupełnie niezłego sprzętu jak na owe czasy. Regularne, nie odosobnione przypadki. A tu dają ludziom brzytwę z zapewnieniem że za równowartość używanego samochodu będą golić lepiej niż Sweeney Todd. Kłopot w tej dyskusji jest taki że Pawelsky'ego czyli samobieżną zdroworozsądkową chłodną kalkulację z bogatym doświadczeniem w FPV mamy sztuk raz a napalonych na szalone latanie jak szczerbaty na suchary całą resztę. Jak myślisz, ile osób zwróciło uwagę na fakt że tylko niektóre ujęcia w filmiku "Introducing DJI FPV" mają wstawkę "shot on DJI FPV" a ile będzie przekonanych że całość scen tam zamieszczonych będzie do wykonania przez nooba pod warunkiem że na komunię zgromadzi odpowiednią ilość kopert?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:przypomnij sobie co było z pierwszymi Mydelnicami, "każdy może latać, spirit of flight, jadda, jadda". I co? Regularne żale że zwiał, że się utopił/ rozwalił bo bateria się skończyła, że się rozsmarował w trakcie RTH o przeszkodę terenową itp itd.
No wiec o tym caly czas mowie, DJI FPV nie jest jakims wyjatkiem, kazde latadlo DJI (i nie tylko DJI) ludzie nie majacy pojecia z czym to sie je rozwala o pierwsza lepsza latarnie lecac 2km/h, wiec obawy akurat o anteny w nogach sa jak wspomnialem czysto akademickie, bo jak ktos sie uprze to rozwali wszystko. Moze fakt ze w tym przypadku kosztowac to bedzie wiecej bedzie przynajmniej cenna lekcja na przyszlosc...
Verid pisze:Jak myślisz, ile osób zwróciło uwagę na fakt że tylko niektóre ujęcia w filmiku "Introducing DJI FPV" mają wstawkę "shot on DJI FPV" a ile będzie przekonanych że całość scen tam zamieszczonych będzie do wykonania przez nooba pod warunkiem że na komunię zgromadzi odpowiednią ilość kopert?
Jak ktos nie jest w stanie odroznic reklamy od rzeczywistosci i kupujac zupe w proszku oczekuje magii smaku, to sorry, ale nie jest to raczej kategoria osobnikow ktorych rozczarowanie rzeczywistoscia powinno nam spedzac sen z powiek...
Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4658
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pma_ »

pawelsky pisze:Samo wlaczenie pelnego manuala wymaga wykonania co najmniej dwoch modyfikacji w roznych czesciach menu gdzie jestes informowany zeby moze najpierw jednak pocwiczyc w symulatorze. Nie wejdziesz w manuala przypadkiem, ale tez nikt nie powstrzyma Cie przed zrobienienm sobie lub dronowi krzywdy jesli sie uprzesz, ale zostales ostrzezony wiec robisz to na wlasne ryzyko.
Gwarantuję ci, że zaraz pojawi się mnóstwo postów na FB na włączyć manuala bo wtedy można latać szybko.
I zapominacie o najważniejszym, jak jakiś głupek wpakuje się w człowieka na pełnej prękości to będzie koniec naszego hobby.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

pma_ pisze:Gwarantuję ci, że zaraz pojawi się mnóstwo postów na FB na włączyć manuala bo wtedy można latać szybko.
Do tego nie potrzeba FB, wystarczy przeczytac instrukcje...
pma_ pisze:I zapominacie o najważniejszym, jak jakiś głupek wpakuje się w człowieka na pełnej prękości to będzie koniec naszego hobby.
Zapominasz o tym DJI FPV to nie jedyna zabawka ktora potrafi latac szybko, mozna sobie podobne kupic w calosci badz w czesciach (i nie, fakt ze poskrecales latadlo z kita nie czyni z Ciebie pro). Jesli mialbym wybierac wolalbym juz chyba zeby latali didzejajem ktory posiada jednak pare czujnikow, panic button, RTH i geofencing a jego cena dodatkowo nieco odstrasza od odkrecenia gazu na maxa.

Opcje masz tak naprawde dwie, albo takich zabawek nie bedziesz robil wcale, albo zrobisz takie ktore beda mialy jakis tam poziom bezpieczenstwa i naucza ludzi na czym polega latanie FPV, latanie szybkie czy freestyleowe. Mozna DJI nie lubic, ale przynajmiej wykonali jakis krok w tym kierunku.
Awatar użytkownika
sajgon
Posty: 482
Rejestracja: piątek 17 lut 2012, 17:48
Lokalizacja: Gdańsk

Re: DJI FPV Combo

Post autor: sajgon »

Gwarantuję ci, że zaraz pojawi się mnóstwo postów na FB na włączyć manuala bo wtedy można latać szybko.
I zapominacie o najważniejszym, jak jakiś głupek wpakuje się w człowieka na pełnej prękości to będzie koniec naszego hobby.
a jak ktoś wjedzie w kogoś na rowerze czy hulajnodze w kogoś na całej prędkości... nie palmy czarownic, problem jest marginalny jak całe nasze hobby
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:jak ktos sie uprze to rozwali wszystko.
To nie chodzi o upieranie się. Oczywiście, wszystko można rozwalić, to truizm. Tyle tylko że ta zabawka jest reklamowana jako przeznaczona do dziczenia w przeciwieństwie do poprzednich. Zachęca do ryzykownych zachowań zapewniając że jej cudowność pozowli uzyskać niesamowite efekty pierwszemu lepszemu.
pawelsky pisze:Do tego nie potrzeba FB, wystarczy przeczytac instrukcje...
W przypadku poprzednich druni tez wystarczyło a uciekały i spadały tak samo. Mało to razy padało RTFM w odniesieniu do poprzednich konstrukcji?
pawelsky pisze:powinno nam spedzac sen z powiek...
To czy ktoś rozwali swoją zabawkę czy nie nigdy nie było obiektem moich emocji więc nie mam pojęcia skąd to odwołanie. Piję tylko do twojego stwierdzenia że założenie o zastosowaniu DJI FPV do lotów krzakowych jest błędne. Nie jest. Tak ten sprzęt jest reklamowany i z takim nastawieniem będzie kupowany. Co do tego co zostanie urwane i w którym miejscu to chyba już ustaliliśmy że "się zobaczy" po cudzych błędach.
A odnośnie prorokowanego "końca hobby" to ono, według mojej definicji i rozumienia czym ono jest (a raczej było), skończyło się ładnych kilka lat temu także jeżeli ktoś kogoś przeczochra tym czy innym latadłem to nic specjalnie to nie zmieni.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:W przypadku poprzednich druni tez wystarczyło a uciekały i spadały tak samo. Mało to razy padało RTFM w odniesieniu do poprzednich konstrukcji?
Pisalem w kontekscie wlaczania Manuala, ze nie jest to wiedza tajemna ktorej trzeba szukac na grupach. Jest to informacja jawna i latwo dostepna.
Verid pisze:Piję tylko do twojego stwierdzenia że założenie o zastosowaniu DJI FPV do lotów krzakowych jest błędne. Nie jest. Tak ten sprzęt jest reklamowany i z takim nastawieniem będzie kupowany.
Moje stwierdzenie opiera sie o rzeczywistosc a nie o reklame. Dlatego tez mowie ze zakladanie ze jest to dron do freestyleu jest bledne (czegokolwiek nie wyczytalbys w reklamach). Dotychczasowe recenzje to zreszta potwierdzaja - do lotow po krzakach niespecjalnie sie nadaje...
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

pawelsky pisze:Pisalem w kontekscie wlaczania Manuala, ze nie jest to wiedza tajemna ktorej trzeba szukac na grupach.
Ja również. Mało to było pytań jak wyjść z RTH w Ph2 czy jak go w ogóle włączyć bo "naciskam, zapala się na chwilę i gaśnie". Wiedza tajemna? Nie. Pytania były? Były.
pawelsky pisze:Moje stwierdzenie opiera sie o rzeczywistosc a nie o reklame.
A ja ci tłumaczę że prezentowane przez ciebie podejście, niezależnie od jego poprawności, jest w najlepszym razie niepopularnie, żeby nie napisać wprost - unikalne względem reszty społeczeństwa.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: krall »

Verid pisze:...Tak ten sprzęt jest reklamowany i z takim nastawieniem będzie kupowany. ...
Verid, ale to przecież zwykły chłyt marketingowy. Jakoś muszą inaczej spozycjonować ten kopterek w odniesieniu do innych - ludzie na to czekają.
Nie rozumiem skąd takie zdziwienie? Normalnie - "how dare you (dji)?!" :lol:
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Verid pisze:A ja ci tłumaczę że prezentowane przez ciebie podejście, niezależnie od jego poprawności, jest w najlepszym razie niepopularnie, żeby nie napisać wprost - unikalne względem reszty społeczeństwa.
Nie wiem dlaczego wymysliles sobie ze interesuje mnie czy ta teza jest popularna czy nie. Istotne jest to czy jest prawdziwa czy nie, a co do tego ze jest chyba sie zgadzamy - to nie jest dron do dziczenia pokrzakach niezaleznie od tego jak ktos zinterpretowalby sobie jego reklamy.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Verid »

krall pisze:Verid, ale to przecież zwykły chłyt marketingowy.
Oczywiście że tak. I to skuteczny. Dlatego ja nie rozumiem skąd zdziwienie że dron będzie odbierany jako dzikun i tak użytkowany, mimo że obecne recki wskazują na to że on tego nie wytrzyma.
pawelsky pisze:Nie wiem dlaczego wymysliles sobie
Nie odnoszę się nigdzie do twojego zainteresowania lub jego braku popularnością tezy ani też nie podważam prawdziwości twojego wniosku wysnutego na podstawie dotychczasowych recenzji.
Stwierdzam że durń jest reklamowany jako przeznaczony do dziczenia (nawet jeżeli w rzeczywistości się do tego nie nadaje) i tak będzie odbierany przez potencjalnego nabywcę. Jak to z chłytami materkingowymi bywa - prawda nie ma znaczenia. I owszem, jest to wina producenta bo sprzęt jest reklamowany jako dla każdego, do zadań którym nie podoła w rękach nooba a jak widać, i osoby bardziej zaawansowane mają problem z ogarnięciem jego mocy.
Ten wredny...
Awatar użytkownika
krall
Posty: 3152
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 10:00
Lokalizacja: Kartuzy
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: krall »

Verid pisze:... Jak to z chłytami materkingowymi bywa - prawda nie ma znaczenia. I owszem, jest to wina producenta bo ...
To ja Ciebie teraz nie rozumiem - nie zaprzeczasz sam sobie? No tak działa świat, tak działa marketing - klient ma, zwabiony reklamą, kupić i kropka :-)
Co się martwisz za innych, świata nie zmienisz. My tu już doskonale wiemy jak jest i chyba nabrać się nie damy ;-)
pozdrawiam
Krzysztof
http://www.fly.kartuzy.com.pl
Awatar użytkownika
Marcin
Posty: 1061
Rejestracja: poniedziałek 15 lut 2010, 09:24
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Marcin »

Co do pytań i nieczytania manuala:
Dron w założeniu reklamowym ma być dla idiotów, łatwy w obsłudze itp.
Docelowy target to niestety grupa ludzi, którzy napaleni na materiały marketingowe będą chcieli już, teraz, natychmiast full manual i 100 tyś wyświetleń ich filmu na YT w przeciągu tygodnia.
Od takiego targetu nie wymagałbym chęci przeczytania manuala, to bardziej roszczeniowe środowisko - łatwiej zapytać. A faktem jest, że pytają nawet jak włączyć gogle bo im nie przychodzi do głowy sprawdzenie w manualu, że trzeba kliknąć, puścić, kliknąć i przytrzymać.

Swoją drogą DJI namieszało bo sugerowało za pomocą youtuberów, że będzie wyjście USB do telefonu sygnału video. Część osób kupiła ten sprzęt licząc na możliwość wysłania w ten sposób sygnału video z Air Unitów pierwszej generacji. Okazuje się jednak, że AV out działa, ale tylko z ich kopterem.

Plusem może być to, że pojawią się wkrótce tanio gogle i aparatury używane, jak ktoś przyglebi konkretnie to mu tylko to zostanie (coś jak z kontrolerami Mavica Mini)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Marcin pisze:Swoją drogą DJI namieszało bo sugerowało za pomocą youtuberów, że będzie wyjście USB do telefonu sygnału video.
Nie DJI namieszalo, tylko Bardwell namieszal (za co zreszta przepraszal). Tej funkcji nie ma nawet jeszcze w firmware, pojawi sie dopiero w ktoryms z updateow.
ODPOWIEDZ