Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

na wodzie i pod wodą

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

marek3232
Posty: 9
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 11:03

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: marek3232 »

Dziś kalibrowałem kompas na zewnątrz, apm złapał fixa. Czy te parametry które uzyskałem są dobre x-34 y-80 z-98...? próbowałem kilkadziesiąt razy i to są najlepsze jakie dało mi się uzyskać
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

Są dobre ale co ma fix do kompasu. Są to przecież dwa inne urządzenia i nie ważne , że w jednej obudowie.
marek3232
Posty: 9
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 11:03

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: marek3232 »

Czytałem żeby dobrze ustawić kompas, apm musi złapać fixa. Dopiero uczę się apm-a,więc przepraszam jak coś palnę bez sensu
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Głuś »

maxiiii pisze:Są dobre ale co ma fix do kompasu. Są to przecież dwa inne urządzenia i nie ważne , że w jednej obudowie.
Może mieć np. auto deklinacja magnetyczna. Aczkolwiek nie pamiętam czy w tym zabytku APM jest opcja auto, w Pixhawk takie coś jest.
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

Głuś pisze:oże mieć np. auto deklinacja magnetyczna
Działa tylko podczas przemieszczania się. Nie ma nic wspólnego z kalibracją kompasu.
marek3232
Posty: 9
Rejestracja: piątek 10 lis 2017, 11:03

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: marek3232 »

Dalej walczę z ustawieniem kompasu, przy próbie kalibracji brak białych kropek aby go skalibrować. Zastanawiam się czy nie jest uszkodzony kompas. Jest wstanie ktoś mi coś doradzić.
rychu713
Posty: 1
Rejestracja: sobota 23 sty 2021, 22:59
Lokalizacja: ełk

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: rychu713 »

Cześć

Mam problem z połączeniem Mission Planera z APM. Wróciłem do tematu montażu APM do łódki po roku. Wcześniej niemal wszystko zrobiłem softwerowo niestety brakło czasu aby to zamontować na stałe w łajbie . Teraz przy próbie połączenia MP z APM i wgrywaniu pliku "param" po kilku chwilach wyskakuje komunikat "Failed to update home location" i dalej już nic nie można zrobić. Łącze się przez COM3.
Ktoś pomoże? Z góry dziękuję
Halucypy
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 maja 2020, 05:43
Lokalizacja: Śląsk

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Halucypy »

Witam wszystkich mam problem z wgraniem do mojego apm-a wsadu z tego forum mienowicia niby wszystko jest ok wgrywam ardu rover i z tym nie ma problemu puzniej
lacze sie z apm-em przechodze do full parametr list klikam load from file wybieram plik pobrany z pierwszej strony tego forum a nstepnie klikam write params po tych czynnosciach niestety nie ma żadnych rezulttow apm wogole nie miksuje silnikow .Wszystko kilka rzy posprawdzne podlaczenie silnikow oraz odbiornika napewno jest dobrze ,silniki i regulatory sprawne radio bez włączonych mikserow i wszystkie ustawienia sprawdzone napewno sa dobrze. Zaznczam ze juz raz konfigurowalem autopowrot w mojej lodce i wszystko hulało, niestety musiałem go zresetowac bo zaczałem sie bawic ustawieniami i cos pochrzaniłem nie umialem już tego odwrócic.Po resecie od tamtej pory jest problem jesli ktoś ma jakis pomysł co może być przyczyna bede wdzięczny za pomoc .
Halucypy
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 maja 2020, 05:43
Lokalizacja: Śląsk

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Halucypy »

Może dobrym rozwiązaniem byłoby wpisać wszystko ręcznie, tylko że nie wiem co, bo pliku z linka nie da się w niczym otworzyć.!!!!
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

Zmień prędkość na 111000.




Wszystko daje się otworzyć. Wystarczy podstawowa znajomość windowsa. Użyj do otwarcia notatnika.
Halucypy
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 maja 2020, 05:43
Lokalizacja: Śląsk

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Halucypy »

Niestety po zmianie prędkości apm wcale się nie łączy
Halucypy
Posty: 18
Rejestracja: środa 20 maja 2020, 05:43
Lokalizacja: Śląsk

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: Halucypy »

Próbowałem otworzyć plik w różnych programach i za każdym razem wyświetlają mi się jakieś głupoty. Jak wykonam save to file na full parameters list to po otwarciu pliku pojawiają się wszystkie ustawienia, natomiast po otwarciu pliku z linka tak się nie dzieje nie wiem co robię zle jeśli ktoś wie proszę o jakieś wskazówki, albo napiszcie co jeszcze mogę zrobić żeby apm zaczął działać jak trzeba !!!
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9751
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: pawelsky »

A jakim cudem Ty sciagasz ten plik z pierwszego posta skoro hosting od 28 lutego nie dziala? :)
Awatar użytkownika
maxiiii
Posty: 2350
Rejestracja: piątek 03 kwie 2015, 07:04

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: maxiiii »

Ba cały hosting nie działa. Też to sprawdziłem. To już kolejny który pada. poprzedni płatny zakończył działalność rok temu. Padają jak kawki:). Nawet nie wiem czy mam kopię.:(
damix181
Posty: 10
Rejestracja: niedziela 05 sty 2020, 14:02
Lokalizacja: Kalisz

Re: Autopilot do łódki zanętowej APM 2.8 - oprogramowanie.

Post autor: damix181 »

Witam wszystkich mam pewien problem z łódką która jest wyposażona w apm 2.8 z zew. gps M8N. Łódka zapisuje punkty, zmienia tryby pływania jednak nie chce w trybie auto dopłynąć do zapisanego punktu. W każdym trybie (rtl, auto, guided) zachowuje się tak samo jak na filmie.https://youtu.be/G37PmWoGThA Byłem przekonany że to wina złej kalibracji kompasu ale po 10 kalibracji jest bez zmian dodam że kierunki pokazuje dobrze, GPS rozkręcałem i sprawdzałem czy kierunek na obudowie się pokrywa z literką na układzie. Spotkaliście się z czymś takim. Od czego powinienem zacząć?

A co do poprzedniej wypowiedzi odnośnie wsadu. Kiedyś pobierałem z tego forum wsad i zapisałem na dysku więc mogę wrzucić oryginalny jaki pobrałem jeśli nie uda Ci się znaleźć. Niestety tylko autopilot26kompasout.param
ODPOWIEDZ