DJI FPV Combo

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: DJI FPV Combo

Post autor: Adrián »

Obstawiałem cenę w granicach 7-7.5 na Europę za combo. Ciekawe czy się mocno pomylę. Jak wyjdzie ok 6 to będzie niezła oferta.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Oj bylo kretowisko... ;)
dji_fpv_drone_dirty.jpg
dji_fpv_drone_dirty.jpg (46.42 KiB) Przejrzano 2274 razy
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

Nowe zdjecia i potencjalny pre-order gogli :)
https://www.fatboyfpv.com/index.php?rou ... duct_id=92
dji_fpv_drone.jpg
dji_fpv_drone.jpg (96.59 KiB) Przejrzano 2172 razy
dji_fpv_controller.jpg
dji_fpv_controller.jpg (85.75 KiB) Przejrzano 2172 razy
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI FPV Combo

Post autor: lesz »

no zobaczymy, czy ta polowa stycznia (po targach) wypali jako data premiery :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

W niektorych azjatyckich sklepach pojawily sie zapowiedzi gogli v2
https://store.dji.com/sg/product/dji-fpv-goggles-v2



Podstawowe roznice wzgledem v1 to nieco wieksza rozdzielczosc przesylanego sygnalu (810p), nieco wyzsze odswiezanie, obsluga wiekszych kart microSD ,troche wieksza moc, obsluga 2.4GHz i dolaczona bateria, obsluga 6S. No i oczywiscie sa drozsze :)
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI FPV Combo

Post autor: lesz »

No ekrany maja ta sama rozdzialke, wiec moze v1 tez bedzie 810p po update
czekamy na drona i potem na airunit2, do czegos to 2.4 musi byc im potrzebne ;)
Ciekawe, kiedy zdejma nda na reszte zestawu :)

Edit: Bardwell troszke podpowiada, ze ma byc docelowo opcja transmisji obrazu do tel. (Tylko czy w sumie wylacznie po usbc?, czy moze zrobia po wifi?) lekko miesza, bo nadal maja NDA na reszte systemu combo.
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: DJI FPV Combo

Post autor: JasQ »

Właśnie obejrzałem filmik Joshua Bardwell o goglach i bardzo mnie zaintrygowało jedno zdanie "do tych co kupili smart controler, auć...." czyżby DJI ujednoliciło całe środowisko i dorzuciło do gogli obsługę zewnętrznych źródeł typu Mavic Air 2 czy Mini 2. Na starsze modele bym nie liczył raczej temat zamknięty na Goglach RE ale może przygotowują pod się nie tylko pod fpv ale też na premierę M3.

DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

JasQ pisze:bardzo mnie zaintrygowało jedno zdanie "do tych co kupili smart controler, auć...." czyżby DJI ujednoliciło całe środowisko i dorzuciło do gogli obsługę zewnętrznych źródeł typu Mavic Air 2 czy Mini 2
Nie, chodzi o "video out"
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: DJI FPV Combo

Post autor: JasQ »

Tak ale tak na chłopski rozum co ma smatcontroler z goglami fpv to są teoretycznie 2 różne systemy. Smartcontroler ma HDMI out ale nie jest kompatybilny z systemem FPV i odwrotnie, więc właśnie powiązanie przez Joshua tych systemów dało do myślenia. Inna sprawa to dołożenie 2,4 GHz jakoś dziwnie skojarzyłem z ocusync. Może mam zbyt bujną wyobraźnię ale z czegoś różnica w cenie wynika.
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

JasQ pisze:Inna sprawa to dołożenie 2,4 GHz jakoś dziwnie skojarzyłem z ocusync.
2.4 jest dla "nowego produktu o ktorym jeszcze nie moze mowic" czytaj drona FPV z tego watku. OS uzywa zarowno 2.4 jak i 5.8.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: DJI FPV Combo

Post autor: JasQ »

Zgadza się dlatego napisałem dołożenie a nie zamiana a system OS używa częstotliwości 2,4 i 5,8 ale tylko 1 na raz. Wiem że wejdzie dron FPV po prostu tak skojarzyłem a że nie ma info oficjalnego to sobie gdybam. Było by miło mieć samoloty, drony, samochody i cokolwiek FPV pod kontrolą 1 systemu. Już system Gogli RE pretendował do takiego systemu i w sumie spisuje się całkiem nieźle. Niestety DJI go porzuciło, moduły ciężko dostępne i drogie, kamerka jakością obrazu w stosunku do tego co dostajemy z Mavica 2 to katastrofa, przynajmniej zasięg jest ok.

edit.

Posłuchaj 13:50

"Gogle v2 Nie tylko do FPV" te zdanie chyba już całkiem rozwiewa wątpliwości do czego DJI dąży, przypomnę tylko że nie bez przyczyny Gogle RE nie dostały możliwości obsługi Mavica Air2 i Mini2, są sprzętowo kompatybilne więc w zasadzie wystarczy soft dostosować jak to zrobili ze smartcontrolerem. A w późniejszej wypowiedzi także jest mowa o długiej przerwie i dlaczego właśnie to gogle wychodzą jako pierwsze a nie są wypuszczane na rynek razem z zestawem combo.

DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI FPV Combo

Post autor: lesz »

JasQ pisze:Tak ale tak na chłopski rozum co ma smatcontroler z goglami fpv to są teoretycznie 2 różne systemy. Smartcontroler ma HDMI out ale nie jest kompatybilny z systemem FPV i odwrotnie, więc właśnie powiązanie przez Joshua tych systemów dało do myślenia. Inna sprawa to dołożenie 2,4 GHz jakoś dziwnie skojarzyłem z ocusync. Może mam zbyt bujną wyobraźnię ale z czegoś różnica w cenie wynika.
Po kolei w sprawie smartcontroler a gogle - wiele osob prosilo o mozliwosc przeslania obrazu z gogli do innego zrodla (by np. zrobic live)
Jedyna opcja przez dlugi czas bylo uzycie do tego celu smartcontrolera (pomijam system DJI na zawody, niedostepny dla smiertelnika) - podlaczales kabel usb-c z gogli do SC i dalo sie to zrobic - tylko cena SC zabija
SC jest na androidzie, kilka osob pokombinowalo i udalo im sie ponoc wyciagnac video na zew. Zrodlo, wykorzystujac malinke(rPI) do dekodowania sygnalow, ale jak glosi plotka, DJI zaatakowalo i albo wykupilo, albo prawnikow naslalo na ten projekt, RIP.
(Dla nas to jednak wazne, bo pokazuje, ze v1 ma juz ta opcje, tylko kwestia dekodowania w telefonie/aplikacji :) )

Inni testerzy niby wskazuja, ze airunit2/dron uzywaja obu pasm do transmisji - ale dowiemy sie dopiero jak DJI sie zgodzi ;) sam jestem ciekaw, bo chyba wszystkie opcje DJI juz ma przerobione (obraz na obu pasmach; 1 pasmo do drona, drugie do apki=spark chyba juz tak mial; itp)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: DJI FPV Combo

Post autor: pawelsky »

JasQ pisze:w późniejszej wypowiedzi także jest mowa o długiej przerwie i dlaczego właśnie to gogle wychodzą jako pierwsze a nie są wypuszczane na rynek razem z zestawem combo.
Co do SC to lesz Ci wyjasnil co ma jedno do drugiego, jesli zas chodzi o przerwe to chyba nie zrozumiales. Wypuszczaja gogle najpierw bo V1 nie sa juz sprzedawane, a nie chca czekac na caly pakiet (dron + kontroler) w wypuszczeniem v2.
Awatar użytkownika
JasQ
Posty: 921
Rejestracja: środa 19 paź 2011, 10:43
Lokalizacja: Strzelce Opolskie

Re: DJI FPV Combo

Post autor: JasQ »

Pewnie macie rację i chodzi o przerwę pomiędzy dostępnością gogli. Lesz także wyjaśnił o co chodzi z SC niemniej nadal mnie intryguje stwierdzenie "nie tylko dla FPV" a tak czy siak połączenie Gogli i SC czy do live czy przez smatrfona to nadal FPV. pawelsky objechałeś mnie w 2019 roku jak narzekałem że puszaczają Mini na wifi i że nie ma opcji że dostanie OC a tu po roku TADA mini 2 na OC daj człowiekowi pomarzyć a nie za ryj i w piach. Pogdybać mi wolno :-D.... chyba...
DJI Mavic 2 Zoom
DJI Spark
KFC32FTB SkyHunter Mini
Ptyczak Matek F405 DJI Ocusync AirUnit
Żaglówka Phantom
KFC32FTB:SW1900,Chasser,Patyczak2,Pionieer2
KFC32+OSD:QX450,QX330,Legwan,Combat
KFC32F1:Race250,9' Carbon
KFC32mini:Dragon,QX300
FY30-A:QX550,Vega1600,Patyczak1
Naza_v2+iOsd:Shadow
Inne:Tello,Motorówka,T-Rex450Plus,QX90
lesz
Posty: 473
Rejestracja: wtorek 03 lut 2015, 20:29
Lokalizacja: wlkp

Re: DJI FPV Combo

Post autor: lesz »

Tak szczerze, to sam bym nie mial nic przeciwko, by gogle v2 obsluzyly tez occu2 ;) no to juz bylaby jakas motywacja do (kolejnej) zmiany ;)
troche prawdy w tym jest, ostatnie droniki (ma2,mini2) nie maja wsparcia gogli, dlugo to trwa jak na dji - wiec... :)
Spiskujac i snujac teorie ;) dziwne, ze nie ma recenzji w stylu „co jest w srodku v2” mozliwe, ze np. Jawna Obecnosc HT (akcelerometru) by za duzo zdradzila :)
#czasami bez ogonkow
flota 75mm-250mm +Mini2 +XK X380 +dji fpv (ex: air1; air2)
RX:QX7, X-Lite, TX16S, T-lite +frsky +eleres +multi +expresslrs
Gogle:DJI FPV, Skyzone 04X
4x4:A979, reely core, remo, feiuye, abs ab1, trx merv, trx pede, tmaxx elekt.
ODPOWIEDZ