Parrot Bebop Drone

Wszelkie gotowe modele za wyjątkiem DJI i Yuneec

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Baterie są już padnięte. Pewnie leżakowały długo, albo poprzedni właściciel nie dbał o trzymanie ich w trybie storage. Oryginalna ładowarka nie ma balansera i ubija baterie po jakimś czasie. Polecam ładowarkę mikroprocesorową.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
Michal222
Posty: 3
Rejestracja: czwartek 18 lip 2019, 13:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: Michal222 »

Z tego co zrozumiałem jedyne co mi pozostało to kupić nowe baterie i najlepiej ładowarkę mikroprocesorową.
Dziękuję za odpowiedź.
Pozdrawiam Michał
Uwaga! Kurs kolizyjny z brzozą
dragonfly24
Posty: 204
Rejestracja: środa 02 mar 2016, 13:40

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: dragonfly24 »

Przy kupowaniu baterii też bym uważał. Bebop 1 to już stary dron i nie wiadomo ile (nawet lat) baterie do niego leżały. Kilka postów wcześniej jest dyskusja o adaptowaniu zwykłych li-po do bebopa.
Obecne drony: Spark Fly More Combo, Mavic Air Fly More Combo, BAT-100, Parror AR. Drone 2.0, Rayline R8, Syma X5HC, Parrot Airborne Cargo Mars
Byłe drony: Cheerson CX-20, Bebop 1, Bebop 2 + Skycontroller 1, Skycontroller 2, 250-ka DIY, Eachine XQ90
PatrykGDA
Posty: 1
Rejestracja: środa 07 sie 2019, 09:11
Lokalizacja: Gdsńsk

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: PatrykGDA »

Witam. Nie doczytałem jeszcze całego tematu o bebop'ie ale zadam już pytanie.
GPS w moim FreeFlight Pro źle pokazuje dane. Stoję ze smartfonem przy bebop'ie a a na ekranie pokazuje 80m. Kalibracja raczej dobrze zrobiona. Czy to już czas na nową płytkę GPS do drona?
Generalnie bez GPS lepiej lata niż z fix'owanym gps'em. Dosyć często zdarza mu się dryfować.
https://zapodaj.net/1b427b6c43ba9.png.html
kasant
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 24 mar 2016, 22:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: kasant »

Witam

Wymieniłem na nową kamerę w bebopie 1; trudno zrobić błąd, ale po wymianie tylko miga zielona dioda i nic się nie dzieje...resetu też nie da się zrobić
karolnomad
Posty: 33
Rejestracja: środa 22 mar 2017, 11:13
Lokalizacja: Podlasie

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: karolnomad »

PatrykGDA pisze:Witam. Nie doczytałem jeszcze całego tematu o bebop'ie ale zadam już pytanie.
GPS w moim FreeFlight Pro źle pokazuje dane. Stoję ze smartfonem przy bebop'ie a a na ekranie pokazuje 80m. Kalibracja raczej dobrze zrobiona. Czy to już czas na nową płytkę GPS do drona?
Generalnie bez GPS lepiej lata niż z fix'owanym gps'em. Dosyć często zdarza mu się dryfować.
https://zapodaj.net/1b427b6c43ba9.png.html

Wiem że stary post ale może komuś się przyda, pod gpsa trzeba podłożyć aluminiową blaszkę tak jak jest w bebop 2 albo disco i gps będzie dobrze działąć.


Mam Bebopa 2 dron startuje, lata, ale ma problem z lądowaniem, ląduje i silniki dalej pracują i tak jak by podnosi tył do góry po wylądowaniu jak by chciał ponownie wystartować.
gruch4
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 29 lis 2020, 04:16

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: gruch4 »

Witam, kupiłem bebopa 1 ze skycontrollerem 1, na początku było wszystko dobrze, dron miał zasięg, łapał GPS, nic się nie działo. Potem zaczęły się problemy, dron w powietrzu się kołysze, przechyla, "driftuje". Myślałem że to wina baterii, którą zmieniłem na zwykły pakiet lipo i jego wagi, jednak potem testowałem z 2 innymi pakietami lżejszymi nawet od oryginału. Dron uciekł mi już 2 razy w ten sam sposób - przechyla się w którąś stronę i go ściąga. 2 podwórka sąsiadów już zaliczone, jedno oddalone o około pół kilometra :) Po pierwszej ucieczce przykleiłem aluminiową blaszkę pod GPSem, jednak to nic nie dało, uciekł w następnym locie. Co może być przyczyną i czy opłaca się naprawiać? Mam jeszcze drugie pytanie w razie gdyby bebop miał iść na śmietnik - czy Skycontrollerem 1 można sterować innymi dronami parrota (disco, bb2, anafi) albo jakimś innym dronem? Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

EDIT: Czy to może być wina śmigieł? Można dostać może jakieś bardziej sztywne bo oryginalne są strasznie elastyczne?
kepty
Posty: 1
Rejestracja: niedziela 10 sty 2021, 20:38
Lokalizacja: Kampinos

Re: Parrot Bebop Drone

Post autor: kepty »

Hej,
Do Bebop 2, którego kilka lat użytkuję, nabyłem sterownicę Skycontroller 2 (używaną).
Jest fajnie jeśli chodzi o lot. o niebo lepiej niż bezpośrednio z tabletu.
Problem jest inny: jak odebrałem sterownicę miała 30% no i nie bardzo mogę ją podładować.
Moja ładowarka (oryginalna drona) jest sprawna, bo ładuje aku drona, światełko na ładowarce przy ładowaniu świeci się na czerwono, po naładowaniu na zielono.
Jak podłączam, tym zmienionym kabelkiem, kupioną sterownicę i ową ładowarkę, to nic się nie świeci, niestety, po ponad godzinnym ładowaniu, nic się nie doładowuje.
Sterownica nie była używana ponad rok (jak nie 2 lata).
Może to być kwestia akumulatora (dla drona już kupowałem zamiennik)?
To normalne, że ładowarka nie świeci podczas ładowania?
Da się ewentualnie podłączyć jakieś inne źródło zasilania (jeśli walnięte byłoby ładowanie sterownicy)?
Z góry dzięki za podpowiedzi..
pozdr
emer
ODPOWIEDZ