Ciekawy problem z FrSKy

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pma_
Posty: 4659
Rejestracja: sobota 08 maja 2010, 09:43
Lokalizacja: Gliwice/Katowice

Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pma_ »

Wygląda na potencjalnie poważny problem z FrSky, pojawiające się na chwilę mikro filesafes.
Trochę informacji jest tutaj na dole postu https://www.rcgroups.com/forums/showpos ... ount=26854
Nigdy mnie nic takiego nie spotkało ale jest to kolejny powód by rezygnować z tej firmy.
samolot max 4579/1293 analog, DJI do końca zasięgu :)
coper max 1729(na 5.8)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pawelsky »

Wszystko fajnie ale brak podstawowych informacji - jaki odbiornik, jaki nadajnik, jaki protokol, jakie firmware, jakie okolicznosci...

Tutaj troche wiecej informacji: https://inavfixedwinggroup.com/rc-news/ ... now-about/

I bez przesady z tym rezygnowaniem z FrSky, bo mozliwe ze np. Futaby to tez dotyczy i bug jest tak naprawde w SBUSie a nie we FrSky :)

Jest bug, bedzie pewnie poprawka...
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pawelsky »

Warto podkreslic ze problem nie wystepuje sobie znienacka, tylko na skraju zasiegu po wejsciu w failsafe. Informacja o wyjsciu z failsafe przychodzi zanim jeszcze wszystkie kanaly zdaza sie odswiezyc w zwiazku z czym ich wartosci moga byc nieoczekiwane.
Awatar użytkownika
saticzek
Posty: 61
Rejestracja: piątek 02 cze 2017, 21:43
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: saticzek »

Efekt drgnięcia serw po wyjściu z failsafe zauważyłem już dawno. wystarczy mając model na ziemi wyłączyć na chwilę nadajnik, aby odbiornik wszedł w failsafe, a następnie załączyć, Jednakże latam dużymi szybowcami i takie zakłócenie gotów jestem zaakceptować, aby posiadać swobodę konfiguracji mikserów , zmiennych globalnych i krzywych.
Odbiorniki X8R , soft LBT 180322.
kolejna drobna wada:
klapy ustawione na dźwigni gazu, w mikserach ustawione spowolnienie 1 sek. Teraz jeśli mam ustawione dla kanału klap funkcję : w trybie lotu szybki: zastąp wartość klap impulsem +100 ( 2ms)
To nawet jeśli drązek gazu jest na max (2ms), to w chwili wyłączenia trybu szybkiego najpierw ustawia kanał klap na impuls 1,5ms, a następnie płynnie przechodzi do wartości odczytanej z drązka.

(sorki problem z polskim znakiem Alt+z)
Modelarz...."Wymierający gatunek"
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Ciekawy problem z FrSKy

Post autor: pawelsky »

saticzek pisze:kolejna drobna wada:
klapy ustawione na dźwigni gazu, w mikserach ustawione spowolnienie 1 sek. Teraz jeśli mam ustawione dla kanału klap funkcję : w trybie lotu szybki: zastąp wartość klap impulsem +100 ( 2ms)
To nawet jeśli drązek gazu jest na max (2ms), to w chwili wyłączenia trybu szybkiego najpierw ustawia kanał klap na impuls 1,5ms, a następnie płynnie przechodzi do wartości odczytanej z drązka.
To raczej kwestia aparatury i miksow niz linku RF...
ODPOWIEDZ