Naza przełącznik 3-pozycyjny.

FC - wykorzystujące sprzęt firmy DJI

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Roberts68
Posty: 31
Rejestracja: piątek 13 lis 2015, 08:18

Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Roberts68 »

Witam ,proszę o pomoc w kwestii wyboru trybów lotu.Czy tryb FailSafe ma być ustawiony jako tryb na przełączniku.
Dziękuję za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: MrOwA »

No dla bezpieczeństwa lepiej mieć też FS pod przełącznikiem.
Moim zdaniem nie koniecznie pod 3 pozycyjnym (bo Naza akurat ma 3 tryby lotu) do czego doskonale nadaje się właśnie ten przełącznik :)
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Roberts68
Posty: 31
Rejestracja: piątek 13 lis 2015, 08:18

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Roberts68 »

Dziękuję za odpowiedz ,brakuje mi niestety kanału w RC.
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: matulekpl »

nie potrzeba dodatkowego kanału, tylko zmiksowanie dwóch przełączników pod jeden kanał.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Roberts68
Posty: 31
Rejestracja: piątek 13 lis 2015, 08:18

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Roberts68 »

Dziękuję za podpowiedz ,mixowanie kanałów w FlySky FS-I6 to "czarna magia",w instrukcji opisane jest ,że jest taka funkcja ale jak z niej korzystać już nie :)
Mam teraz konfigurację :
kanał 5 przełącznik 3 pozycyjny :Atti ,failSafe,GPS
kanał 6 gimbal Feyu-Tech 3DMini w osi pitch.
Poproszę o pomoc jak można dopisać jeszcze jeden przełącznik w RC.
Dziękuję.
Awatar użytkownika
MrOwA
Posty: 369
Rejestracja: czwartek 05 mar 2015, 10:02
Lokalizacja: Radom

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: MrOwA »

Podejrzewam niestety, że już się nie da. To jest aparatura 6 kanałowa i masz już wykorzystane wszystkie 6 :(
SJCAM 4000 wifi
Syma X5C-1
ANTek-450 (DJI F450); RedAnT (x220); CreeppX (XS); Tinny6 RR
Awatar użytkownika
matulekpl
Posty: 2175
Rejestracja: piątek 16 paź 2015, 16:48
Lokalizacja: Wejherowo

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: matulekpl »

Ale aparatura posiada mikser prawda? Wiec moze jeszcze sobie ustawić Failsafe na jakimś przełączniku.
Moje zabawki: Syma X5SW ORANGE + TX MOD | Syma X8C MODDED | DJI F450 NaZa-GULL - RIP. | TBS Discovery NAZA-GuLL | DJI Phantom 3 ADV - SPRZEDANY | DJI Phantom 4 PRO
WWW/BLOG: www.matulekpl.com | Kanał YouTube: Youtube | Foto: Flickr
Roberts68
Posty: 31
Rejestracja: piątek 13 lis 2015, 08:18

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Roberts68 »

Niestety tego nie potrafię ogarnąć, w instrukcji jest tylko opisana ,że jest Mixer.
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: kuczy »

Roberts68, wiem, że nie za dużo pomogę, ale zastanów się nad tym, czy by nie sprzedać FlySky6 i nie kupić chociażby FS-TH9XB.

jeśli w FS-TH9XB zamienisz oprogramowanie na er9x to dopiero zobaczysz różnicę.
Ja na początku też próbowałem ustawiać wszystko na oryginalnym sofcie i niestety, ale to jest droga przez mękę - nie masz dostępu do wielu przełączników mikser też jest "dziwny"

mimo to spróbuj:
Roberts68
Posty: 31
Rejestracja: piątek 13 lis 2015, 08:18

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Roberts68 »

Dziękuję za info ,faktycznie chyba przesiądę się na FS-TH9XB.
Wojtasw
Posty: 7
Rejestracja: sobota 20 lut 2016, 23:46
Lokalizacja: Kraków

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Wojtasw »

Odpuściłeś temat miksowania? Jestem ciekawy bo też mam nadajnik FS IS 6 i mam ustawiony przełącznik 3 pozycyjny na GPS/ ATTI/MANUAL , żeby dało się wejść wtryb kalibracji kompasu.
Roberts68
Posty: 31
Rejestracja: piątek 13 lis 2015, 08:18

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Roberts68 »

Witam ,odpuściłem mam Futabę F7Cap na 35Mhz robię upgrade do 2.4Ghz na Frsky i będę miał chyba brakujący przełącznik.
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: anita »

MrOwA pisze:Podejrzewam niestety, że już się nie da. To jest aparatura 6 kanałowa i masz już wykorzystane wszystkie 6
Temat wiekowy ale,też kupiłem tą aparaturkę po zmianie mam 10ch
FS-i6X – zmiana trybu z 6CH na 10CH / przypisywanie przełączników do odpowiednich kanałów


Przytrzymujemy przycisk „OK” (2-3 sekundy) abyt wejść w ustawienia, wybieramy „System” przyciskiem „OK”.
Przyciskiem „Down” oraz „Up” poruszamy się po liście opcji. Wyszukujemy a następnie wybieramy opcję „Aux switches” (ostatnia pozycja na liście) potwierdzamy „ok”, ustawiamy wyświetlone pozycje w tryb „ON” oraz w pozycji „CH” zmieniamy z 6 na 10.
Przytrzymując przez chwilę (2-3 sekundy) przycisk „Cancel” zapisujemy ustawienia.
Aby przypisać odpowiednie przełączniki/potencjometry do poszczególnych kanałów (5-10) wchodzimy w ustawienia, następnie wybieramy pozycję „ Functions setup” następnie pozycja „ Aux. Channels”. (grafika menu - instrukcja obsługi strona 19 podpunkt 17.04)
Przyciskami „Up” „Down” dokonujemy wyboru jaki przełącznik/potencjometr będzie przypisany do aktualnie wybranego kanału, przyciskiem „ok” wybieramy kolejne kanały (możliwość zmiany tylko dla kanałów 5-10, kanały 1-4 są przypisane na sztywno do manetek).
Przytrzymując przez chwilę (2-3 sekundy) przycisk „Cancel” zapisujemy ustawienia.
Z.W15
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 02 lut 2016, 18:54
Lokalizacja: montreal.kan

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: Z.W15 »

anita pisze:MrOwA pisze:
Podejrzewam niestety, że już się nie da. To jest aparatura 6 kanałowa i masz już wykorzystane wszystkie 6

Temat wiekowy ale,też kupiłem tą aparaturkę po zmianie mam 10ch
FS-i6X – zmiana trybu z 6CH na 10CH / przypisywanie przełączników do odpowiednich kanałów
no dobra co do FS-i6X to jest aparatura 10ch ale w starym temacie- 4 lata temu byla mowa o FS-i6 6ch.
anita
Posty: 164
Rejestracja: sobota 25 lut 2012, 10:56
Lokalizacja: Łódź

Re: Naza przełącznik 3-pozycyjny.

Post autor: anita »

Z.W15 pisze:no dobra co do FS-i6X to jest aparatura 10ch ale w starym temacie- 4 lata temu byla mowa o FS-i6 6ch.
Do mnie dotarł nadajnik 6 kanałów po zmianie jw pokazały się pozostałe 4. Czekam na kabel z programatorem, czas na zmianę softu
ODPOWIEDZ