GPS Neo-M8N teraz z Galileo

czyli cała reszta elektroniki - jak OSD, Autopiloty, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: pawelsky »

ewaxx pisze:Tak jak pisałem, wg. mnie, najpewniej za to odpowiedzialny był wsad w module GPS.
Biorac pod uwage ze Chinczycy w tych modulach uzywaja kradzionego mojego wsadu jest to bardzo malo prawdopodobne. Nawet gdyby uzywali innego to rowniez jest to malo prawdopodobne, bo modul nawet nie ma pojecia ze odbywa sie kalibracja.
ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: ewaxx »

Bardzo dziękuje za podpowiedz koledze Pawelskyemu, właśnie tak myślałem. Jednak z tym GPS cosik jest nie tak.
Możemy psioczyć na Chińczyków - bo są źli i kradną, ale za 10$ z przesyłką, kto by mi sprzedał ten moduł i to już w plastikowej, ładnej obudowie.
Znałem osobiście kolegę Remzibiego i co on ma powiedzieć o swoim OSD i Chińczykach. Kupiłem od niego czystą płytkę jego OSD do lutu, po dwóch latach w cenie jego czystej płytki kupiłem dwa gotowe z wlutowanymi i zaprogramowanymi komponentami Chińskie moduły - klony.
Prosiłbym może o jakiś namiar na opis tego user-erroru bo za bardzo nie czaję Twojego punktu widzenia.
Przepraszam resztę za wpis niekoniecznie w temacie.
Swoją drogą czy są może już Chińczyki do NAZY z najnowszym ubloxem M9N??? Ja jakoś nie widziałem.

Pozdrawiam,

Do zobaczenia na lataniu w WA-WA na Siekierkach
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: pawelsky »

ewaxx pisze:Możemy psioczyć na Chińczyków - bo są źli i kradną, ale za 10$ z przesyłką, kto by mi sprzedał ten moduł i to już w plastikowej, ładnej obudowie.
Gdyby jeszcze oferowali support...
ewaxx pisze:Prosiłbym może o jakiś namiar na opis tego user-erroru bo za bardzo nie czaję Twojego punktu widzenia.
User = Ty, Error = blad. W tlumaczeniu na nasze - popelniasz jakis blad.
ewaxx pisze:Swoją drogą czy są może już Chińczyki do NAZY z najnowszym ubloxem M9N??? Ja jakoś nie widziałem.
A po co mieliby je robic?
ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: ewaxx »

Dziękuje raz jeszcze za pomoc - naprawdę Twój suport kolego Pawelsky dużooo dla mnie znaczy.
Dziękuje szanowną społeczność tego forum, że mnie nie banujecie i gnoicie mojej postawy - jak często jest na innych forach.
Głęboki szacun!!!
Jesteście normalnie dla zwykłych ludzi, choć ja akurat nie należę do tych "przyziemnych" co tylko fotę z 50m npm sobie chcą zrobić, choć z pewnych względów, głęboko ukrytych nie mogę o tym pisać.

Jak mamy takiego Pawelsky-ego - to po co nam suport od Chińczyków - jeśli oni z nas biorą przykład - TO TYLKO POWÓD DO DUMY!!!
Wiem, że mi to łatwo mówić - bo byłem pół roku w Chinach i co nieco, o tym kraju wiem, ale naprawdę, jeśli Chińczycy coś od nas biorą - to wiedzą co biorą.
Ich wywiad jest naprawdę niezły - już nawet Mosad przy nich blaknie.

[MOD - masz ochotę podziękować to podziękuj ale wywody politykierskie sobie daruj, w przeciwnym razie to forum dołączy do grona tych złych, banujących]

Z tym user-errror to mnie nieźle wkręciłeś - byłem święcie przekonany, że to jakiś error od NAZy :-))))))))))))))) ha, ha, ha.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: pawelsky »

ewaxx pisze:Jak mamy takiego Pawelsky-ego - to po co nam suport od Chińczyków
Nie zapominaj tylko ze taki Pawelsky, Remzibi i wielu innych ma wiele ciekawszych rzeczy do robienia w zyciu niz supportowac mniej ogarnietych klientow Chinczyka ktory postanowil zarobic na czyms co ukradl w internetach i w nosie ma branie za to jakiejkolwiek odpowiedzialnosci. Stwierdzenie ze to mialby byc powod do jakiejkolwiek dumy to niestety pusty frazes.
ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: ewaxx »

Pawelsky napisał:
"Nie zapominaj tylko ze taki Pawelsky, Remzibi i wielu innych ma wiele ciekawszych rzeczy do robienia w zyciu niz supportowac mniej ogarnietych klientow Chinczyka ktory postanowil zarobic na czyms co ukradl w internetach i w nosie ma branie za to jakiejkolwiek odpowiedzialnosci. Stwierdzenie ze to mialby byc powod do jakiejkolwiek dumy to niestety pusty frazes."


Dziękuje za bana ostatniej wiadomości, a to były tylko podziękowania studenta z USA.
Ale jak tu nie suportować kogoś, skoro twierdzisz, że to twoje dzieło, że to Chińczycy ukradli i to kogoś z Polski. Sprawdzę to i porównam, czy to prawda.
Kończe temat o frazesach.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: pawelsky »

ewaxx pisze:Ale jak tu nie suportować kogoś, skoro twierdzisz, że to twoje dzieło, że to Chińczycy ukradli i to kogoś z Polski.
Jezeli cos sprzedajesz i bierzesz za to pieniadze, to powinienes rowniez zapewniac wsparcie. Oczekiwanie ze ktos zrobi to za Ciebie z wdziecznosci za to ze przywlaszczyles sobie jego prace jest troche naiwne, wiec jesli dalej bedziesz prezentowal podejscie "kupilem u Chinczyka za $10 a teraz mi tu pomagac" to obawiam sie ze mozesz sie tu mocno rozczarowac.
ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: ewaxx »

W Stanach Zjednoczonych można kupić rzeczy bez gwarancji i supportu - no chyba każdy o tym wie, Chińczycy widać wzorują się na Stanach.
Co do kwestii prawnych zawsze mogą z Tobą pójść do Sądu i wygrać - przywilej większego - co to ma więcej w portfelu - nie zapominaj o tym.

Tym co piszesz coraz bardziej zrażasz mnie do siebie - udajesz dobrego kolegę, co to chce pomóc, a potem walisz: "kupiłem u Chińczyka za 10$ a teraz mi tu pomagać" - gdzie ja to napisałem, tak sobie dodajesz, jak chcesz. Formalnie te GPSy które rozkalibrowałem - nie dające się kalibrować - kosztowały więcej niż 10$, potem dokupiłem po 1.5 roku, na promocji kilka stuk za 10$ z przesyłką i w fajnej obudowie, które to dobrze jak na razie działają - no bo nie używam ich uniwersalnie/wymiennie do wszystkich moich modelów.
To w końcu w tych Chińczykach jest twój wsad, czy nie? - szczerze: od razu widać, że raczej nie.
Mówimy tu oczywiście o wersji 1.5 tego GPS dla NAZY, która jest dostępna na rynku za te 10$.

Ja próbuje rozwiązać grzecznie problem - a Ty w kółko, że Chińczycy są złodziejami. Chyba się nie dogadamy.

Pozdrawiam,
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: pawelsky »

ewaxx pisze:To w końcu w tych Chińczykach jest twój wsad, czy nie? - szczerze: od razu widać, że raczej nie.
Mówimy tu oczywiście o wersji 1.5 tego GPS dla NAZY, która jest dostępna na rynku za te 10$.
Od razu widac? Wrozka, prorok, czy rentgen w oczach? To czy jest tam moj wsad czy nie bardzo latwo sprawdzic. Dostales linka do watku ktory mowi jak to zrobic.
ewaxx pisze:Ja próbuje rozwiązać grzecznie problem
Jak na razie to probujesz tutaj glownie filozofowac. A sprawa jest banalnie prosta - masz problem ze sprzetem kupionym od Chinczyka - zglos sie po rozwiazanie do owego Chinczyka.
ewaxx pisze:Chyba się nie dogadamy.
Skoro tak twierdzisz...

P.S. Mysle ze pora zakonczyc ten offtop.
ewaxx
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 22 cze 2020, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: ewaxx »

Problem rozwiązany, choć nie na tym forum.

A z tym suportem to jest różnie, jedne Chińczyk czuje się odpowiedzialny za swój towar drugi nie.
Od jednego wyciągniesz namiary na strony z rozwiązaniem, lub sam Ci coś rozsądnego znajdzie, drugi zupełnie nie czai bazy, o co Ci chodzi.

Po to są fora, aby dzielić się wiedzą.

Nikt nie jest we wszystkim biegły a "diabeł leży/tkwi w szczegółach".

Problem tkwi również w tym, że Ci psełdo-chińczycy (nie zawsze są to obywatele Chin) nie za bardzo wiedzą co sprzedają.

W moim przypadku te GPSy za 10$ okazały się super doskonałe, a te wcześniejsze za dużo więcej, niż te 10$ po prostu gorszymi, większym chłamem (jeden z nich był kupiony nawet w polskim sklepie abc-rc - więc od Polaka).
Myślę, że sami sprzedawcy nie do końca wiedzieli co sprzedają.

Dobra koniec tego "odgrzewanego kotleta".

Pozdrawiam,
bagger
Posty: 549
Rejestracja: czwartek 24 lis 2011, 09:08
Lokalizacja: Leszno

Re: GPS Neo-M8N teraz z Galileo

Post autor: bagger »

Po to są fora, aby dzielić się wiedzą.
Zatem? Proszę podziel się wiedzą.
Pozdrawiam, Jarek
ODPOWIEDZ