FrSky ACCESS - Kompendium

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: PiotrSz »

mak, czyli wg informacji z Twojego artykułu jeśli dobrze zrozumiałem, Horus X12S nie będzie mógł pracować w protokole ACCESS z racji nie posiadania modułu nadawczego ISRM ?
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: mak »

PiotrSz pisze:mak, czyli wg informacji z Twojego artykułu jeśli dobrze zrozumiałem, Horus X12S nie będzie mógł pracować w protokole ACCESS z racji nie posiadania modułu nadawczego ISRM ?
Będzie analogicznie jak z Horusami X10 / X10S:

Horus X10/S (iXJT) -> Horus X10/S Express (ISRM)
Horus X12S (iXJT) -> Horus X12S ACCESS (ISRM)

Nie wiem jak się będzie nazywał X12S ACCESS (może właśnie tak?), ani kiedy będzie wydany - wiem, że nie w najbliższym czasie.
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: mak »

Artykuł uaktualniony. Dzięki pawelsky za sugestie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: pawelsky »

mak pisze:Artykuł uaktualniony. Dzięki pawelsky za sugestie.
Nie ma sprawy ale nie widze w sekcji o nadajnikach informacji informacji o R9M 2019/Lite. One rowniez obsluguja ACCESS (a nie sa ISRM).
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: mak »

pawelsky pisze: Nie ma sprawy ale nie widze w sekcji o nadajnikach informacji informacji o R9M 2019/Lite. One rowniez obsluguja ACCESS (a nie sa ISRM).
Moduły nadawcze R9 mam jeszcze na tapecie. Za kilka dni będę gotowy, żeby dołożyć je do artykułu.
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: mak »

Dodałem info o modułach R9. Myślę, że teraz artykuł wyczerpuje temat i wyjaśnia czym ACCESS różni się od ACCST i co nowego wprowadza.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: Głuś »

mak, przyjemny artykuł, na razie tak na szybko przeczytałem (w pracy :P), ale jeszcze pewnie zajrzę na spokojnie :)
Tylko z tym zasięgiem to trochę przesadzasz na niekorzyść, na starym ACCST (po aktualizacji z marca) wyciągniesz spokojnie 2km nisko nad ziemią, to ten nowy protokół powinien dawać z 3km.
Wiesz coś może na tomat ACCST - czy będzie nadal rozwijany?
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: mak »

Głuś pisze:mak, przyjemny artykuł, na razie tak na szybko przeczytałem (w pracy :P), ale jeszcze pewnie zajrzę na spokojnie :)
Tylko z tym zasięgiem to trochę przesadzasz na niekorzyść, na starym ACCST (po aktualizacji z marca) wyciągniesz spokojnie 2km nisko nad ziemią, to ten nowy protokół powinien dawać z 3km.
Wiesz coś może na tomat ACCST - czy będzie nadal rozwijany?
Dzięki Głuś za miłe słowa :).

Wiem, że na ACCST jest osiągalny zasięg >2km, w sprzyjających warunkach i przed aktualizacją. Ale nie wszędzie i nie w każdym modelu. Czasem jest jednak nawet mniej niż te 1.5km. Dlatego wolę napisać zachowawczo, niż potem dyskutować "że przecież było napisane" ;). Choć wiadomo, że zasięg radiowy to nie jest rzecz stała i dana na zawsze.

ACCST nie będzie dalej rozwijany, choć odbiorniki D16 będą jeszcze pewnie długo produkowane.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: pawelsky »

mak pisze:Myślę, że teraz artykuł wyczerpuje temat i wyjaśnia czym ACCESS różni się od ACCST i co nowego wprowadza.
Bardzo przydatny artykul, zeby jeszcze ludziom chcialo sie czytac przed zadaniem mnostwa niepotrzebnych pytan na forum...

Moze warto go przypiac gdzies w widocznym miejscu?
Awatar użytkownika
mak
Posty: 118
Rejestracja: piątek 11 lip 2014, 21:46
Lokalizacja: Złotokłos

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: mak »

pawelsky pisze:Bardzo przydatny artykul, zeby jeszcze ludziom chcialo sie czytac przed zadaniem mnostwa niepotrzebnych pytan na forum...

Moze warto go przypiac gdzies w widocznym miejscu?
Dzięki pawelsky! także za zawsze konstruktywne uwagi. Zawsze to dobrze jak ktoś spojrzy krytycznym okiem z innej perspektywy.

Oczywiście nie mam nic przeciwko, żeby wątek przypiąć - ale to nie moja decyzja.
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: PiotrSz »

mak pisze:Oczywiście nie mam nic przeciwko, żeby wątek przypiąć - ale to nie moja decyzja.
Ja bym ten temat przeniósł do działu "Nadajniki i Odbiorniki RC" i tam go przypiął. Myślę że to stosowniejsze miejsce niż dział "Poradniki", tamten dział jest właśnie o nadajnikach i odbiornikach, artykuł maka również.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: FrSky ACCESS - Kompendium

Post autor: Verid »

Mówisz, masz :mrgreen:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ