Mavic Air 2

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: Mavic Air 2

Post autor: vwrafi »

Przepraszam, bo już temat się trochę zamydla. Jakie drony ze śledzeniem o wadze do 900 gram posiada obecnie w ofercie firma DJI?

A skąd mam wiedzieć czy MA1 będzie wystarczający do śledzenia mnie jak nigdy go nie miałem. Jak wyszedł MA2 to zakładam że śledzi jeszcze lepiej niż MA1. Skoncentrowałem się na DJI gdyż jak chciałem kupić tańszego drona to każdy mi pisał że tylko DJI się liczy. Czyli to nieprawda i są lepsze drony od tych DJI jak np. te Skydio ?

No tak, zobaczyłem filmik i się podjarałem bo jak inaczej miałem się podjarać? Przecież nikt z moich znajomych jeszcze nie ma tego drona żebym mógł go na żywo zobaczyć. Po to są kręcone recenzje.

Bardzo proszę mnie nie obrażać, ja staram się tego nie robić, zachowajmy trochę kultury tutaj. Mam 40 lat i może rzeczywiście nie byłem na badaniu psychiatrycznym, ale do tej pory nikt mi nie dał do zrozumienia w świecie realnym że mogę mieć dysocjacyjne zaburzenie tożsamości.

Ja niestety nie wiem ile ma pan lat, więc wolę nie pisać do ciebie na "ty". Bezpieczniej jest pisać pan, bo jeśli jest pan taki stary jak ja to chyba tak wypadałoby robić.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2

Post autor: pawelsky »

vwrafi pisze:A skąd mam wiedzieć czy MA1 będzie wystarczający do śledzenia mnie jak nigdy go nie miałem.
Internetu zakladam Ci nie wylaczyli, wiec z tego samego zrodla z ktorego czerpiesz informacje o MA2 mozesz dowiedziec sie jak sprawuje sie MA1. Dodam ze MA1 jest na rynku od jakiegos czasu wiec i informacji o nim znajdziesz duzo wiecej niz o MA2.
vwrafi pisze:Czyli to nieprawda i są lepsze drony od tych DJI jak np. te Skydio ?
Jesli chodzi o sledzenie, oczywiscie.
vwrafi pisze:No tak, zobaczyłem filmik i się podjarałem bo jak inaczej miałem się podjarać? Przecież nikt z moich znajomych jeszcze nie ma tego drona żebym mógł go na żywo zobaczyć. Po to są kręcone recenzje.
Podejmowanie decyzji o zakupie na podstawie reklamowego filmiku, zanim jeszcze sprzet jest dostepny w sprzedazy do najrozsadniejszych chyba jednak nie nalezy. Usiadz na spokojnie, zastanow sie jakie cechy sa dla Ciebie wazne, jakie nie, a dopiero potem pytaj o porady...
vwrafi pisze:Mam 40 lat i może rzeczywiście nie byłem na badaniu psychiatrycznym, ale do tej pory nikt mi nie dał do zrozumienia w świecie realnym że mogę mieć dysocjacyjne zaburzenie tożsamości.
Pomylilem autorow cytatow. Usunalem ten fragment. My bad.
vwrafi pisze:Ja niestety nie wiem ile ma pan lat, więc wolę nie pisać do ciebie na "ty". Bezpieczniej jest pisać pan, bo jeśli jest pan taki stary jak ja to chyba tak wypadałoby robić.
Ile mam lat widac w moim profilu. Choc do najmlodszych nie naleze to za starego sie tez nie uwazam. Niezaleznie od wieku, forma "Pan" na forum jest niepotrzebna...
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: Mavic Air 2

Post autor: vwrafi »

Dobrze, zróbmy reset bo może rzeczywiście każdy za bardzo się podjarał i starał się udowodnić swoje zdanie. Poczekajmy aż wypłynie więcej recenzji Air 2 i wtedy zobaczymy czy jest o tyle lepszy od Air 1 jak sugerowałby wzrost ceny. Szerokości :D ( w tym środowisku też tak się pisze ? :D )
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2

Post autor: pawelsky »

vwrafi pisze:Dobrze, zróbmy reset bo może rzeczywiście każdy za bardzo się podjarał i starał się udowodnić swoje zdanie.
Ja tam zadnego podjarania nie odczuwam, przekazuje Ci jedynie informacje i argumenty. Nie wzbudzaja one we mnie zadnej szczegolnej ekscytacji.
vwrafi pisze:Szerokości :D ( w tym środowisku też tak się pisze ? :D )
Nie spotkalem sie.
vwrafi
Posty: 35
Rejestracja: środa 01 mar 2017, 08:17

Re: Mavic Air 2

Post autor: vwrafi »

pawelsky pisze:
vwrafi pisze:Dobrze, zróbmy reset bo może rzeczywiście każdy za bardzo się podjarał i starał się udowodnić swoje zdanie.
Ja tam zadnego podjarania nie odczuwam, przekazuje Ci jedynie informacje i argumenty. Nie wzbudzaja one we mnie zadnej szczegolnej ekscytacji.
vwrafi pisze:Szerokości :D ( w tym środowisku też tak się pisze ? :D )
Nie spotkalem sie.
Dobrze, w takim razie ja się tylko podjarałem niechcący. Poczekajmy aż wyjdzie więcej recenzji Air 2. Wysokiego nieba :D
Awatar użytkownika
Redgarex
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2020, 20:02

Re: Mavic Air 2

Post autor: Redgarex »

Witam,

Gdzie kupowaliście swoje drony Mavic?

Pytam bo chciałbym kupić Mavic Air 2 combo, ale gryzą mi się ceny w Polsce i za granicą:
989$ * 4,16 = 4110 zł
1049E * 4,55 = 4770 zł
W Polsce 5000 zł

Jak to w praktyce wygląda? Opłaca się ściągać zza granicy, czy koszty transportu, cło i jakieś inne dopłaty sprawiają że jest to gra nie warta świeczki?
Dodam jeszcze że potrzebuję fakturę na firmę i chciałbym go kupić w najbliższym czasie.

Z góry dziękuję za pomoc i podzielenie się swoimi doświadczeniami.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2

Post autor: pawelsky »

Redgarex pisze:Opłaca się ściągać zza granicy, czy koszty transportu, cło i jakieś inne dopłaty sprawiają że jest to gra nie warta świeczki?
Przy sciaganiu zza granicy dochodza Ci cla i podatki, transport, a dodatkowo w przypadku gwarancji musisz odsylac za granice, wiec musisz sam ocenic czy taka zabawa Ci sie oplaca.

Pomijam fakt ze chwilowo MA2 mozna kupic jedynie w Chinach. Reszta swiata bedzie musiala poczekac z 2-3 tygodnie.
potrek
Posty: 473
Rejestracja: czwartek 29 gru 2016, 12:36
Lokalizacja: szczecin

Re: Mavic Air 2

Post autor: potrek »

Mediamarkt.de 1049 euro. Jak ktos mieszka blizej granicy zawsze pare stówek w kieszeni zostanie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2

Post autor: pawelsky »

potrek pisze:Mediamarkt.de 1049 euro. Jak ktos mieszka blizej granicy zawsze pare stówek w kieszeni zostanie.
Za tyle to mozesz bezposrednio od DJI kupic wiec to zadna atrakcja. Poza tym dostepne tak jak wspomnialem dopiero na koniec maja.
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Mavic Air 2

Post autor: piwko »

Jak to nie atrakcja? Sklep sprzedaje po cenie producenta i to nie jest atrakcja? :lol:
Awatar użytkownika
Redgarex
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2020, 20:02

Re: Mavic Air 2

Post autor: Redgarex »

Dziękuję za odpowiedzi.
Chyba zamówię bezpośrednio ze strony DJI za 1049 Euro w tym darmowa dostawa.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2

Post autor: pawelsky »

Redgarex pisze:Chyba zamówię bezpośrednio ze strony DJI za 1049 Euro w tym darmowa dostawa.
Zanim to zrobisz
http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?p=575170#p575170
piwko
Posty: 524
Rejestracja: piątek 18 lip 2014, 07:56

Re: Mavic Air 2

Post autor: piwko »

Kupuj tam gdzie gwarancja jest na miejscu. Wysyłki takiego sprzętu za oceany i mury średnio się opłacą w razie jakiegoś problemu. Co do sprzętu zakupionego w UE możesz liczyć na gwarancję w kraju. Nie wiem czy akurat z tą maszyną tak będzie. Ale wiem jak miałem z telefonem... Kupiony w Chinach, gwarancja w Chinach. Kupiony np. we Francji, gwarancja w Polsce... Dopytaj się. Będziesz szczypał się o 50 czy 100 zl?
Awatar użytkownika
Redgarex
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 28 kwie 2020, 20:02

Re: Mavic Air 2

Post autor: Redgarex »

Dziękuję za cenne uwagi, wezmę je pod uwagę.

Przy okazji odkryłem że wchodząc na DJI store i scrollując na sam dół pisze coś takiego:
"Subscription Offer
Subscribe now to the DJI Online Store to receive a 5% off coupon, updates about campaigns, and news about popular products. If you already have a DJI account, please submit the same email address that you registered your account with."

Wychodzi więc na to że kupując przez oficjalną stronę możemy go dostać za ok 4500 zł (zniżka 5% + niższa cena w Euro), a nie 5000 zł.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Mavic Air 2

Post autor: pawelsky »

Redgarex pisze:Wychodzi więc na to że kupując przez oficjalną stronę możemy go dostać za ok 4500 zł
Nie mozemy, kuponu nie mozna wykorzystac na MA2 (ani kilka innych produktow).
ODPOWIEDZ