Autko Fpv

auta...

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Autko Fpv

Post autor: TorFPV »

Autko zasilane tylko do 2s ale to nic, będę musiał użyć przetwornicy step up do 14V dla kamerki i nadajnika.
Nadajnik 800mW już mam, na kamerkę nadal czekam.
Autko idealnie popyla po śniegu, napęd 4x4 robi robotę. Obecnie zasilany jest z pakietu 2s 3000mAh NiMh i można jeździć przez 15 minut. Mało żerne to autko nie jest ale skusiła mnie okazja cenowa. Zamówiłem już 2s 5000mAh LiPo, idealnie pasuje wymiarami, myślę że troszkę mi to wydłuży czas jazdy a i z lipo mam większe obycie bo nimh to nawet nie wiem jak to ładować.

Jak tylko dojdzie mi kamerka to montuję to na karoserii ;) Ciekawy jestem jak będzie z drganiami ;)


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Autko Fpv

Post autor: szoja »

Storma przydało by się wstawić, bo w czasie jazdy obraz będzie co najmniej rozmazany. W naszych slizgach zimowych jednynie bardzo powoli jadąc dało się obserwować, czy ślidzic kolegę. Natomiast przy dużych prędkościach jechało sie na słońce :) U ciebie gładkiego śniegu pod kołami raczej nie będzie:)
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Autko Fpv

Post autor: TorFPV »

A co to jest storm ?

Czy może ktoś polecić OSD które będzie dało się zasilić z pakietu 2s oraz pokazywać będzie napięcie pakietu, zużyte mAh ? Chodzi mi o osd bez większego programowania, wgrywania jakiś bootladerów itp, proste osd które zasilam, podpinam czujnik prądu i działa ;)

EDIT:

Czy jest możliwość dokupienia jakiś większych opon ? Dzisiaj autko zaklinowało się w dużym śniegu, większe koła podniosły by podwozie do góry. W standardowych częściach zapasowych tego modelu nie widzę nic takiego ;)
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
Awatar użytkownika
szoja
Posty: 513
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2011, 12:49
Lokalizacja: B-stok

Re: Autko Fpv

Post autor: szoja »

Storm 32 -sugeruję montaż gimbala do autka w celu polepszenia obrazu.
Awatar użytkownika
TorFPV
Posty: 3632
Rejestracja: wtorek 26 lip 2011, 20:03
Lokalizacja: Strefa G

Re: Autko Fpv

Post autor: TorFPV »

Czy ktoś znający się na samochodzikach RC może polecić amortyzatory które będą zamiennikiem tych do Absima ASB1BL ?
Z aktualnych wylewa się olej czy jakiś smar. Całe obklejone są syfem i ciężko chodzą.
Czy takie będą okej ? :
https://allegro.pl/oferta/amortyzatory- ... 9020921904

Tak to aktualnie wygląda u mnie. Ten na pierwszym zdjęciu wysiadł kompletnie.
20200327_174600 (Kopiowanie).jpg
20200327_174600 (Kopiowanie).jpg (220.17 KiB) Przejrzano 4307 razy
20200327_174651 (Kopiowanie).jpg
20200327_174651 (Kopiowanie).jpg (207.67 KiB) Przejrzano 4307 razy
Pozdrawiam Damian :-)

YouTube
zbyk
Posty: 76
Rejestracja: czwartek 28 maja 2015, 19:43
Lokalizacja: Koło

Re: Autko Fpv

Post autor: zbyk »

Witam.
Amortyzatory zdemontuj z autka, wymyj w gorącej wodzie, rozkręć je na czynniki pierwsze, wylej stary olej, uszczelnienia (oringi) będą pod korkiem i goleni, pomierz oringi i wymień na nowe (z zakupem nie będzie problemu), zakup olej silikonowy i zalej amortyzatory po wymianie uszczelnienia.
Olej ma różną gęstość np: na Allegro w dziale kolekcje wpisz olej do amortyzatorów - do wyboru i koloru.
Jeżeli golenie są skorodowane to pozostaje zakup nowych amortyzatorów lub dopasowanie z innych (u traxxasa golenie występują jako część zamienna).
Pozdrawiam.
Pozdrawiam zbyk
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Autko Fpv

Post autor: PiotrSz »

toretto1995, amortyzatory mierzy się na maksymalnym rozciągnięciu a u Ciebie nie widać czy tak są mierzone.
Jeśli chcesz je wymienić to dopasuj takie które będą najbardziej zbliżone długością albo będą takie same.
Jeśli kupisz dłuższe amorki to skrócisz zakres pracy zawieszenia ponieważ obudowa tłoczyska będzie dłuższa i tym samym o tą długość skróci się zakres pracy, jeśli kupisz zbyt krótkie cały model Ci siądzie niżej i defakto też skrócisz zakres pracy zawieszenia.
Tak więc ja bym nie zakładał zbyt długich i krótszych.
Oczywiście jeśli nie jeździsz w ekstremalnym terenie, skrócenie zakresu pracy zawieszenia o kilka mm nie będzie dla Ciebie odczuwalne to co tam wsadzisz zależy od Ciebie.
ODPOWIEDZ