retransmisja linku rc a failsafe

Moderatorzy: marbalon, moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: cesarz150 »

Mam następujący problem, zrobiłem sobie retransmisję linku rc (nadajnik Spektrum DX9, odbiornik 8 kanałowy Spektrum (chiński) z wyjściem PPM, nadajnik eLeReS MAX), w odbiorniku eLeReS Mini w modelu ustawiona funkcja failsafe no PWM/PPM, autopilot z firmy Pitlab skonfigurowany tak aby w przypadku zadziałania funkcji failsafe przechodził w tryb Auto z powrotem do bazy.
Autopilot reaguje właściwie jeśli wyłączę zasilanie odbiornika 8 kanałowego Spektrum bądź nadajnika eLeReS MAX bądź odbiornika eLeReS Mini - wyłączenie jednak samego nadajnika Spektrum DX9 nie powoduje żadnej reakcji autopilota.
Miałbym w związku z tą sytuacją pytanie czy ktoś zetknął się z takim problemem i jak go ewentualnie rozwiązać tak aby również awaria nadajnika Spektrum DX9 spowodowała powrót modelu do bazy.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: pawelsky »

cesarz150 pisze:odbiornik 8 kanałowy Spektrum (chiński) z wyjściem PPM
A ten odbiornik Spektrum to jak ma skonfigurowane failsafe? Co to za konkretnie odbiornik?
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: cesarz150 »

To jakaś chińska podróbka, nie sądzę żeby miał funkcję failsafe.
Załączniki
odbiornik.jpg
odbiornik.jpg (245.01 KiB) Przejrzano 2984 razy
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: pawelsky »

cesarz150 pisze:To jakaś chińska podróbka, nie sądzę żeby miał funkcję failsafe.
To bardzo mozliwe ze po utracie sygnalu przechodzi w stan hold (czyli trzyma ostatnio zadane parametry) lub jakis predefiniowany preset i dlatego eLeReS nie wykrywa utraty sugnalu.

Podlacz do niego serwa i zobacz jak sie zachowaja po wylaczeniu nadajnika.
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: cesarz150 »

Serwa mam podłączone, autopilot właściwie reaguje (przechodzi w tryb auto - nie sprawdzałem jeszcze w terenie czy to tryb hold czy powrót do bazy chociaż na pewno konfigurowałem go na powrót do bazy - po zbindowaniu odbiornika eLeReS mini ustawiłem w nim funkcję failsafe przy takich ustawieniach drążków w nadajniku Spektrum jaki odpowiada powrotowi do bazy w trybie auto AP).
Jedynym problemem jest brak jakiejkolwiek reakcji autopilota na wyłączenie samego nadajnika Spektrum DX9 (a więc również na jego awarię).
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: pawelsky »

cesarz150 pisze:Serwa mam podłączone
Chodzi mi o podlaczenie serw bezposrednio do odbiornika Spektrum. Podejrzewam ze po wylaczeniu nadajnika DX9 serwa beda nadaj trzymac jakas pozycje, czytaj sygnal PPM nie zaniknie, a wiec i sila rzeczy nie wywola failsafe eLeReSa...
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: cesarz150 »

Na pewno tak bo rzadko który odbiornik Spektrum (mam na myśli nawet te oryginalne) posiada funkcję failsafe, że nie wspomnę o wyjściu PPM - akurat wyjście PPM dość często posiadają chińczyki.
Mam taki jeden odbiornik oryginalny Spektrum z funkcją failsafe i wyjściem PPM więc pewnie na nim spróbuję bo na tym chińczyku to pewnie rzeczywiście to nie zadziała. Dzięki za cenne uwagi.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: retransmisja linku rc a failsafe

Post autor: pawelsky »

cesarz150 pisze:Na pewno tak
Nie zakladaj, sprawdz. Byc moze problem jest gdzie indziej.
cesarz150 pisze:Mam taki jeden odbiornik oryginalny Spektrum z funkcją failsafe i wyjściem PPM więc pewnie na nim spróbuję bo na tym chińczyku to pewnie rzeczywiście to nie zadziała. Dzięki za cenne uwagi.
Tyle ze chodzi wlasnie o to aby nie mial failsafe, lub tez mial takie ktore da sie ustawic na "no signal" failsafe. Odbiorniki Spektrum jakie widzialem maja niestety "preset failsafe", czyli to co podejrzewam obserwujesz na swoim V710...
ODPOWIEDZ