Problem z omnibusf4 v2(SD)

Inne Flight Controlery (sterowniki) niz wyżej wymienione

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
midas63
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 kwie 2019, 08:20
Lokalizacja: Kraków

Problem z omnibusf4 v2(SD)

Post autor: midas63 »

Konfiguracja następująca omnibus połączony z FLI14 poprzez IBUS (UART6), podpięte do jumpera t12. Poustawiałem wszystko w cleanflight i teoretycznie wszystko działa. W programie gimbale reagują prawidłowo gaz to gaz yaw to yaw itd. Jak próbuję latać to w ogóle nie mam reakcji na Yaw tak jakby FC nie "widziało" tego kanału. Ktoś jest w stanie pomóc mi to ogarnąć
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z omnibusf4 v2(SD)

Post autor: df2 »

midas63 pisze:Konfiguracja następująca omnibus połączony z FLI14 poprzez IBUS (UART6), podpięte do jumpera t12. Poustawiałem wszystko w cleanflight i teoretycznie wszystko działa. W programie gimbale reagują prawidłowo gaz to gaz yaw to yaw itd. Jak próbuję latać to w ogóle nie mam reakcji na Yaw tak jakby FC nie "widziało" tego kanału. Ktoś jest w stanie pomóc mi to ogarnąć
1. Dlaczego cleanflight?
2. Zdjęcia i film z działania?
Awatar użytkownika
midas63
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 kwie 2019, 08:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z omnibusf4 v2(SD)

Post autor: midas63 »

df2 pisze:1. Dlaczego cleanflight?
2. Zdjęcia i film z działania?
Nie ma znaczenia, na betaflight jest tak samo. Nie mam filmiku, można sobie to łatwo wyobrazić, po prostu nie obraca się wokół własnej osi . Połączenia robiłem wg tego filmu https://www.youtube.com/watch?v=pNEyERJ1w_8, tylko zamiast FS-IA6B mam FLI14
df2
Posty: 672
Rejestracja: poniedziałek 05 maja 2014, 21:11
Lokalizacja: Biała Podlasla

Re: Problem z omnibusf4 v2(SD)

Post autor: df2 »

No ale mnie bardzo interesuje dlaczego wybrałeś cleanflight.

I nie wiem czy komuś będzie się chciało zagłębiać temat gdzie zrobiłeś podobnie jak tam, ale nie działa, ale nie pokażesz jak konkretnie to wygląda.
Pomijając fakt, że pewnie połowa UF po zobaczeniu, że używasz "archaicznego" cleanflight, powie sobie ze nie warto tym się zajmować.
Wg cleanflight obsługuje ibus? To dla mnie nowość, nie wiedziałem o tym, a wręcz byłem pewny, że nie.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Problem z omnibusf4 v2(SD)

Post autor: pawelsky »

midas63 pisze:Nie mam filmiku
To zrob, nikt sie tu w wrozke nie bedzie bawil. I sprawdz czy silniki kreca sie we wlasciwa strone.
Awatar użytkownika
midas63
Posty: 17
Rejestracja: niedziela 28 kwie 2019, 08:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Problem z omnibusf4 v2(SD)

Post autor: midas63 »

df2 pisze:No ale mnie bardzo interesuje dlaczego wybrałeś cleanflight.
Wg cleanflight obsługuje ibus? To dla mnie nowość, nie wiedziałem o tym, a wręcz byłem pewny, że nie.
Za radą światłych kolegów przeinstalowałem na najnowsze oprogramowanie betaflight i omnibus ruszył.
Cleanflight teoretycznie obsługuje IBUS, przynajmniej jest opcja wyboru tej magistrali ale być moźe nie do końca sobie radzi. Beta załatwiła sprawę. Dziękuję
ODPOWIEDZ