Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Lukinek28
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 16:31
Lokalizacja: Kraków

Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: Lukinek28 »

Witajcie. Posiadam drona Phantom 3 adv i od jakiegoś czasu mam taki problem:
Puszczam drona, w aplikacji pojawia się podgląd, łączy go jako advanced, latam, czasami wylatam cała baterie i jest okej. Czasami nagle zgubi podgląd i jest czarno biały obraz( klatka z ostatniego ujecia gdy był podgląd) i muszę lądować. Wtedy tez w aplikacji wskakuje dron jako profesional.
Muszę czasem poczekać chwilę, włączyć, wyłączyć drona, aplikacje i znów wskoczy advanced i jest podgląd przez jakiś czas.Bywa i tak że puszczę go, odleci na 100 m i odrazu brak podglądu. Czasami odrazu gdy się łącze z dronem, czyta go jako profesional i nie ma podglądu z kamery. Ostatnio podczas lotów było tak kilka razy, że jest podgląd, lecę, robię fotkę, nagle przycisk od zdjęcia w trakcie robienia fotki zaczyna buforować, obraz zawiesza się i traci podglad, muszę wylądować i wtedy widze że dron wskakuje znów jako profesional.

Podobno za to odpowiedzialny jest moduł ofdm, płytka gimbala. No to wymieniłem te płytkę, złożyłem wszystko, puściłem drona, lecę, robię zdjęcia i na którejś foto z rzędu przycisk zaczyna buforować i stracił się obraz. Aplikacja znów widziała drona jako profesional.
Zgłupiałem całkowicie, myślę że nie jest to wina firmware, bo poprzednia płytkę gimbala mialem zaktualizowana do najnowszej wersji i był problem, ta nowa nie ma wgranych wszystkich aktualizacji a dzieje się dokładnie identycznie jak na poprzedniej.

Czego to może być wina? Telefonu ?
Smartfon to Xiaomi redmi note 5, półroczny, dzieje się tak samo na kilku kablach.
Myślę że gdy to była uwalona jakaś taśma, to by wyrywkowo odcinało obraz i się psuło, a tutaj w 3/4 przypadków dzieje sie tak przy robieniu zdjęcia, chociaż zdąża się że i bez tego obraz się traci na pewnej wysokości i po wylądowaniu aplikacja cały czas widzi drona jako profesional..

Miał ktoś taki przypadek ? Bo ja już nie mam pojęcia gdzie szukać przyczyny
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: pawelsky »

Lukinek28 pisze:Podobno za to odpowiedzialny jest moduł ofdm, płytka gimbala. No to wymieniłem te płytkę
Modul OFDM a plytka gimbala to dwie zupelnie rozne plytki....
Lukinek28
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 16:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: Lukinek28 »

Chodzi mi o ten moduł co jest pod białym plastikiem, pod czujnikami. Ten co idą do niego 4 anteny. Może źle to nazwałem
Moro8903
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 20 paź 2019, 21:51

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: Moro8903 »

Jak potrzebujesz pomocy to mogę użyczyć do testów płytę gimbala do adv/pro żebyś mógł sobie sprawdzić czy to jej wina.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: pawelsky »

Lukinek28 pisze:Ten co idą do niego 4 anteny
To jest OFDM. Zrobic pelny upgrade firmware w dronie i radiu i zweryfikowac logi z upgradeu. Jak to nie pomoze to serwis
Lukinek28
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 16:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: Lukinek28 »

A może być tak, że aplikacja nie jest już wspierana dla nowych telefonów i wariuje ?
Bo korzystam z pół rocznego Xiaomi
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9763
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: pawelsky »

Lukinek28 pisze:A może być tak, że aplikacja nie jest już wspierana dla nowych telefonów i wariuje ?
Twoj opis wskazuje raczej na problemy ze stabilnym polaczeniem aparatury dronem, nie z aplikacja.
Lukinek28
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 16:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: Lukinek28 »

No właśnie dziwnie to wygląda wszystko, dziś latalem ,wszystko było okej, ale gdy zacząłem robić zdjęcia, kilka pod rząd, to zaczęło się znowu buforowanie przycisku po czym za chwilę pisze że brak podglądu
gorszysort
Posty: 244
Rejestracja: niedziela 19 cze 2016, 17:55
Lokalizacja: Pomorskie/Zachodniopom.

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: gorszysort »

Lukinek28 pisze:No właśnie dziwnie to wygląda wszystko, dziś latalem ,wszystko było okej, ale gdy zacząłem robić zdjęcia, kilka pod rząd, to zaczęło się znowu buforowanie przycisku po czym za chwilę pisze że brak podglądu
Brzmi jakby chip Ambarella wieszał się przy dużym obciążeniu. Ja bym spróbował rebailing Ambarelli, jej NAND'a i RAM'u. No a wcześniej upewnić się że kabel łączący płytkę górną gimbala z OFDM'em jest sprawny.

Trochę dziwne że Ambarella nie uruchamia się ponownie. Powinna być utrata na 10-20 sekund, tyle trwa restart.
Lukinek28
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 16:31
Lokalizacja: Kraków

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: Lukinek28 »

Koledzy droniarze, a czy karta pamięci może mieć coś wspólnego z tym dziwnym zachowaniem ? Bo wczoraj zmieniłem kartę na inną, zrobiłem jej format w dronie i jak narazie jest wszystko okej
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Phantom 3adv dziwny problem z podglądem

Post autor: PiotrSz »

Lukinek28 pisze:czy karta pamięci może mieć coś wspólnego z tym dziwnym zachowaniem
Jeżeli miałeś wsadzoną do drona gównianą, wolną kartę to mogła nie dawać rady z zapisem i cuda się działy. Jeśli karta którą wsadziłeś teraz jest szybsza i nie masz problemów jak miałeś wcześniej to możesz mieć rozwiązanie problemu...
ODPOWIEDZ