VEGAS Studio Platinum 16 czy Adobe Premiere Elements 2020

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

VEGAS Studio Platinum 16 czy Adobe Premiere Elements 2020

Post autor: Verid »

Jak w tytule - chcę sobie kupić soft do obróbki domowych nagrań. Żadne tam profi czy zarobkowe. Do tej pory używałem Sony (teraz VEGAS) Studio Platinum 13 ale czas mija, technologia tak kamer jak i oprogramowania idzie naprzód i czas na upgrade. Pytanie - co wybrać?
Oba softy regularnie napraszają mi się z reklamami, oba napakowane przydasiami, ułatwieniami i efektami i oba w podobnej cenie.
Za Vegas przemawia to że używałem wcześniejszej wersji ale z drugiej strony Premiere Elements nie wygląda aż tak mocno inaczej (przynajmniej na filmikach reklamowych) żeby zniechęcał do przesiadki.
Z kolei produkt Adobe jest znacznie częściej wymieniany wśród zestawień pt. "Jaki program wybrać" i częściej go widzę w różnego rodzaju tutorialach dotyczących obróbki wideo - szczególnie nagrań 360 pochodzących z GoPro MAX którą jestem przyszłościowo zainteresowany. Kwestią otwartą pozostaje interpretacja tego faktu - agresywny marketing? Łatwiej go "rąbnąć"? Czy rzeczywiście tak odstawia konkurencję?
Materiał z jakim przyjdzie im się zmierzyć to na chwilę obecną to XAVC S do 4K@100 Mbps włącznie (z Soniacza) i HEVC we wszystkich smakach oferowanych przez GoPro 8.
Przyszłościowo, jak już wspomniałem, może się pojawić materiał 360 i z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie pochodził z GoPro więc też HEVC.

A zatem - opinie? Przemyślenia? Może ktoś przypadkiem miał do czynienia z obydwoma produktami? Który brać i, co najważniejsze, dlaczego?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: VEGAS Studio Platinum 16 czy Adobe Premiere Elements 202

Post autor: cobra »

Parę miesięcy temu udało mi się kupić Vegas Movie Studio 16 za 30euro. Jestem zadowolony.
Przedtem miałem Vegas chyba 10.
________________
Cobra
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: VEGAS Studio Platinum 16 czy Adobe Premiere Elements 202

Post autor: Verid »

I co zaważyło na twoim wyborze? Czy tylko fakt że wcześniej używałeś "dziesiątki"?
Ten wredny...
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: VEGAS Studio Platinum 16 czy Adobe Premiere Elements 202

Post autor: PiotrSz »

Używałem kiedyś Sony Vegas 10 (nie jestem pewny wersji) ale przez pewne rzeczy których brakowało mi w tym programie przesiadłem się na Adobe Premiere w ostatniej wersji nie chmurowej i zmiana nie odbyła się w bólach... wiadomo zmiana platformy i trochę inna obsługa ale bez tragedii. Obecnie współdzielę z kolegą cały pakiet Adobe i nawet jeśli dostał bym jakiś inny program za free to nie przesiał bym się z premierki. Przemawia za tym bardzo duża ilość tutoriali na youtube tłumaczących dosłownie prawie każdą pierdołę, dużo dostępność za free lutów a nawet ciekawych efektów.
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 2876
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 22:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: VEGAS Studio Platinum 16 czy Adobe Premiere Elements 202

Post autor: cobra »

Czy tylko fakt że wcześniej używałeś "dziesiątki"?

No w moim przypadku tak. Plus cena. Używam tylko ułamka dostępnych funkcji takiego oprogramowania.
________________
Cobra
ODPOWIEDZ