ULC chce stworzyć rejestr wszystkich dronów

Tu można uprawiać dyskutanctwo ;-)

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
geo
Posty: 44
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 17:44
Lokalizacja: Tczew

Re: ULC chce stworzyć rejestr wszystkich dronów

Post autor: geo »

No tak bo ważna jest informacja, że mam nad głową samolot z Londynu do Hogkongu kiedy obok ciśnie SP-KCU niekoniecznie na zgłoszonej na FISie wysokosci 1000ft ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ULC chce stworzyć rejestr wszystkich dronów

Post autor: pawelsky »

geo pisze:No tak bo ważna jest informacja, że mam nad głową samolot z Londynu do Hogkongu
Tak, to wazna informacja bo lepiej zebys sie w niego nie wpakowal gdy za 3 min bedzie podchodzil do ladowania niedaleko Ciebie. Wazne tez zebys wiedzial ze w okolicy lataja szybowce (szybkie i ciche), ktore mozesz latwo przegapic. Wazne tez zebys nie wpakowal sie w Cirrusa ktory leci wlasnie ze Szczecina, Cessne ktora wyleciala z Pragi albo Aero ktore wybralo sie na spacer z Leszna i nie wiadomo gdzie beda chcialy przyziemic. Lepiej wiedziec tyle, niz nie wiedziec nic...
geo pisze:obok ciśnie SP-KCU niekoniecznie na zgłoszonej na FISie wysokosci 1000ft ;-)
Wrazenie ktore probujesz stworzyc ze transpondery posiadaja tylko i wylacznie samoloty rejsowe, jest niestety nieprawdziwe...
Awatar użytkownika
geo
Posty: 44
Rejestracja: środa 14 mar 2012, 17:44
Lokalizacja: Tczew

Re: ULC chce stworzyć rejestr wszystkich dronów

Post autor: geo »

To Ci podam jeszcze jeden przykład, że ads-b jest tylko gadżetemnw naszej sprawie. Są maszyny, ktróre mają niezły offset i pojawiają się po Twojej lewej a na odbiormiku są po prawej.
10lat w tym siedzę (nie mówię o oglądaniu FR24) i widziałem różne rzeczy ;-)
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: ULC chce stworzyć rejestr wszystkich dronów

Post autor: pawelsky »

geo pisze:To Ci podam jeszcze jeden przykład, że ads-b jest tylko gadżetemnw naszej sprawie. Są maszyny, ktróre mają niezły offset i pojawiają się po Twojej lewej a na odbiormiku są po prawej.
10lat w tym siedzę (nie mówię o oglądaniu FR24) i widziałem różne rzeczy ;-)
I jaki to ma zwiazek? Zegarki tez czasem pokazuja zla godzine a GPSy zla pozycje. To nie znaczy ze sa bezuzyteczne...
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: ULC chce stworzyć rejestr wszystkich dronów

Post autor: rc.fpv.poland »

Dla mnie to proste. BSP docelowo mają
gps-telemetraia-tx-bt-telefon 5g-serwer
Oraz
gps-link bt/wifi/ open code

Jeśli wszystko co lata miało by mieć takie systemy to wtedy można by stworzyć jedną mapę gdzie każdy widzi każdego.

Na razie to ma pomagać innym widzieć drony (a nawet i przyziemić w razie konieczności?). Droniarz dalej nie będzie widział np. paralotniarza, a jak na niego wpadnie to będzie jego wina.
ODPOWIEDZ