Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Moderatorzy: Adrián, breweryhills, moderatorzy2014, moderatorzy

Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Latttam »

Tu teścik DPR: https://www.dpreview.com/articles/26974 ... mavic-mini

Na głównej stronie jest cena 400 Euro, ciekawe jak to się zamieni na cenę w złotówkach, po jakim kursie? Myślę, ze 1800-1900 zł trzeba będzie wyjąć.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

Latttam pisze:ciekawe jak to się zamieni na cenę w złotówkach, po jakim kursie?
Po kursie Twojego banku.
LordOfTheDeath
Posty: 98
Rejestracja: wtorek 19 cze 2018, 09:44
Lokalizacja: Ełk

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: LordOfTheDeath »

W DJI Ars jest już w przedsprzedaży - 1799zł/2249zł z terminem sprzedaży od 12 listopada.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9764
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: pawelsky »

LordOfTheDeath pisze:W DJI Ars jest już w przedsprzedaży - 1799zł/2249zł
Czyli bardziej sie oplaca kupic bezposrednio od DJI...
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Latttam »

pawelsky pisze:
LordOfTheDeath pisze:W DJI Ars jest już w przedsprzedaży - 1799zł/2249zł
Czyli bardziej sie oplaca kupic bezposrednio od DJI...
W Media Markt też jest przedsprzedaż w tej samej cenie, W MM 1800 zł, Combo 2250 zł.

Jest już jedna rzecz która podoba się mniej - słaby bitrate - tylko 40 MBIT, co przy 2.7k jest słabym wynikiem. Szkoda :(

Tu video wygląda całkiem całkiem: https://www.youtube.com/watch?v=QYJGM1p0_lM
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Adrián »

Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Latttam »

Zastanawiam się co wypada teraz korzystniej: Xiaomi Fimi X8 SE czy ten DJI Mavic Mini?? Ceny są podobne.
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Adrián »

Ceny może tak, ale wagowo już nie. Za jakiś czas może być to istotna kwestia.
Jeśli waga nie gra roli tylko ogranicza budżet, prędzej pomyślałbym o używanym Air.
Awatar użytkownika
Alina81
Posty: 96
Rejestracja: czwartek 12 lip 2018, 13:04
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Alina81 »

Bardzo ciekawa propozycja od DJI, ten Mini. Mały, ale najeżony fajną elektroniką. Fajna zabawka w podróż, czy coś, no i nie musisz się martwić o papierologię, a prawda jest taka, że jak ktoś jeździ po świecie, to do świętego spokoju może chcieć coś tak małego, żeby nie mieć kłopotów na lotnisku, czy ogólnie już na miejscu w docelowym kraju. Szkoda, że nie będę miała okazji się tym przelecieć, bo raczej wśród znajomych nie jest to popularne hobby.

Jednak ogólnie w tym zachłyśnięciu się nowością rynkową na yt, drażnią mnie dwie rzeczy, pierwsza, że ma to być dobry pierwszy dron z kamerą do nauki, "bo takim przywalić w drzewo to nie szkoda", że co!? Jak kogoś stać na ćwiczenie trudnych ewolucji w powietrzu dronem za takie pieniądze... Dla mnie wcale nie małe. Tylko nie chcę, by znowu ktoś pisał, że latając dronem trzeba zapomnieć ile kosztował, bo to połowa prawdy, zapomnieć, to niekoniecznie latać brawurowo i przesadnie ryzykownie. Zresztą to ja mojemu Airowi w końcu chyba zaczęłam ufać. Druga rzecz jaka mnie drażni, to gadanie, że Mini ma wygryźć Air... OK, jeśli chodzi o budżet i wagę to może, ale Air bije małego na łeb na szyję. Mi się Mini bardzo podoba ze względu na wygląd i nie tyle wagę, co wielkość, gabaryty. Jest śliczny i słodki, ale tu się chyba zalety kończą... :) Jakby ktoś tu z forum miał Mini, to chętnie poczytam info, bo dużo siedzę w niusach z netu. Nie planuję tego kupować, ale lubię oglądać filmiki o dronach, takie... hobby
Latttam
Posty: 102
Rejestracja: czwartek 22 sie 2019, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Latttam »

Myślę, że pierwsze opinie "zwykłych" użytkowników pojawią się za około dwa tygodnie, na razie jest przedsprzedaż.

Chyba większości osób ten dron podoba się głównie ze względu na wagę (i wymiary). Nad Sparkiem nie było tyle zachwytów :)

Funkcjonalność ma niezłą, ale nie rewelacyjną. Jak wejdą nowe przepisy (jeśli wejdą), to takich dronów będzie znacznie więcej, a więc też o znacznie lepszej specyfikacji. Będzie znacznie większy wybór dobrych maszyn w wadze piórkowej.
Mavic Mini jak za 1800 zł potrafi naprawdę sporo. Niektórzy narzekają, że nie ma zapisu RAW, trybów manualnych, brak ustawień balansu bieli i że bitrate jest słabiutki (tylko 40 Mbps) / wysoka kompresja, a więc uzyskany materiał video daleko ustępuje temu z droższych dronów. Reszta parametrów jest OK. Wiem, że nie można wymagać zbyt wiele od sprzętu za 1800 zł, ale MZ mogli jeszcze upchnąć parę rzeczy. Niektórzy mówią, że być może będzie możliwy "hack" na 4K.

Jestem ciekaw jak wypadnie starcie Mavica Mini z Xiaomi Fimi X8 SE....szczególnie w materiale video. Oglądałem kilka filmów z Mini, jedne dobre, inne średnie, a niektóre fatalne.
Awatar użytkownika
Głuś
Posty: 1487
Rejestracja: sobota 01 mar 2014, 14:03
Lokalizacja: Lubelskie
Kontakt:

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Głuś »

Latttam pisze:Niektórzy narzekają, że nie ma zapisu RAW, trybów manualnych, brak ustawień balansu bieli i że bitrate jest słabiutki (tylko 40 Mbps) / wysoka kompresja, a więc uzyskany materiał video daleko ustępuje temu z droższych dronów. Reszta parametrów jest OK. Wiem, że nie można wymagać zbyt wiele od sprzętu za 1800 zł, ale MZ mogli jeszcze upchnąć parę rzeczy. Niektórzy mówią, że być może będzie możliwy "hack" na 4K
Bo to jest latający smartfon do selfie + zdjęć z wakacji i nim ma być, jaki to dla nich biznes robić to samo co w Phantom 4 za cenę śmigieł :P
Moje modele https://fpv.com.pl
Gogielki Eachine EV300D na dwa pasma jednocześnie ;-)

Pozdrawiam
Wojtek
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: rc.fpv.poland »

no i nie musisz się martwić o papierologię, a prawda jest taka, że jak ktoś jeździ po świecie, to do świętego spokoju może chcieć coś tak małego, żeby nie mieć kłopotów na lotnisku, czy ogólnie już na miejscu w docelowym
Przepisy szybko nadążą za takimi nowinkami. O to się nie martw. A jeśli chodzi o inne kraje. To i tak trzeba sprawdzić lokalne przepisy. Bo tam gdzie było zabronione latanie dronami i teraz patrzyć nie będą na wagę drona.

Lepiej się jeszcze powstrzymać o hurra optymizmu.

Tak przy okazji. Jeśli przepisy zostaną zmienione, to warto pamiętać że <250 g zostało wprowadzone ze względu na potęcjalną energię uderzenia. Wtedy Ci rozsądniejsi będą już wiedzieli że nie chodzi o żadne bezpieczeństwo i inne tego typu bzdety.
labo
Posty: 1150
Rejestracja: sobota 04 gru 2010, 21:19
Lokalizacja: Toruń

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: labo »

Miałem cichą i złudną nadzieję, że dla Mini nie będzie stref NFZ. Niestety dodano go już do map na stronie DJI i są takie jak dla pozostałych.
rc.fpv.poland
Posty: 117
Rejestracja: środa 04 wrz 2019, 18:23
Lokalizacja: GB

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: rc.fpv.poland »

Jak to, przecie to zabawka <250g? :)
Awatar użytkownika
Adrián
Posty: 9286
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 11:11
Lokalizacja: 50°08′13″N ; 18°57′59″E

Re: Nadchodzący DJI Mavic Mini (następca Sparka)...

Post autor: Adrián »

To nie zmienia faktu, że "idioci" też tym latać będą. Bardzo dobrze, że dji się tego trzyma, nawet w tym modelu. Tym bardziej, że cena zrobi swoje i będzie stać na niego więcej zielonych użytkowników.

Parametry na tak mały kopter i wagę są rewelacyjne. Do tego niska cena jak na dji i nie prędko pojawi się godny konkurent.
ODPOWIEDZ