Fat Shark - dodatkowe szkała korekcyjne

monitory, nagrywarki, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Fat Shark - dodatkowe szkała korekcyjne

Post autor: cesarz150 »

Noszę się z zamiarem zakupu gogli Fat Shark i mam dylemat - do czytania noszę okulary +1,75 jak większosć osób w moim wieku (57 lat). Fat Shark sprzedaje do swoich gogli szkiełka korekcyjne -2, -4, -6, więc nie wiem teraz czy mnie po prostu nie będą potrzebne takie szkiełka czy coś tu źle odczytuję? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie bo nie chciałbym kupić gogli a później nie móc z nich korzystać.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
PiotrSz
Posty: 3518
Rejestracja: środa 21 sie 2013, 22:04
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Fat Shark - dodatkowe szkała korekcyjne

Post autor: PiotrSz »

cesarz150, mając na wzór szkła korekcyjne fatshark każdy dobry optyk powinien bez problemu dociąć Ci szkła do gogli.
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Fat Shark - dodatkowe szkała korekcyjne

Post autor: cesarz150 »

Rzeczywiście, to dobry pomysł. Tylko nadal nie bardzo rozumię dlaczego akurat pomyśleli o tych co mają szkła na minus - tu musi być jakiś haczyk. Pewnie kupię najpierw same gogle i sprawdę - może żadne szkła nie będą mi potrzebne. Jakoś nie bardzo wierzę że taka znana firma nie pomyślała o takich ludziach jak ja - w takim wieku prawie wszyscy mają takie właśnie szkła dlatego myślę że być może z taką wadą (a właściwie to nie wada tylko proces starzenia się) wzroku być może będzie widać bardzo dobrze.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
misiekkk
Posty: 2084
Rejestracja: środa 01 cze 2011, 21:24
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Fat Shark - dodatkowe szkała korekcyjne

Post autor: misiekkk »

Przymierz najpierw gogle bez szkieł korygujących.
Znajomy, który nosi +1,5 lata w Skyzone bez żadnych dodatkowych szkieł korygujących i nie narzeka.
Świat z góry wygląda lepiej ;-)
Awatar użytkownika
cesarz150
Posty: 82
Rejestracja: czwartek 18 paź 2018, 08:04
Lokalizacja: Mielec, Dębica

Re: Fat Shark - dodatkowe szkała korekcyjne

Post autor: cesarz150 »

Dokładnie tak zrobię.
Nazgul 5, Crocodile Baby 5, GreenHornet 3, Twin Star 2, Talon, Taranis X9D plus - OSD+AP+GS by PitLab, Fox 1.2, eLeReS
Awatar użytkownika
zbipok
Posty: 1965
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 10:00
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Fat Shark - dodatkowe szkała korekcyjne

Post autor: zbipok »

cesarz150 pisze:Noszę się z zamiarem zakupu gogli Fat Shark i mam dylemat - do czytania noszę okulary +1,75 jak większosć osób w moim wieku (57 lat). Fat Shark sprzedaje do swoich gogli szkiełka korekcyjne -2, -4, -6, więc nie wiem teraz czy mnie po prostu nie będą potrzebne takie szkiełka czy coś tu źle odczytuję? Może macie jakieś doświadczenia w tym temacie bo nie chciałbym kupić gogli a później nie móc z nich korzystać.
Ja sobie sam zrobiłem szkła korekcyjne.
Mam jakieś +2 i to nierównomiernie dla lewego i prawego. Mam kolegę optyka i myślałem że uda się wyciąć na jego maszynie odpowiednie szkiełka, ale niestety do gogli są mniejsze niż to co może ustawić.
Zrobiłem więc następująco:
- kupiłem same szkła ( około 70zł ) dla ostrego widzenia na odległość 2m.
- wydrukowałem ramki dla szkieł dla fatsharków ( druk 3d) https://www.thingiverse.com/thing:1039224
- wyfrezowałem szkła pod wymiar ramek
- wkleiłem
Dla mnie różnica bez i ze szkłami jest istotna więc uważam że warto.

Gdyby maszyna pozwalała na wycinanie pod wymiar byłoby dużo łatwiej. Warto zainwestować w porządne szkła. Na początek można poćwiczyć frezowanie na tanich plastikowych szkiełkach. Tak też zrobiłem .
Zbyszek
ODPOWIEDZ