Jak przewieźć drona w samolocie ?

Zbiór porad dla każdego

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Verid »

Sanvean pisze:Czy ktoś z Was przewoził już drona samolotem?
Tak przewoził, następnym razem użyj szukajki, nie trzeba będzie przenosić. :roll:
Ten wredny...
Sanvean
Posty: 14
Rejestracja: czwartek 22 cze 2017, 09:19
Lokalizacja: Gda

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Sanvean »

Verid pisze:
Sanvean pisze:Czy ktoś z Was przewoził już drona samolotem?
Tak przewoził, następnym razem użyj szukajki, nie trzeba będzie przenosić. :roll:
Przepraszam :oops:
Zaraz przejrzę cały wątek :) MOD - to jeszcze przejrzyj regulamin i edytuj posty

OK, najwięcej informacji z 2015 roku, z których wynika, że w zasadzie lepiej w bagażu podręcznym i wszystko zależy od lotniska lub konkretnej osoby na bramce.

A jakie macie doświadczenia z ostatniego czasu?

Szczególnie, jak był ktoś w Norwegii, bo wcześniej były posty, że w Oslo nie ma problemów a w Bergen zawrócili z pakietami.
A lecę akurat do Bergen. Tyle, że to było dwa lata temu...

A i Mavic ma jakieś wbudowane zabezpieczenia, więc może teraz prościej?
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: waltz »

Baterie tylko w podręcznym. Na stronie lotniska jest najczęściej taka tabelka (tylko trzeba się jej często naszukać) mówiąca o tym co w jakim bagażu się przewozi. Ja wlanie wróciłem z Mavic z Majorki i w KAT wyjęli drona żeby był osobno a na Majorce przeszło bez problemów. Jedynie śmigła zdejmowałem i poszły w bagażu rejestrowanym.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

Witam
Wybieram się w marcu znowu w daleką podróż i znowu z przesiadką w Dubaju. Tylko tym razem w Dubaju spędzę dwa dni. I tu jest problem, bo oni jakoś nie bardzo lubią wpuszczać do miasta drony. Poprzednio miałem zostawić drona w schowku na lotnisku ale nie udało mi się wyjść na miasto ze względu na opóźnienie pierwszego samolotu co skróciło czas pobyty na lotnisku. Teraz będę na pewno w mieście i nie bardzo wiem co zrobić z dronem. Czy ktoś wie coś więcej o schowkach czy przechowaniu bagażu na lotnisku w Dubaju? Jakoś nie chciałbym pakować Mavica do rejestrowanego bagażu.
Pozdrawiam
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: waltz »

A nie najprościej napisać do nich mejla z pytaniem opisując sytuacje ? Dostaniesz info z pierwszej ręki które możesz sobie wydrukować i zabrać z sobą. Zwłaszcza ze masz troche czasu do marca.
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

Powiem tak, nie pisałem ale dzwoniłem do Emiratów, było nie było to ich lotnisko. I wiem, że na 24 godziny są schowki i w sumie tyle się dowiedziałem.
waltz
Posty: 131
Rejestracja: czwartek 19 mar 2015, 11:25
Lokalizacja: Kraków

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: waltz »

Ale dzwoniłeś na infolinie polską ?

Pytałeś co w przypadku gdy wyjdziesz z nim z lotniska ? Czy będą problemy z wniesieniem potem przez bramki bezpieczeństwa ?

Ja tam bym napisał bezpośrednio na mejla ze strony lotniska bo to ze to jedna grupa jest (chyba) to nie znaczy ze w Emirates będą mieć pełne informacje. No ale to już jak uważasz :)
mohinder
Posty: 256
Rejestracja: poniedziałek 19 cze 2017, 00:34
Lokalizacja: Limerick

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: mohinder »

Wszedłem na stronę lotniska i tam jest możliwy czat na żywo. Chwilę porozmawiałem i wytłumaczyłem o co mi chodzi i dostałem radę aby skontaktować się z ich służbami celnymi i dostałem numer telefonu do nich. Jeszcze nie dzwoniłem.
Tak w ogóle to zaczyna mnie to naprawdę wkurzać, do tego miasta nie wolno wnosić drona, w tamtym kraju nie wolno latać bez licencji, same ograniczenia.
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Dron w samolocie 2019

Post autor: terron696 »

Witam wylatuję za tydzień do Grecji. Wiem o ograniczeniach wykonywanych lotów . Chciałbym dowiedzieć się czy ktokolwiek wie czy będzie jakiś problem z przewożeniem drona 700g hubsan zino z dodatkową baterią . Linia lotnicza to enter air nie mają infolinii a Itaka nic nie wie. Na mail od 2 tygodni nie odpowiadają.
noman1
Posty: 94
Rejestracja: piątek 23 cze 2017, 10:19
Lokalizacja: Wrocek

Re: Dron w samolocie 2019

Post autor: noman1 »

Jedynie akumulatory stanowią jakieś ograniczenie, ale te które masz mają małą pojemność, najlepiej mieć w podręcznym.:
Więcej:
https://www.enterair.pl/pl/faq
https://www.enterair.pl/pl/ogolne-warunki-przewozu

"Bagaż z zainstalowanymi bateriami litowymi:
– nieusuwalne/stałe baterie. Baterie mogą zawierać nie więcej niż 0.3 g litu-metalu lub przy bateriach litowo-jonowych nie przekraczać 2.7 Wh;
– wymienne baterie. Baterie musza być usunięte z bagażu rejestrowanego i muszą być przewożone w bagażu podręcznym.

Baterie, zapasowe / luzem, włączając litowo – metalowe lub litowo – jonowe ogniwa lub baterie, do przenośnych urządzeń elektronicznych, muszą być przewożone wyłącznie w bagażu podręcznym. Dla baterii litowo – metalowych zawartość litu nie może przekraczać 2 g oraz dla baterii litowo – jonowych pojemność baterii nie może przekraczać 100 Wh. Artykuły, których podstawowym celem jest zasilanie, np.: power bank są traktowane jako baterie zapasowe. Baterie te muszą być indywidualnie zabezpieczone przed zwarciem. Każda osoba może posiadać maksymalnie 20 baterii zapasowych.* Operator może wydać zgodę na przewóz większej liczby niż 20 baterii zapasowych.
Awatar użytkownika
pawelsky
Posty: 9750
Rejestracja: środa 19 mar 2014, 02:03
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Dron w samolocie 2019

Post autor: pawelsky »

noman1 pisze:najlepiej mieć w podręcznym
Nie 'najlepiej miec', tylko 'trzeba miec' - LiPo luzem nie wolno przewozic w bagazu rejestrowanym!

@terron696, z uwagi na dosc brutalne traktowanie bagazu rejestrowanego samego drona rowniez zabralbym do bagazu podrecznego. Na wszelki wypadek smigla mozesz umiescic (odpowiednio zabezpieczone oczywiscie) w rejestrowanym.
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Verid »

@terron696
-po pierwsze, szukajka nie gryzie. Temat o lataniu drona w samolocie już jest więc nie ma sensu mnożyć. Przeniosłem gdzie trzeba.
-po drugie, EnterAir podlega tym samym wytycznym co wszystkie inne linie lotnicze więc poradniczek wyskrobany przez Pawelsky'ego ze strony ULC'u przyda ci się niezależnie czym lecisz. http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?f=11&t=46410 Pomijając fakt że na stronie EnterAir są Ogólne Warunki Przewozu gdzie znajdziesz dokument "Załącznik II Przepisy dotyczące przewozu materiałów niebezpiecznych przez Pasażerów i Załogę"
Ten wredny...
terron696
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 14 sty 2019, 07:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: terron696 »

Właśnie przeszedłem bez problemu odprawę hubsan zino 2x Aku w podręcznym .lot do Grecji enter air
Awatar użytkownika
Verid
Posty: 13004
Rejestracja: poniedziałek 01 lut 2010, 11:29
Lokalizacja: Mikoszewo

Re: Jak przewieźć drona w samolocie ?

Post autor: Verid »

Szerokiego nieba zatem i dobrej pogody na miejscu :mrgreen:
Ten wredny...
ODPOWIEDZ