Kopter Quad X > X8

Heli, koptery, lotnie, balony, itp

Moderatorzy: moderatorzy2014, moderatorzy

kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kopter Quad X > X8

Post autor: kuczy »

analogowy pisze:Czeka mnie jeszcze wydatek 40 eurów za licencję do obsługi encoderów. Bez licencji gimbal na encoderach działa tylko 3 minuty
no co ty gadasz.... ej nie wiedziałem o tym !
Awatar użytkownika
analogowy
Posty: 414
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 19:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kopter Quad X > X8

Post autor: analogowy »

Dzisiaj zamontowałem encodery na osiach pitch i roll (mam nadzieję, że tak się da - bez osi yaw).
Pitch
Pitch
IMG_20190716_134446.jpg (73.83 KiB) Przejrzano 3510 razy
Roll
Roll
IMG_20190716_133739.jpg (75.2 KiB) Przejrzano 3510 razy
Trochę było z tym zabawy - magnezy przykleiłem do osi silników klejem dwu-składnikowym, trochę kabelków do lutowania ;-)
Encoder na osi roll zostanie w całości zasłonięty przez kontroler. Do encodera na osi pitch będę musiał wyrzeźbić jakąś osłonkę.

Pierwsza konfiguracja encoderów w aplikacji SimpleBGC banalna. Upierdliwość polega tylko na tym, że do pierwszej konfiguracji encodery trzeba podłączyć pojedynczo.
Po nadaniu im unikalnych adrsów i2c podłączamy całość. Niebawem pochwalę się rezultatami ;-)
kuczy
Posty: 2199
Rejestracja: wtorek 17 lis 2015, 22:03

Re: Kopter Quad X > X8

Post autor: kuczy »

analogowy pisze:mam nadzieję, że tak się da - bez osi yaw
w osi "Yaw" jest także pomocny ;) - nie wiem jak u Ciebie, ale bez enkoderów we wcześniejszym gimbalu musiałem przed włączeniem zasilania ustawić gimbal prosto jeśli chodzi właśnie o Yaw.. teraz (z 3ma enkoderami - sam się ustawia).

No i coś ode mnie:
Tanner
Posty: 793
Rejestracja: wtorek 31 maja 2016, 20:08
Lokalizacja: Gdańsk/Kraków

Re: Kopter Quad X > X8

Post autor: Tanner »

analogowy, tak, da się, kiedyś coś pomieszałem w kabelkach i wyłączałem zupełnie enkoder na YAW w celu eliminacji problemu. Więc wychodzi na to, że one działają zupełnie niezależnie między osiami.
ODPOWIEDZ